متفرقه

دکتر جاودانی : عمل بینی در کمتر از 20 دقیقه

جراحی بینی از جمله پروسه های زیبایی و درمانی است که با دوره نقاهت و ریکاوری کوتاه و راحتی همراه است. مدت زمان انجام این جراحی نیز به المان های مختلفی از جمله پیچیدگی عمل جراحی ، مهارت جراح بینی و غیره بستگی دارد. برای مثال انجام عمل ترمیمی بینی یا جراحی ثانویه بینی نسبت به انجام رینوپلاستی اولیه طولانی تر است. با این حال مسئله ای که مطرح است در رابطه با انجام عمل های بینی در بازه زمانی کوتاه به کمک روش های غیر جراحی است که در ادامه این مطلب قصد داریم به صورت جامع به بررسی این موضوع و ماندگاری نتایج آن بپردازیم و اینکه این گزینه ها برای چه افرادی مناسب تر است.

جراحی بینی یا روش های غیر جراحی

جراحی بینی یا روش های غیر جراحی !

از جمله سوالات مکرر افرادی که قصد دارند تغییراتی در فرم بینی خود ایجاد کنند در رابطه با میزان تغییراتی است که به روش های غیر جراحی ایجاد می شود. در واقع تزریق فیلر به بینی ، لیفت با نخ از جمله روش هایی هستند که تحت عنوان رینوپلاستی غیر جراحی قرار می گیرند. لازم است افراد به این نکته توجه داشته باشند که هرچند که این پروسه های زیبایی در کمتر از 10 الی 20 دقیقه قابل انجام است اما این روش ها با نتایج کوتاه مدت و محدودی همراه هستند. برای مثال اگر فردی روی نواحی از بینی فرورفتگی هایی داشته باشد ، می توان به کمک فیلر این فرورفتگی ها را برطرف نمود اما از آنجایی که فیلرها پس از مدتی جذب می شوند ، بینی به فرم اولیه خود باز می گردد.

نکته دیگری که داوطلبین روش های غیر جراحی باید به آن توجه داشته باشند این است که اگر این افراد پس از مدتی قصد انجام عمل جراحی بینی داشته باشند ، اغلب به دلیل بافت های فیبروزی که در اثر استفاده از این روش ها ایجاد می شود و یا حتی بروز عفونت در نواحی تزریق ، انجام جراحی زیبایی بینی آن ها با پیچیدگی های زیادی همراه می شود و عمل را نسبت به جراحی اولیه سخت تر می کند.

به همین دلیل ، دکتر علی جاودانی ، بهترین جراح بینی تهران در مواردی که فرد به دنبال نتیجه ماندگار و همیشگی باشد ، توصیه به انجام عمل بینی می کند ؛ چرا که میزان تغییرات گسترده تر و نتایج دائمی و طولانی تر می باشد ؛ همچنین عوارضی که از روش جراحی باقی می ماند ، نسبت به روش های غیر جراحی بسیار ناچیز است.

آیا روش های غیر جراحی جایگزین خوبی برای عمل ترمیمی بینی هستند ؟

ممکن است برخی از افراد بعد از انجام عمل بینی اولیه رضایت کاملی از فرم بینی خود نداشته باشند و بینی آن ها دچار مشکلاتی مانند فرورفتگی ، نامتقارنی و مشکلاتی از این قبیل باشد. در چنین شرایطی این سوال مطرح می شود که آیا می توان مشکلات ایجاد شده را به کمک روش های غیر جراحی ترمیم نمود یا لازم است حتما جراحی بینی ترمیمی انجام شود ؟ در واقع پاسخ دقیق و روشنی برای این پرسش وجود دارد.

در صورتی که مشکلات بینی شما خفیف و جزئی است و دوست ندارید بار دیگر زیر تیغ جراحی بروید ، می توانید با مشورت جراح بینی از روش های جانبی مثل تزریق فیلر یا لیفت با نخ برای برطرف نمودن مشکلات بینی خود کمک بگیرید.

اما در مواردی که مشکلات بینی گسترده باشد و یا اختلالاتی در تنفس فرد وجود داشته باشد ، در این شرایط روش های غیر تهاجمی کمک کننده نیست و لازم است حتما برای اصلاح و برطرف نمودن مشکلات ایجاد شده ، عمل ترمیمی بینی انجام شود. دقت داشته باشید که در خصوص عمل های ترمیمی لازم است حداقل برای یک سال صبر نمایید و در صورتی که مشکلات ایجاد شده در فرم و ظاهر بینی شما بعد از یک سال از انجام رینوپلاستی برطرف نشد ، به جراح بینی خود مراجعه کرده تا برای برطرف نمودن عارضه ایجاد شده ، تدابیری اندیشیده شود.

جراحی بینی چقدر طول می کشد ؟

به صورت میانگین با در نظر گرفتن مهارت جراح بینی ، نوع بینی مدت زمان انجام رینوپلاستی به صورت میانگین حدود 2 ساعت طول می کشد با این حال انجام این جراحی از یک ساعت و نیم تا سه ساعت نیز متغیر است.

این جراحی با فرآیند بیهوشی ، برش ، تغییراتی در بافت و استخوان بینی ، بستن برش های بینی همراه است و به دقت و مهارت زیادی نیاز دارد ؛ بنابراین انجام این فرآیندها به بهترین شکل ممکن در بازه زمانی کوتاه چیزی مثل 20 الی 30 دقیقه عملا امکان پذیر نیست. همچنین فرآیند ریکاوری و به هوش آمدن بیمار پس از انجام جراحی حدود یک ساعت زمان می برد و در طی این مدت وضعیت هوشیاری و جسمی بیمار به صورت کامل تحت نظر قرار خواهد گرفت.

در رابطه با بهبودی بعد از عمل بینی نیز باید بدانید که بازه زمانی مشخص و دقیقی را نمی توان برای همه افراد مشخص نمود ؛ زیرا وضعیت جسمانی ، توجه به نکات و مراقبت های بعد از عمل بینی در هر فرد متفاوت است و این موارد در کوتاه و یا طولانی تر شدن مدت زمان بهبودی تاثیرگذار هستند.

به صورت کلی و طبیعی بعد از گذشت 3 الی 5 روز بخیه های بینی برداشته می شوند و اغلب بیماران بعد از یک هفته به شرایط طبیعی خود بازگشته و می توانند به انجام کارها و فعالیت های روزانه خود مشغول شوند ؛ اما با این حال نتیجه جراحی بعد از یک هفته قابل مشاهده نیست ! زیرا بینی حداقل تا دو ماه دارای ورم زیادی است و برای اینکه بتوانید نتیجه نهایی از انجام جراحی زیبایی بینی خود را مشاهده کنید ، حداقل به 6 ماه زمان نیاز دارید که این بازه زمانی برای افرادی که جراحی بینی گوشتی انجام داده اند ، طولانی تر بوده و لازم است حداقل برای یک سال صبر نمایند.

کلام آخر !

توصیه می شود برای انجام عمل بینی به موارد مهم تری از قبیل نتیجه گیری موفقیت آمیز و مهارت بهترین جراح بینی توجه داشته باشید و در صورتی که قصد دارید نتیجه تغییرات بینی شما همیشگی باشد ، روش منطقی تر مانند جراحی بینی را انتخاب نمایید.

منبع : https://javdanimd.com/

امتیاز شما

لیلا اسدی

لیلااسدی هستم. کارشناسی ارشد مدیریت دولتی خوندم. به دلیل علاقه ای که به آشپزی داشتم در فروردین ۹۸ سایت زرین بانو رو راه اندازی کردم و در این مدت سعی کرده ام با ارائه ی مطالب جذاب و آموزش های تجربی، لحظاتی مفید و سرگرم کننده برای بازدیدکنندگان عزیز زرین بانو رقم بزنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا