متفرقه

مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت چگونه است؟ نکات کلیدی برای بهترین نتیجه بعد از لیزر

مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت چگونه باید باشد تا بیشترین اثربخشی را در جهت رفع موهای زائد داشته باشد ؟ یکی از معضل هایی که اغلب بانوان با آن درگیر هستند ، افزایش موهای زائد در بدن می باشد. امروزه راه های مختلفی برای رفع موهای زائد در بدن وجود دارد که لیزر بهترین آن ها می باشد. از همین رو لیزر الکساندرایت طرفداران خاص خود را دارد چراکه با استفاده از آن می توان برای همیشه موهای زائد بدن را از بین برد.

با استفاده از لیزر الکساندرایت در بهترین مرکز لیزر تهران ، می توانید بدون نگرانی و هیچ گونه دردی اقدام به رفع دائمی موهای زائد بدن خود نمایید. از نکات مهم پس از لیزر موهای زائد بدن با لیزر الکساندرایت ، توجه به مراقبت های بعد از لیزر است که در ادامه قصد داریم به آن بپردازیم.

مراقبت از پوست بعد از لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت بهترین لیزر شناخته شده است که دارای اثربخشی بالایی می باشد ؛ اما فراموش نکنید زمانی می توانید نتیجه صد در صد را پس از لیزر مشاهده کنید  که حتما به مراقبت های بعد از لیزر الکساندرایت توجه داشته باشید.

در روز لیزر سعی کنید هر گونه مواد آرایشی ، خوش بو کننده ، لوسیون و دیگر موارد را از ناحیه ای که می خواهید آن را لیزر کنید ، پاک کنید. بنابراین پوست شما باید کاملا تمیز بوده و هیچ گونه مواد آرایشی بر روی آن وجود نداشته باشد. در صورتی که آستانه درد پایینی دارید نیز می توانید از کرم های بی حس کننده استفاده کنید.

فراموش نکنید برای اینکه بتوانید به نتیجه مطلوب لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر الکساندرایت برسید ، حتما باید به طور مرتب در جلسات درمان شرکت کنید. در ادامه توضیحات مختصری را از مراقبت های بعد از لیزر الکساندرایت آورده ایم.

1.استفاده از کمپرس یخ

برخی از افراد پس از لیزر الکساندرایت حسی مشابه آفتاب سوختگی دارند ، به طوری که ممکن است پس از لیزر احساس کنند ناحیه مورد نظر کمی ورم کرده و یا قرمز شده است. استفاده از کمپرس آب سرد می تواند این مشکل را رفع کند.

حتی می توانید در روز لیزر یک کیسه یخ را با خود به همراه داشته باشید تا بلافاصله پس از اتمام لیزر آن را در ناحیه مورد نظر قرار دهید. فراموش نکنید در کمپرس یخ ، هیچ گاه یخ را به صورت مستقیم بر روی پوست قرار ندهید و برای اینکار از پارچه های نخی و یا کیسه های نایلونی کمک بگیرید.

لیزر-2

2.استفاده از کرم آلوورا

از دیگر مراقبت های بعد از لیزر الکساندرایت ، می توان به استفاده از کرم آلوورا اشاره کرد. اگر محلی که لیزر کرده اید قرمز و یا متورم شده است ، بهتر است آن قسمت را با کرم آلوورا پوشش دهید. این کرم تسکین دهنده پوست شما خواهد بود.

لازم است اشاره کنیم که حتی می توانید به جای استفاده از کرم آلوورا ، از ژل طبیعی آلوورا نیز استفاده کنید که به مراتب تاثیر بیشتری در کم کردن التهابات پس از لیزر الکساندرایت دارد.

3.اجتناب از قرار گرفتن در برابر اشعه خورشید از مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت

در صورتی که اقدام به لیزر موهای زائد خود در بهترین مرکز لیزر اصفهان با لیزر الکساندرایت کرده اید ، لازم است از پوست خود در برابر آفتاب مراقبت کنید. قرار گرفتن در برابر نور خورشید می تواند التهابات ، قرمزی و تورم پوست را در ناحیه ای که تحت درمان لیزر قرار گرفته است بیشتر کند.

به همین دلیل لازم است تا حد امکان و تا چند روز پس از لیزر از قرار گرفتن در برابر نور خورشید اجتناب کنید و در صورتی که مجبور به اینکار هستید ، حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید. همینطور اگر برای رفع موهای زائد صورت خود از لیزر استفاده کرده اید ، لازم است با استفاده از کلاه و یا نقاب از تابش مستقیم آفتاب بر روی صورت خود جلوگیری کنید.

4.عدم استفاده از تشعشعات UV مصنوعی

از دیگر مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت ، عدم استفاده از تشعشات یو وی مصنوعی پس از لیزر موهای زائد می باشد. بنابراین نباید پس از لیزر کردن موهای زائد بدن خود به سراغ حمام آفتاب و یا سولار بروید و باید منتظر بمانید تا تمامی التهابات ایجاد شده پس از لیزر الکساندرایت به طور کامل از بین بروند.

البته توصیه متخصصان این است که بهتر است افراد پس از لیزر موهای زائد بدن خود با استفاده از دستگاه الکساندرایت ، به مدت شش هفته از قرار گرفتن در برابر تشعشعات یو وی مصنوعی و نور خورشید جلوگیری کنند.

5.جلوگیری از بالا بردن دمای بیش از اندازه بدن

تا هنگامی که پس از لیزر الکساندرایت بهبودی کامل حاصل نشده است ، باید توجه داشته باشید که دمای بدن شما بیش از اندازه بالا نرود. دلیل این موضوع این است که در هنگام استفاده از لیزر الکساندرایت ، حرارت بالا به واسطه نور لیزر ، اختلالات بسیاری را در فولیکول های مو ایجاد می کند تا بتواند به این واسطه آن ها را از بین ببرد.

از همین رو ، ناحیه هایی که تحت درمان با لیزر الکساندرایت قرار گرفته اند ، مورد تابش حرارت بیشتری هستند و افزایش دمای بدن می تواند التهابات آن ها را افزایش دهد. بنابراین سعی کنید تا 48 ساعت پس از لیزر الکساندرایت از گرفتن دوش آب داغ ، استفاده از اتاق های بخار ، سونا و … جلوگیری کنید.

  1. احتناب از فعالیت های منجر به تعریق بیش از اندازه

توصیه می شود برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت تا چند روز از ورزش های سنگین خودداری کنید ؛ چراکه فعالیت بسیار شدید منجر به تعریق بسیار در بدن می شود و این موضوع پس از لیزر خوشایند نیست. چراکه دمای بدن بالا می رود و ممکن است در اثر بخشی لیزر موهای زائد نتیجه منفی داشته باشد.

  1. استفاده از شوینده های ملایم برای مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت

پس از لیزر موهای زائد با لیزر اکساندرایت در بهترین مرکز لیزر تهران ، لازم است برای شستشوی ناحیه های تحت درمان از شوینده های ملایم استفاده کنید.  برای این موضوع از تمیز کننده هایی که مخصوص پوست های حساس هستند ، برای شستن نواحی مورد نظر استفاده کنید. همینطور در صورتی که مایل هستید دوش بگیرید از آب سرد و یا ولرم استفاده نمایید.

8.اجتناب از مصرف لوازم آرایشی و مواد شیمیایی

از دیگر مراقبت های بعد از لیزر الکساندرایت ، اجتناب از مصرف لوازم آرایشی و مواد شیمیایی است ؛ چراکه می تواند تاثیرات منفی را بر روی پوست بگذارد و التهاب و قرمزی ناحیه تحت درمان را بیشتر کند.

لیزر-3

9.سایر مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت

مصرف آنتی بیوتیک می تواند حساسیت پوست به نور را بیشتر کند و عوارض جانبی پس از لیزر موهای زائد با الکساندرایت را افزایش دهد ؛ بنابراین برای مصرف آنتی بیوتیک پس از لیزر حتما با پزشک خود مشورت کنید.

از مصرف هر گونه دارویی شامل رتین آرتینول ، بنزوئیل پروکساید ، اسید های گلیکول و سالیسیلیک یا  آسترینژنت ها حداقل به مدت یک هفته اجتناب کنید.

به هیچ عنوان در فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد با الکساندرایت از وکس ، موم  یا هر گونه اپیلاسیون استفاده نکنید. در واقع طی جلسات درمان و رفع موهای زائد ، نباید موهای خود را از ریشه خارج کنید.

در صورتی که پوست شما پس از لیزر الکساندرایت حساس شده است ، سه الی چهار روز پس از لیزر اقدام به شیو کردن موهای زائد نمایید.

سخن آخر

پس از انجام لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت ، پوست حساس تر می شود و می تواند مواد خارجی همچون مواد شیمیایی و آرایشی را بیش از گذشته جذب کند و همین موضوع سلامت پوست شما را به خطر می اندازد.

بنابراین برای اینکه بتوانید اثر بخشی لیزر الکسانداریت را مشاهده کنید ، لازم است حتما مراقبت بعد از لیزر الکساندرایت را جدی بگیرید و به مواردی که در این مقاله به آن اشاره کرده ایم عمل کنید ، شما عزیزان رو دعوت میکنیم برای مطالعه بیشتر مقالات سلامت و زیبایی و برای یافتن بهترین مراکز خدماتی به سایت پاسخ تو مراجعه کنید.

امتیاز شما

12345
امتیاز ۰ از ۵ ۰ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا