طرز تهیه ژله ی خرده شیشه

به نام خدا،  دوستان و همراهان همیشگیم، سلاااااااام😍 حال احوال؟ خوبید ان شالله؟ خوش آمدید به مجله ی خانوادگی زرین بانو ، امروز توی آشپزخونم می خوام ژله ی خورده شیشه درست کنم .هم مهمون داریم و هم اینکه همسر جان خیلی دوست دارن.

سریع و پر انرژی بریم که درست کنیم ژله ی خرده شیشه، این ژله ی خوشمزه رو می تونید به دو روش با خامه یا بدون خامه درست کنید ، که اینجا هر دو روش رو خدمتتون آموزش می دم.

دستور تهیه ژله خرده شیشه

مواد لازم برای تهیه ژله ی خرده شیشه با دو روش

ژله 3 یا 4 رنگ (رنگ های قرمز ،سبز ،آبی یا بنفش ،نارنجی) ، طعم ژله ها دلخواه
آب جوش برای هر ژله یک لیوان و نیم
شیر 2 لیوان
خامه صبحانه 1 بسته
شکر نصف لیوان
پودر ژلاتین دو قاشق غذاخوری پر
وانیل نوک قاشق چای خوری

برای روش دوم : بدون خامه(مواد قسمت سفید)

ژله آلورا 1 بسته
شیر یا بستنی وانیلی 1 لیوان

طرز تهیه ژله ی خرده شیشه ای : 

◀️گام اول :

برای درست کردن این ژله ی خوشمزه ابتدا ژله های مورد نظر رایکی یکی در ظرف های جدا گانه باز می کنیم وبا یک و نیم لیوان آب جوش مخلوط می کنیم و خوب هم می زنیم تا کامل ذره های ژله باز شوند. سپس در ظرف های جداگانه می ریزیم و به مدت حداقل 3ساعت در یخچال قرار می دهیم تا خوب ببندند.

من این مدل ژله رو یک روز قبل مهمونی درست می کنم. ظرف های مورد نظر هم نه خیلی گود باشن و نه خیلی صاف من در ظرف پیرکس با ارتفاع 2،3سانتی می ریزم. کف ظرف رو هم سلفون می گیرم.

◀️گام دوم :

یک ساعت مونده به برداشتن و برش ژله ها قسمت سفید رنگ ژله رو درست می کنیم به این صورت که3 لیوان شیر رو داخل قابلمه می ریزیم و روی اجاق قرار می دیم تا به جوش بیاد.زمانی که خواست جوش بخوره یک بسته خامه صبحانه بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم تا خوب باز بشه ،و بعد نصف لیوان شکر به همراه نوک قاشق وانیل اضافه می کنیم.و مخلوط می کنیم تا شکر باز شود. از روی حرارت برمی داریم.

2 قاشق غذاخوری پر پودر ژلاتین رو با دو قاشق آب بنماری می کنیم و روی حرارت غیر مستقیم می گذاریم تا کامل باز شوند.و زمانی که مواد شیر و خامه از حرارت افتاد و به دمای محیط رسید ژلاتین رو اضافه می کنیم.

◀️گام سوم :

ژله ها رو از یخچال خارج می کنیم.با سلفونی که دارن به راحتی از ظرف بیرون میان روی سینی می گذاریم و با چاقو به شکل مربع های کوچک خرد می کنیم.همه ی ژله ها را به این صورت خرد می کنیم و در ظرفی مخلوط می کنیم.

◀️گام چهارم :

در قالبه مورد نظر مقدار خیلیییی کم دو سه قطره روغن مایع می ریزیم و به همه جای قالب رو می زنیم. قالبتون می تونه از هر نوعی باشه فرق نمی کنه.قالب من پلاستیکی بود.و چون خامه داره نگران نباشید خیلی راحت از قالب در میاد.

اگر از قالب تفلونی استفاده می کنید نیازی به چرب کردن نداره.

بعد از چرب کردن حالا مخلوط ژله های رنگی رو داخل قالب می ریزیم .فقط قالب رو پر پر نمی کنیم.

دستور-پخت-ژله-خرده-شیشه

سرخالی باشه و حالا از مواد شیر که کامل خنک شده تاکید می کنم کاااامل خنک شده باشه روی ژله ها به آرامی می ریزیم و ظرف رو پر پر می کنیم و بعد داخل یخچال قرار می دیم.بهتر یک شب بمونه داخل یخچال.

روش-درست-کردن-ژله-خرده-شیشه

فرداش کناره های قالب رو با چاقوی مرطوب به آرامی از دیواره ها جدا می کنیم. چند بار به آرامی زمین می کوبیم.می تونید 5دقیقه ای هم داخل ظرف پر آب جوش قرار بدید.بعد که حس کردیم جدا شده روش بشقابی می گذاریم و به آرامی برمی گردونیم.

فقط کمی به صبر و حوصله نیاز داره و گرنه خیلی راحته

بفرمایید ژله ی خرده شیشه ی خوشمزه ی ما آمادس😍

نوش جان😊

دستور تهیه ژله خرده شیشه

روش دوم درست کردن ژله خورده شیشه : 

🔥حالا یک روش دیگه برای عزیزانی که نمی خوان داخل ژلشون خامه داشته باشه

در یک روش مثل روش قبل ژله های رنگیمون رو درست می کنیم.فقط برای قسمت سفید یک بسته ژله آلورا که بی رنگ هستش رو با یک لیوان آب جوش مخلوط می کنیم. به آرامی هم می زنیم تا کامل باز شود، بعد صبر می کنیم از دما بیفتد و هم دمای محیط شود.

سپس یک لیوان شیر به دمای محیط رسیده رو بهش اضافه می کنیم.و حتی می تونید یک لیوان بستنی وانیلی که نه خیلی باز شده و نه خیلی سفته بهش اضافه کنید.

و بعد داخل قالبمون روی ژله ها می ریزیم. ولی در این روش حتما قالب رو خوب چرب کنید. بقیه ی مراحل مثل بالاس.

امیدوارم این خوشمزه جان رو به هر کدوم از روش هایی که گفته شد و دوست داشتید درست کنید و از مهموناتون ی پذیرایی شیک داشته باشید. بچه ها هم که طبق معمول خیلی دوسش دارن

حتما امتحان کنید.

🌟زمان آماده سازی مواد اولیه: 30 دقبقه
🌟زمان تهیه : 2 ساعت
🌟زمان انتظار : یک شب تا صبح

✔️ژله ی خرده شیشه رو می تونید به عنوان دسر در مهمانی ها و دوره همی ها تهیه و سرو کنید.

✔️همچنین یک میان وعده ی بسیار پر انرژیه

لحظاتتون به کام
یا حق🙋

#مجله ی خانوادگی زرین بانو
#آشپزخانه من
#سایتی برای خانواده ایرانی

🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

‫3.5/5 ‏‫(17 نظر)‬
  • زمان آماده سازی: PT30M
  • زمان پخت: PT2H0M
  • کالری: 62
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.