طرز تهیه انواع حلوا محرم
بیوگرافی

بیوگرافی المیرا شریفی مقدم | ماجرای ازدواج با داوود عباسی

Elmira Sharifi Moghadam Biography

به نام خدا،دوستان و همراهان همیشگی مجله ی خانوادگی زرین بانو سلام، در بخش بیوگرافی هنرمندان با معرفی یکی از مجریان موفق صدا و سیما ( شبکه ی خبر) سرکار خانم المیرا شریفی مقدم در خدمتتونیم.

زندگینامه المیرا شریفی مقدم

دعوت می کنم در ادامه با ما همراه باشید.

◾️بیوگرافی المیرا شریفی مقدم

ٔ المیرا شریفی مقدم متولد ۱۸ خرداد ۱۳۶۰ در تبریز گوینده و مجری شبکه خبر می باشد.

ایشان فوق لیسانس رشتۀ میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد هستند.

عکس بچگی های المیرا شریفی مقدم

خانم شریفی در سال 1378 در آزمون ورودی شبکۀ خبر پذیرفته شد. و بعد از طی دوره های گویندگی درفروردین سال 1381 برای اولین بار جلوی دوربین شبکه ی خبر رفت.

◾️خانواده المیرا شریفی مقدم

مادر خانم شریفی مقدم بازنشسته ی آموزش و پرورش هستند.

پدر ایشان زمانی که خانم شریفی مقدم 12 ساله بودند به قتل رسیده اند و هنوز قاتلشان پیدا نشده است.

ایشان تنها یک برادر دارند.

◾️ازدواج المیرا شریفی مقدم

همسر ایشان آقای داوود عابدی، گزارشگر ورزشی شبکه خبر می‌باشد.

آنها درسال 1379 زمانی که خانم شریفی 19 ساله و آقای عابدی 25 ساله بودند باهم در شبکه خبر آشنا شدند و در نهایت سال 1382 عقد و در بهمن 83 ازدواج کردند.

آقای عابدی در مورد آشنایشان با خانم شریفی مقدم می گویند: :”من با عموی همسرم از قبل دوست بودم. یک بار ایشان به من گفت که من برادرزاده ام هم به شبکه خبر آمده و هوایش را داشته باش. من هم فکر کردم برادرزاده اش یک آقاست و الکی گفتم باشه هوایش را دارم.

اما یکبار که وارد تحریریه شدم و خانم شریفی مقدم خودش را معرفی کرد تازه فهمیدم دوستم ایشان را می گفت و از همان جا بود که فکر ازدواج با خانم شریفی به ذهنم افتاد و مراقبت های ویژه آغاز شد. در نهایت هم سال 82 باهم ازدواج کردیم.”

داوود عباسی شوهر المیرا شریفی مقدم

آن ها دارای دو فرزند پسر به نامهای امیر ابوالفضل و امیر ارسلان هستند.

خانم شریفی می گوید : فرزند اول من «امیرابوالفضل» 24 فروردین 89 به دنیا آمد. فرزند دومم «امیرارسلان» نیز 14 اسفند همان سال به دنیا آمد. واقعا سخت بود. من یک سال و نیم از کار دور بودم. اما الان همیشه کنارهم هستند و ما خیالمان راحت است.

◾️بیوگرافی داوود عابدی

داوود عابدی متولد 1 تیر 1354 در تهران، خبرنگار است.

ایشان لیسانس رشته علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد می باشد در تکواندو دان چهار دارد . از سال 75 خبری را در رادیو شروع کرد. در سال 78 با تاسیس شبکه خبر وارد تلویزیون شد.

خانواده خانم المیرا شریفی مقدم

◾️المیرا شریفی مقدم چگونه مجری شد؟

ایشان در این باره می گویند : در خانواده ای بزرگ شدم که همه اعضای آن به خبر علاقه داشتند؛ مرحوم پدرم همیشه بخش های مختلف خبر را گوش می دادم و روزنامه همیشه در خانه مان بود.

قبل از اینکه به مدرسه بروم، با سواد شدم و می توانستم بخوانم و در همان عالم کودکی ادای آقای محمدرضا حیاتی را در می آوردم و گویندگی می کردم.

تا اینکه بعد از اتمام دبیرستان در آزمون وردی شبکه ی تازه تاسیس خبر شرکت کردم.و بعد از طی دوره های گویندگی شروع به کار کردم.

بیوگرافی المیرا شریفی مقدم

اولین خبری هم که در این شبکه خواندم، فروردین سال ۱۳۸۰ بود که اخبار جوان بود. دو ماه بعد بلافاصله به من , اخبار پزشکی – تخصصی شبکه خبر را پیشنهاد دادند و کم کم همین روند ادامه داشت, تا اینکه در حال حاضر گوینده مرکزی (ثابت) شبکه خبر هستم.

به عبارتی تمامی ارتباطات، گفتگوهای خبری و اخبار فوری دو گوینده ثابت دارد که در هر شیفت هفت ساعت , باید حضور داشته باشند تا این اخبار را پوشش دهند.»

◾️خاطرات المیرا شریفی مقدم از اجرا در شبکه خبر

خانم شریفی که روحیه ی بسیار حساسی دارد چندین بار موقع خواندن خبر های دردناک بغض کرده و نتوانسته خبر را بخواند…

او در این مورد می گوید:

چند سال پیش یک گزارش از دزفول ارسال شده بود که یک دختربچه 3 ساله بسیار زیبا در سرش تومور بدخیمی درآورده بود. این تومور صورت این بچه را کج کرده بود. به من گفتند که این گزارش قرار است پخش شود. من هم چون بی نهایت روی بچه ها حساسم گفتم من به تصویر نگاه نمی کنم چون اگر نگاه کنم نمی توانم خبر را بخوانم.

من خبر را خواندم و برگشتم که تصویر بچه یک لحظه بزرگ فیکس شد. خواستم بگویم دعا می کنیم هیچ مادری غم و درد فرزندش را نبیند که یکهو بغض شد. از شانس من هم نصف ایران این خبر و بغض من را دیدند. همینطور پیام به شبکه می آمد.

گریه من اصلا تبدیل به یک ولوله شد. از ستاد اجرای فرمان امام تماس گرفتند که این بچه هرجا هست و هزینه درمانش هرچقدر می شود ما به عهده می گیریم. شبکه خبر هم بغض من را در فواصل زمانی مختلف پخش کرد و شب بعد ما دوباره ارتباط گرفتیم.

شکر خدا این بچه از دزفول به اصفهان منتقل شد و تومورش تخلیه شده بود. چندجراح پلاستیک تماس گرفتند و گفتند ما این دختر را به صورت رایگان جراحی می کنیم. بعد چند عمل جمجمه هم انجام شد تا اینکه صورتش به حالت عادی برگشت. با اینکه مجبور شدند چشمش را تخلیه کنند اما بعد از یکسال حال این دختر کاملا دگرگون شد. در گزارش قبل اصلا حرف نمی زد، اما این بار هم حرف زد هم شعر خواند و دست تکان داد.

شاید گویندگی هیچ سودی برای کسی نداشته باشد اما آنقدر مردم در حق من و این بچه دعا کردند که این موضوع بزرگترین منفعت من از گویندگی خبر شد. هنوز پیگیر این دختربچه هستم و دلم می خواهد یک روز ببینمش اما فعلا تهران نیامده است.»

همچنین خانم شریفی هنگام خواندن خبر آمار نهایی کشته شدگان ایرانی حادثه منا نیز، بغض گلویش را گرفت و نتوانست خواندن خبر را ادامه دهد.

◾️علایق خانم مجری

خانم شریفی طرفدار دو آتیشه تیم پرسپولیس است.

چهره متفاوت المیرا شریفی مقدم

ایشان در مورد تفریحاتشان می گوید: هر شبی که هر دو خانه باشیم حتما برنامه‌ ریزی می‌ کنیم و بیرون می‌ رویم؛ پارک ،سینما، تئاتر و کنسرت‌ های موسیقی جزء برنامه‌های‌ مان است.

البته آقای عابدی خیلی با کنسرت موسیقی میانه ندارد.

◾️خانم شریفی مقدم و فضای مجازی

برای مشاهده ی عکس های بیشتر خانم مجری و دنبال کردن ایشان در فضای مجازی می توانید از پیج اینستاگرام بانو به آدرس sharifimoghadam دیدن فرمایید.

اینستاگرام اخبارگوی شبکه خبر

امیدواریم مطالعه ی بیوگرافی خانم شریفی مقدم برای شما مخاطبان گرامی جذاب بوده باشد. برای خانم المیرا شریفی مقدم نازنین این مجری توانای کشورمون و خانواده محترمشون آرزوی موفقیت و سلامتی می کنیم.

شاد و پیروز باشید.

#مجله ی خانوادگی زرین بانو
#بخش بیوگرافی هنرمندان
#سایتی -برای-خانواده -ایرانی

🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

امتیاز شما

12345
امتیاز ۵ از ۵ ۱ رای

لیلا اسدی

لیلااسدی هستم. کارشناسی ارشد مدیریت دولتی خوندم. به دلیل علاقه ای که به آشپزی داشتم در فروردین ۹۸ سایت زرین بانو رو راه اندازی کردم و در این مدت سعی کرده ام با ارائه ی مطالب جذاب و آموزش های تجربی، لحظاتی مفید و سرگرم کننده برای بازدیدکنندگان عزیز زرین بانو رقم بزنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا