متفرقه

فرزندپروری؛ مسیر لذت بخش پرورش فرزند

در عصر جدید با توجه به سرعت بالای تغییرات در حوزه‌های مختلف زندگی، حتی پدر و مادر بودن هم تغییر کرده است. دیگر نمی‌شود به سبک و سیاق پدران و مادرانمان، فرزندانمان را بزرگ کنیم ، چون نیازهای فرزندانمان تغییر کرده و از سویی جهان‌بینی ما هم متحول شده است. این به معنی خوب یا بد بودن شیوه تربیتی نسل گذشته نیست، به معنی نیاز به آگاهی و دانش بیشتر در حوزه فرزندپذیری است.

فرزندپروری؛ مسیر لذت بخش پرورش فرزند

دانابن وبسایتی است که از تابستان سال گذشته کارش را برای ارتقا آگاهی پدرها و مادرها در حوزه تربیت و رشد فرزندان آغاز کرده است. در این سایت تیم متخصصی از روانشناسان و کارشناسان حوزه آموزش کنار هم جمع شده‌اند و برای خانواده‌های ایرانی تولید محتوا می‌کنند. محتواهایی که مطابق با سلیقه و نیاز مخاطبان باشد و بتواند کاربردی موثر در در مسیر پرورش فرزندانشان داشته باشد.

دانابن به لحاظ محتوایی سعی کرده همه گروه‌های سنی کودکان را از بدو تولد تا هجده سالگی را پوشش دهد و در حال حاضر در دسته‌بندی‌های مختلف مثل: کتاب، خواب و سواد دیجیتال و… محتوا را در سه قالب مقاله، پادکست و ویدئوهای آموزشی در دسترس قرار داده است.

اهمیت ارتباط با مخاطب در دانابن

اهمیت ارتباط با مخاطب در دانابن

نیازسنجی و شناخت مخاطب از اصول اولیه هر کار موفقی است! دانابن نیز با بهره‌گیری از همین اصل، در ابتدای مسیرنظرات بیش از ۵۰۰ خانواده را در سراسر ایران از طریق پرسشنامه جمع‌اوری کرد تا بتواند سایتی کاربردی و علمی را مطابق با نیاز پدران و مادران طراحی کند. هرکدام از دسته‌بندی‌های موجود در سایت از دل این پرسشنامه و دغدغه‌های پاسخ‌دهندگان بیرون آمده است و پس از راه‌اندازی سایت نیز کارشناسان دانابن همچنان با گرفتن بازخورد از مخاطبان سعی در بهینه‌تر شدن محتواها دارند.

این وبسایت حاصل مسئولیت اجتماعی تعدای از دغدغه‌مندان حوزه آموزش است که رشد و افزایش آگاهی عمومی در زمینه یادگیری و پرورش کودکان از اهدافشان بوده است. دانابن محصول مهر، خرد و حمایت است. شاید هم بتوان گفت میوه و ثمره تفکر، عدالت، مسئولیت و رشد است. وب سایت دانابن در کنار پدران و مادران است تا همگی در کنار هم بتوانیم نسلی بهتر تربیت کنیم. با تولد فرزند امیدی تازه در دل پدر و مادر جوانه می‌زند. امید به شاد زیستن، سلامت بودن و پرورش نسلی بهتر.

اگر با آگاهی وارد مسیر فرزندپروری شوید، حتی در لحظات سخت هم می توانید از رشد خودتان یا فرزندتان لذت ب‌برید. شبیه به ورزشکاری که دارد عرق می‌ریزد و از درد عضلات پایش صورتش جمع شده، اما می‌داند این درد برای داشتن زندگی و بدنی سالم‌تر لازم است.

پدرها و مادرها با فرزندانشان بزرگ می‌شوند و قد می‌کشند و آن پدر و مادری خوشحال است که به فرزندش « علم زندگی و هنر خوب زیستن» را یاد می‌دهد.

اگر شما هم در مسیر لذت‌بخش پدر و مادری کردن هستید، به سایت دانابن سر بزنید و مطالب را بخوانید و نظراتتان را برای ما بنویسید.

امتیاز شما

لیلا اسدی

لیلااسدی هستم. کارشناسی ارشد مدیریت دولتی خوندم. به دلیل علاقه ای که به آشپزی داشتم در فروردین ۹۸ سایت زرین بانو رو راه اندازی کردم و در این مدت سعی کرده ام با ارائه ی مطالب جذاب و آموزش های تجربی، لحظاتی مفید و سرگرم کننده برای بازدیدکنندگان عزیز زرین بانو رقم بزنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا