متفرقه

فرش دستبافت رو به چه قالیشویی بدهیم؟

فرش دستباف جزء کالاهای با ارزش و گران قیمت است. شستن فرش های دستباف به ظرافت و مهارت خاصی نیاز دارند. شما باید قالیشویی ای را جهت شستشوی فرش دستباف انتخاب کنید که تجربه و مهارت کافی در این زمینه داشته باشد.

قالیشویی ای مناسب است که از تجهیزات پیشرفته جهت شستن فرش ها استفاده کند. همچنین تمامی مراحل شستشوی فرش زیر نظر کارشناسان خبره انجام شود. قالیشویی برای افزایش کیفیت خدمات خود باید از مواد شوینده با کیفیت استفاده کند. توجه به نوع الیاف و رنگ آمیزی فرش دستباف به هنگام شستشو بسیار اهمیت دارد. همچنین استفاده از مواد شوینده با کیفیت و متناسب با بافت فرش در طول عمر و دوام فرش دستبافت بسیار موثر است.

قالیشویی

فرش های دستباف به دلیل الیاف خاص، نحوه بافت، جنس رنگ آن ها، قیمت زیاد و طرح های متفاوت، حساسیت های زیادی دارند؛ از اینرو شستن آن ها باید با رعایت اصول و دقت بالا انجام شود. تمامی مراحل شستشو باید با دقت کافی انجام شود تا هیچگونه آسیبی به فرش ها وارد نشود. بهترین روش شستشوی فرش دستباف استفاده از خدمات قالیشویی افرا است. این قالیشویی معتبر از تجهیزات پیشرفته، نیروهای مجرب و مواد شوینده با کیفیت استفاده می کند.

قالیشویی افرا به دلیل سابقه طولانی و کیفیت بالای خدمات، یکی از قالیشویی های معتبر به حساب می آید. نیروهای مجرب قالیشویی افرا با تکیه بر دانش و تجربه خود به شستن فرش دستباف اقدام می کنند. شما می توانید با خیالی آسوده فرش دستباف خود را به این قالیشویی معتبر بسپارید، از اینرو کیفیت و دوام فرش دستباف شما افزایش پیدا خواهد کرد.

چه نوع فرش های دستبافی برای شستشو حساس هستند؟

معمولا برای بافت فرش دستباف از الیاف ابریشم و یا پشم استفاده می کنند. قیمت فرش های دستبافت با الیاف ابریشمی نسبت به سایر فرش ها بسیار زیاد است، از اینرو شستشوی این نوع فرش ها اهمیت فراوانی دارد. شستشوی فرش دستباف با الیاف ابریشمی بسیار حساس است، بنابراین شستن این نوع فرش های دستبافت نیازمند دقت و مهارت بالا می باشد.

یکی دیگر از نکات مهم شستن فرش های دستباف ابریشمی، استفاده از مواد شوینده ملایم است. نوع مواد شوینده تأثیر بسزایی بر کیفیت و دوام فرش خواهد داشت. قالیشویی افرا با بهره گیری از مواد شوینده اورجینال شستشوی فرش های دستباف را انجام می دهد. شستشوی فرش های دستباف در مراحل مختلفی انجام می شود. تمامی مراحل شستشوی فرش های دستباف باید با مهارت بالا انجام شود.

قالیشویی افرا با بهره گیری از نیروهای متخصص تمامی مراحل شستشو را با دقت بالا انجام می دهد. کارشناسان مجرب این قالیشویی قبل از شستن فرش دستباف از رنگ پس ندادن آن مطمئن می شوند. سپس بقیه مراحل شستشو را با دقت کافی انجام می دهند. کیفیت خدمات ارائه شده توسط قالیشویی افرا ضامن اعتبار آن است. شما با پرداخت هزینه مناسب می توانید از خدمات بی نظیر قالیشویی افرا بهره مند شوید.

فرش های دستباف بهتر است با دستگاه شسته شوند یا دستی؟

شستشو و نظافت فرش دستباف اصول و قواعد خاص خود را دارد. با رعایت اصول می توان کیفیت اولیه فرش را حفظ کرد، در غیر اینصورت علاوه بر از دست دادن خصوصیت ظاهری، ساختار فرش نیز آسیب می بیند. برای شستن فرش های دستباف بهتر است از دستگاه بهره برد. شستن فرش ها با استفاده از دستگاه های مکانیزه و به روز راحتفرش دستبافت رو به چه قالیشویی بدهیم تر است. همچنین شستشو با دستگاه سبب می شود هیچگونه آسیبی به فرش دستباف وارد نشود.

شستشوی فرش توسط قالیشویی معتبر سبب حفظ درخشندگی فرش و طول عمر آن خواهد شد. قالیشویی افرا سابقه طولانی در زمینه شستن فرش های دستباف دارد. در قالیشویی افرا قبل از شستشو نوع الیاف فرش توسط کارشناس بررسی می شود. سپس بر اساس نوع الیاف فرش، روش شستشوی آن تعیین خواهد شد. نیروهای مجرب قالیشویی افرا قبل از شستشو در صورت نیاز فرش را ترمیم می کنند.

فرش های دستباف با فرش های ماشینی تفاوت های زیادی دارند. بافندگان برای فرش های دستباف ماه ها وقت می گذارند. همچنین از الیاف و مواد منحصر به فردی برای بافت فرش استفاده می کنند. در برخی موارد فرش دستباف در برابر مواد شوینده از خود واکنش نشان می دهد، از اینرو شستشوی فرش دستباف در مقایسه با فرش ماشینی حساسیت ویژه ای خواهد داشت زیرا از رنگ های طبیعی و گیاهی برای الیاف فرش دستباف استفاده می شود.

استفاده از شوینده قوی و نامناسب سبب تغییر رنگ و آسیب های جبران ناپذیر به فرش دستباف خواهد شد. نیروهای ماهر قالیشویی افرا با استفاده از دستگاه ابتدا غبارگیری فرش را انجام می دهند. از دستگاه های مکانیزه مختلفی جهت غبارگیری فرش استفاده می شود. این امر سبب شستشوی راحت تر می شود. پس از این مرحله با استفاده از مواد ثابت کننده رنگ، عمل آب گیری فرش انجام خواهد شد. در نهایت بدون هیچگونه آسیبی شستشوی فرش انجام می شود.

امتیاز شما

لیلا اسدی

لیلااسدی هستم. کارشناسی ارشد مدیریت دولتی خوندم. به دلیل علاقه ای که به آشپزی داشتم در فروردین ۹۸ سایت زرین بانو رو راه اندازی کردم و در این مدت سعی کرده ام با ارائه ی مطالب جذاب و آموزش های تجربی، لحظاتی مفید و سرگرم کننده برای بازدیدکنندگان عزیز زرین بانو رقم بزنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا