متفرقه

مزایای خرید و فروش گیاهان دارویی از سایت گلانه‌

خرید و فروش گیاهان دارویی از سایت گلانه مزایای زیادی برای مصرف کننده به همراه دارد. شرکت گلانه یک شرکت دانش بنیان در زمینه تولید محصولات کشاورزی است که برای تولید گیاهان دارویی استفاده از روش های دانش محور و نوین را در پیش گرفته است. شرکت گلانه تمامی مجوزهای لازم در حوزه کشاورزی را داراست. گلانه با فراهم سازی بستری مناسب این امکان را فرراهم کرده است که تمامی تولیدکنندگان و کشاورزان می توانند محصولات خود را به صورت عمده بفروش برسانند تا محصولات خود را بدون واسطه و به صورت مستقیم به دست مصرف کنندگان در سراسر کشور برسانند. بیشتر کشاورزان و تولیدکنندگان این سوال را در ذهن دارند که آیا برای کشاورزان، کارگران فصلی  و تولید کنندگان خرد محصولات کشاورزی این فرصت وجود دارد بدون وجود واسطه و دلالان فروش محصولات خود را با نوع کسب و کار خود توسعه و درآمد بالایی را کسب نمایند؟ جواب این سوال بله هست.

گلانه

کشاورزان بایستی بتوانند با استفاده از دانش روز دنیا همچون پلتفرم و نرم افزارهای فروش و آموزش ،به صورت مستقیم محصولات خود را به طیف وسیعی از خریداران تجاری، دسترسی پیدا نمایند تا بدین وسیله بتوانند کسب و کار خود را توسعه یا افزایش دهند. شرکت گلانه بمنظور دستیابی کشاورزان به بازاریابی انلاین و خدمات بهتر دست به کارهای گسترده ای زده است. گلانه با ارایه اموزش و  مشاوره های تخصصی و فنی  این امکان را برای کشاورزان فراهم کرده است. باید توجه داشت که این اموزش ها میتوانند به کشاورزان این کمک را نماید که هزینه های مالی و دوباره کاری ها را کاهش و آگاهی آنها را نسبت به بکارگیری از انواع سموم و افت کش و کودهای مختلف شیمیایی و غیر شیمیایی که منجر به فرسودگی و از بین رفتن مواد معدنی و الی خاک و در نهایت باعت کاهش کمی و کیفی محصولات آنها جهت عرضه به بازار می شود را بشناسند. گاها مشاهده شده است که کشاورزان استفاده از سموم و افت کش ها را بدون مشورت از کارشناس و ناظران کشاورزی استفاده نموده و همین امر باعث زیان های زیادی به محصولات آنها شده است .یکی از بزرگترین معضلات بخش کشاورزی وابستگی کشاورزان به دلالان می باشد که خود این امر در اثر نیازهای مالی و زیان هایی است که در موقع برداشت محصول متحمل می شوند.

آگاهی و دسترسی کشاورزان و کارگران فصلی به پلتفرم های آنلاین همراه با آموزش های مناسب، این امکان را برای آنها فراهم می نماید که بتوانند با دریافت داده ها و نوسانات بازار و حذف واسطه یا دلالان ، محصولات خود را با قیمت مناسب تر عرضه نمایند این کار میتوانند  باعث خلق پول و درامد بیشتر برای کشاورزان گردد تا از مهاجرت آنها به شهرها جلوگیری گردد، همچین این کار میتوانند به دستگاه های اجرایی و متولی کمک کند تا نسبت به تصمیمات کلان خود جهت کنترل تولیدات کشاورزی هدفمند تر اقدام نمایند. گلانه از آماده سازی زمین تا بازاریابی و فروش محصولات در کنار کشاورزان هست.

خرید از سایت گلانه

گیاهان دارویی

خرید گیاهان دارویی  از مراکز معتبر و دانش بنیان می تواند این اطمینان خاطر را در خریدار و مصرف کننده ایجاد کند که محصول با کیفیت و شناسنامه داری را تهیه می کند. امروزه یکی از چالش های بزرگ تولیدکنندگان گیاهان دارویی عرضه این محصولات به قیمت مناسب و مقرون به صرفه است، لذا خرید گیاهان دارویی از مراکز معتبر و شناخته شده می تواند باعث حذف دلال‌ها و واسطه‌ها شده و قیمت را برای مصرف کننده متعادل نمایند.گیاهان دارویی گیاهانی هستند که بخشی از اندام های داخلی آن ها دارای خواص دارویی است لذا از این گیاهان در مراکز معتبر برای تولید داروهای گیاهی استفاده می شود.همانطور که گفته شد گیاهان دارویی به گیاهانی گفته می شود که در برخی از اندام های خود دارای مواد مفیدی با خواص دارویی هستند و می‌توانند برای درمان بیماری های مختلف به وسیله انسان مورد استفاده قرار گیرند.

کارشناسان حوزه گیاهان دارویی معتقدند که یک درصد خواص دارویی در خشک شده اینگونه گیاهان وجود دارد که پس از استخراج و فرآوری می تواند برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. گیاهان دارویی از زمانهای بسیار دور برای درمان بیماری های مختلف به وسیله انسان مورد استفاده قرار می گرفته است.گیاهان دارویی دارای ترکیبات ارگانیک هستند به شکلی که مصرف به موقع و اصولی آنها می تواند بدن انسان را در مقابل عوامل بیماری زا محافظت نماید.استفاده درست از گیاهان دارویی بدن انسان را در برابر حمله ویروس ها، قارچ ها و بیماری های مسری محافظت کرده و مقاومت بدن را افزایش می دهد. گیاهان دارویی مفید و ضروری بر خلاف گیاهان شیمیایی که ممکن است مصرف آن ها در کوتاه مدت یا طولانی مدت عوارض بدی برای بدن فرد مصرف کننده به دنبال داشته باشد حاوی مواد ارگانیک و طبیعی هستند لذا اثرات بد و مضرات استفاده از آنها بسیار کم است مگر در مواردی که به دلیل حساسیت برای  مصرف کننده مشکل ساز شوند.

ترکیبات مواد درمانی موجود در گیاهان دارویی از تنوع بالایی برخوردار هستند. اما کارشناسان گیاهان دارویی آنها را در چهار بخش عمده بیوشیمیایی شامل آلکالوئید ها، گلیکوزیدها، پلی فنول ها و ترپن ها دسته بندی می کنند. به دلیل اقبال عمومی،  خرید گیاهان دارویی و استفاده از آنها برای ساخت داروهای گیاهی از رونق خوبی برخوردار است.از گیاهان دارویی علاوه بر ساخت داروهای گیاهی می توان به شکل مستقیم برای درمان بیماری های مختلف نیز استفاده کرد. عطاری ها از مراکز عرضه گیاهان دارویی هستند که از سابقه طولانی در این حوزه برخوردار می باشند. همچنین باید به این نکته توجه داشت که خرید گیاهان دارویی علاوه بر خواص دارویی و درمانی می تواند دارای  کارکرد های دیگری مثل استفاده در صنعت رنگرزی باشد یا به عنوان ادویه خوراکی در آشپزی و آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد. لازم به ذکر است که برخی از گیاهان دارویی علاوه بر مصارف داروی دارای خاصیت دفع  آفات نباتی یا دفعه بید هستند که متناسب با شرایط به وسیله کشاورزان مورد استفاده قرار می گیرند.

چرا  برای درمان بیماری ها از گیاهان دارویی استفاده می شود؟

گیاهان دارویی بر خلاف داروهای شیمیایی و بیولوژیک دارای مواد ارگانیک و طبیعی هستند به شکلی که باعث آسیب رسیدن به قسمتهای مختلف بدن در طولانی مدت نمی شود. از ویژگی های منحصر به فرد گیاهان دارویی بر خلاف گیاهان شیمیایی آن است که اگر عامل بیماری به درستی تشخیص داده نشود و برای بیمار داروی گیاهی تجویز گردد مصرف دارو باعث ایجاد عوارض جانبی و درد در فرد بیمار نمی شود. از جمله ویژگی های داروهای گیاهی که مصرف آنها را در مقایسه با داروهای شیمیایی در اولویت قرار می دهد می توان به مواردی مانند حالت رقیق و آبکی بودن داروهای گیاهی شاره کرد به این معنا که ترکیب آنها با توجه به توان و شرایط بدن افراد مختلف تنظیم می شود.

همچنین گیاهان دارویی به دلیل ساختار طبیعی خود از سازگاری لازم با فرآیندهای فیزیولوژیکی بدن انسان برخوردار هستند. همچنین  مصرف گیاهان دارویی اگر به صورت دقیق و منطقی انجام شود عوارض جانبی برای بدن انسان در پی نخواهد داشت، امروزه تاثیر مثبت استفاده منظم از گیاهان دارویی به اثبات رسیده و مسئله های پذیرفته شده در مراکز علمی می باشد. مصرف گیاهان دارویی برای بیماری های مزمن بسیار موثر و مفید است. خرید گیاهان دارویی و استفاده از آن ها تنها محدود به استفاده درمانی نیست و از این گونه گیاهان داروی می توان برای پیشگیری از بروز بیماری‌های  مختلف هم استفاده نمود. دارچین از جمله ادویجات گیاهی است که به دلیل طعم و بوی مناسب به شکل گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. خرید دارچین برای  استفاده در صنایع آشپزی و درمانی مورد توجه بوده و طرفداران خاص خود را دارد.

خرید گیاهان دارویی

روش های استفاده از گیاهان دارویی

گیاهان دارویی از گذشته های بسیار دور مورد توجه بوده و از آنها برای درمان یا پیشگیری از بیماری های مختلف استفاده می شده است. گیاهان دارویی با توجه به شرایط و ویژگی ها ی خاصشان با روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گرفتند که از آن جمله می‌توان به روش های دمنوش، تنتور، قرص، عصاره، آب میوه، ضماد، پماد و انسانس روغنی اشاره کرد. در روش دمنوش از طریق دم کردن یا جوشاندن بخش های مختلف گیاه از گیاهان دارویی مثل بابونه، نعناع، دارچین، چای سبز استفاده می شود. در تنتور ریشه گیاهان دارویی در الکل خیسانده می شود تا محلول مورد نظر گیاهی به دست بیاید از جمله  گیاهانی که برای درست کردن تنتور از آن‌ها استفاده می‌شود می‌توان به ریشه اکیناسه، بابونه، بادرنجبویه و غیره اشاره کرد. برای ساخت قرص از گیاهان دارویی تلخ و بدمزه و بدبو استفاده می شود به شکلی که مصرف آنها ساده تر باشد.

در این روش از گیاهان خشک و پودر شده برای تهیه قرص استفاده می شوند. گرفتن عصاره گیاهان دارویی یکی دیگر از روش های استفاده از این نوع گیاهان است در این روش عصاره گیاه به وسیله الکل یا گلیسیرین استخراج شده و برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد از جمله گیاهانی که عصاره آنها استخراج می شود می‌توان به شیرین بیان، زالزالک، کاکل ذرت و غیره اشاره کرد. ساخت ضماد ها یکی دیگر از روش های استفاده از گیاهان دارویی است ضماد ها به صورت خمیری شکل و برای استفاده در بخش های خارجی بدن مثل روی پوست مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله گیاهانی که از آنها برای ساخت ضماد استفاده می شود می توان به ریشه گیاه بابا آدم، گیاه خردل، برگ های گیاه قاصدک و غیره اشاره کرد. ساخت پماد یکی دیگر از روش های استفاده از گیاهان دارویی است در این روش از ترکیب موم عسل با روغن گیاهان دارویی مثل گل همیشه بهار، کامفری و غیره برای ساخت پماد استفاده می شود. خرید گیاهان دارویی و مصرف آن ها علاوه بر انکه باعث افزایش کیفیت سلامتی فرد می شود عوارض ناشی از مصرف داروهای شیمیایی را نیز کاهش می دهد.

رنگدانه های گیاهی

رنگدانه های گیاهی ترکیبات شیمیایی یا همان فیتوکمیکال ها هستند که  در ترکیب میوه ها، سبزیجات و محصولات کشاورزی به وفور دیده می شوند. رنگدانه های گیاهی ترکیبات شیمیایی هستند که نور خورشید را در گستره طول موج مرئی جذب کرده و دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند. در گیاهان معمولاً چهار گروه اصلی رنگدانه ها شامل کلروفیل ها، کارتنوئید ها، آنتوسیانین ها و فلاونویدها وجود دارد.‌ به شکلی که خرید گیاهان دارویی بخصوص گیاهان حاوی رنگدانه طبیعی و مصرف آن را برای درمان بیماری های مختلف مثل کاهش ریسک ابتلا به سرطان و آب مروارید به گزینه مناسب و حائز اهمیت تبدیل می کند. امروزه خرید رنگ دانه فرآوری شده روشی مناسب برای تامین این نیاز در بخش های مختلف دارویی و غذایی می باشد. شرکت گلانه یکی از مراکز فعال و با سابقه در حوزه خرید گیاهان دارویی است که می تواند خدمات مناسبی را به متقاضیان در کوتاهترین زمان ممکن ارائه دهد.

امتیاز شما

لیلا اسدی

لیلااسدی هستم. کارشناسی ارشد مدیریت دولتی خوندم. به دلیل علاقه ای که به آشپزی داشتم در فروردین ۹۸ سایت زرین بانو رو راه اندازی کردم و در این مدت سعی کرده ام با ارائه ی مطالب جذاب و آموزش های تجربی، لحظاتی مفید و سرگرم کننده برای بازدیدکنندگان عزیز زرین بانو رقم بزنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا