متفرقه

استخدام آشپز در کانادا با در آمد متوسط 690میلیونی

مهاجرت به کانادا به عنوان یک سرآشپز  موقعیتی بسیار خوب برای شما است. همه شهرهای کانادا نیاز به سرآشپز  دارند. حتی ممکن است شما بتوانید از این طریق اقامت دائم کانادا را هم دریافت کنید.

استخدام آشپز در کانادا

قطعا شما در سایت های مهاجرتی خوانده اید که برای مهاجرت به کانادا باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشید. اما به عنوان یک آشپز  روش های مطمئنی برای گرفتن ویزای کانادا پیش روی شماست.

با توجه به اینکه تقاضا برای سرآشپز  در کانادا زیاد است این شغل در لیست مشاغل هدف که به آن لیست  NOC گفته میشود قرار دارد و دولت کانادا از سرآشپزانی که واجد شرایط دریافت ویزای کار این کشور هستند حمایت کرده و مسیر سفر به کشور کانادا را برای متقاضیان هموارتر میکند.

نحوه کار در کانادا به عنوان آشپز

نحوه کار در کانادا به عنوان آشپز

برای کار در کشور کانادا به عنوان آشپز  باید دوره های لازم را بگذرانید و با غذاهای اروپایی و امریکای شمالی آشنا شوید. شما میتوانید به سرعت ویزای توریستی کانادا را بگیرید، در این دوره ها شرکت کنید و با شرایط کار در کانادا آشنا شوید. ویزای توریستی کانادا به شما این فرصت را میدهد تا به مدت 6 ماه در کانادا به منظور تفریح و گردشگری، تجدید دیدار با عزیزان، گذراندن دوره‌های آموزشی کوتاه مدت همچون کلاس های آشپزی یا دریافت خدمات درمانی زندگی کنید و با فرصت های شغلی مناسب بتوانید آشنا شوید.  بعد از بازگشت به ایران میتوانید برای دریافت ویزای کار اقدام کنید. با این حال تقاضا برای استخدام آشپز  علاوه بر کانادا در برخی از کشورهای اروپایی هم وجود دارد که در این صورت آشپزها میتوانند برای کاریابی و اخذ ویزای شنگن اروپا اقدام کنند.

چگونه می توانم به عنوان سرآشپز به کانادا مهاجرت کنم؟

چگونه می توانم به عنوان سرآشپز به کانادا مهاجرت کنم؟

اولین مرحله برای مهاجرت به کانادا به عنوان آشپز  محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا برای اکسپرس اینتری بر اساس رتبه بندی جامع کانادا  (CRS) است.

امتیاز CRS  بر اساس شرایط زیر محاسبه می شود:

 • سن
 • شایستگی ها
 • مهارت های زبان انگلیسی
 • مهارت های زبان فرانسوی
 • شایستگی های شریک زندگی شما
 • تجربه کاری

این شرایط علاوه بر اینکه روی امتیازات CRS شما اثر گذار هستند در امتیازات کلی مهاجرت که باید برابر یا بیشتر از 67 باشد تاثیر گذارند.

برای مهاجرت به کانادا به عنوان آشپز  باید حداقل دو سال سابقه کار و سایر شرایط لازم برای این ویزای کار را داشته باشید.

شما باید تمام شرایط اولیه مورد نیاز برای یکی از برنامه های مهاجرت فدرال و بودجه کافی را داشته باشید.

ورود سریع برای آشپز ها

این یک خبر بسیار خوب برای آشپزهای ایرانی واجد شرایطی است که دوست دارند در کانادا زندگی کنند.

اداره مهاجرت کانادا از طریق اکسپرس اینتری متقاضیان مناسب دریافت ویزای اقامت دائم را انتخاب میکند.

آشپزها از سراسر جهان بر اساس مهارت ها، تجربه و شایستگی های لازم واجد شرایط دریافت ویزای کانادا هستند.

وظایف لازم برای کسانی که می خواهند به عنوان سرآشپز به کانادا مهاجرت کنند.

به طور کلی آشپز هایی که به کانادا مهاجرت میکنند باید دانش و تجربه کافی در موارد زیر را داشته باشند:

 • برنامه ریزی و مدیریت مراحل آماده سازی و پخت غذا برای چندین رستوران در یک موسسه، رستوران های زنجیره ای، بیمارستان ها یا سایر موسساتی که نیاز به آماده کردن وعده های غذایی دارند.
 • مشورت با مشتری درباره عروسی ها، مهمانی ها و فعالیت های تخصصی
 • تهیه منو ها و اطمینان از مطابقت غذا با استانداردهای کیفیت
 • برآورد مواد غذایی و مورد نیاز و هزینه های آن
 • نظارت بر فعالیت آشپز ها و سایر نیروی فعال در آشپز خانه
 • برنامه ریزی برای خرید تجهزات و تعمیرات
 • استخدام کارکنان آشپز خانه
 • شاید لازم باشد به طور منظم برای مهمانان یا مراسم های خاص غذا تهیه کند.

روند بررسی مهارت های لازم برای مهاجرات به کانادا به عنوان سرآشپز

در روند صدور مهارتها، تجربه و شایستگی های شما به عنوان یک سرآشپز  بررسی و تایید میشود که دو هدف را دنبال میکند:

 • مهارت های مثبت شما امتیازات لازم هم برای اکسپرس انتری CRS و هم مهارت های شغلی لازم شما برای سیستم فدرال را فراهم میکند.
 • مهارت های مثبت شما صلاحیت شما برای دریافت ویزا را افزایش میدهد. بنابراین شما از روز اول واجد شرایط کار به عنوان سرآشپز در کانادا خواهید بود.

آیا می توانم بدون پیشنهاد شغلی به عنوان آشپز به کانادا مهاجرت کنم؟

بدون پیشنهاد شغلی به عنوان آشپز به کانادا

بله. اما باید در درخواست اکسپرس انتری خود نمره کل  CRS شما بالا باشد و حداقل 67 امتیاز مهاجرت برای ویزای فدرال مشاغل حرفه ای کانادا را داشته باشید.

از نظر فنی برای ارسال رزومه اکسپرس اینتری آشپز  در کانادا  لازم نیست حداقل نمره  CRS  را داشته باشید.

داشتن یک پیشنهاد شغلی حتمی فورا به شما 600 امتیاز میدهد بنابراین بهتر است برای انجام مراحل لازم در اولین فرصت اقدام کنید.

شغل آشپزی در کانادا

شغل آشپز ی با کد 6321 سالهاست که در لیست  NOC کانادا قرار دارد. این لیست شامل شغل های پرتقاضا برای استخدام است. نیاز به آشپز  در سراسر کشور کانادا وجود دارد. شما به عنوان یک مهاجر با تجربه و جدید که اقامت دائم این کشور را دارد میتوانید از روز اول ورود به صورت تمام وقت به عنوان یک کارمند دائم، پیمانکار یا به صورت خود اشتغالی مشغول به کار شوید. آشپز ها در کانادا معمولا دستمزد بیشتری نسبت به  انگلستان، اروپا و آسیا دارند. قانون استخدام کانادا تعادل بین زندگی و کار را تا حد زیادی در نظر میگیرد. آشپز ها در کانادا اتحادیه دارند. اتحادیه به آنها کمک میکند تا حقوق و شرایط کاری بهتری داشته باشند.

نرخ متوسط دستمزد ساعتی تمام وقت برای آشپز ها در کانادا 17.54 دلار است. نرخ متوسط دستمزد هفتگی در سال 2018، 640 دلار بوده است که به طور تقریبی حقوق متوسط ماهیانه برای آشپز ها را 3300 دلار و میانیگن حقوق  سالانه 59748 دلار است.

امتیاز شما

1 دیدگاه

 1. سلام عرض ادب من سراشپزایرانی فرنگی عذا شمالی وعیره ۱۰سال در دوبی دررستورانهای بنام کارکردم جویای کار هستم مسلطم به زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا