متفرقه

مگنت درمانی چیست ؟

مگنت درمانی یک رشته‌ی رو به پیشرفت پزشکی است که از قدرت میدان مغناطیسی برای ارائه درمان معنادار سیستم بدن، استفاده می‌شود. این درحالی است که بیش از 2000 سال پیش، درمانگران آسیایی و اروپایی از مغناطیس با این اعتقاد استفاده می‌کردند که می‌تواند به طور فعا،ل ناخالصی‌ها و بیماری‌ها را از بدن خارج کند. ضمن اینکه امروزه مطالعات روی مغناطیس درمانی از تسکین درد گرفته تا کاهش علائم سرطان، متغیر است. به طور کلی مگنت درمانی از روش‌های بدون عارضه در فیزیوتراپی است که سبب بهبود آسیب‌های بدن می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم که توضیحات مفصل‌تری را در این خصوص، ارائه دهیم. در صورت تمایل پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

image_1656484613

مغناطیس درمانی چیست

احتمالاً شما هم بر این باور هستید که بدن انسان دارای انرژی‌های نامرئی خاصی است که از آن به‌عنوان بیومغناطیس، نام برده می‌شود. در واقع این تکنیک درمانی به طور کامل می‌تواند آسیب‌ بخش‌های مختلف بدن را که در قالب فیزیوتراپی در نظر گرفته می‌شود؛ بهبود ببخشد. این روش درمانی نوین با انتشار امواج مغناطیسی که ممکن است به گونه‌ها و صد البته با شدت‌های مختلف باشد؛ روند بهبود بیماری را تسریع می‌بخشد.

رایج‌‌ترین کاربردهای مگنت درمانی

از این روش درمانی برای بیماری‌ها یا مشکلات بدنی استفاده می‌شود که در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

 • انقباض عضلانی. احتمال ایجاد گرفتگی عضلات در افراد به دلایل مختلف زیاد است. اما اگر به طور مدام با این مشکل روبرو هستید؛ باید از طریق درمان‌های موثر مانند مغناطیس درمانی به بهبود وضعیت اقدام کنید.
 • پوکی استخوان. شکنندگی استخوان‌ها ممکن است به دلیل پوکی استخوان باشد و برای اینکه این اتفاق با درصد کمتری رخ دهد؛ می‌توان از روش مغناطیس درمانی استفاده کرد. البته باید در نظر داشته باشیم که این روش، حتماً طبق نظر متخصص انجام شود. امروزه مگنت درمانی برای شکستگی‌ ها بیشتر از گذشته باب شده است؛ چرا که اثرات شگفت‌انگیزی دارد.
 • خستگی شدید. درمان‌های زیادی برای خستگی بدن وجود دارد که طبق آمارها هیچکدام به پای استفاده از مغناطیس درمانی نمی‌رسند. کافی است یک بار این روش درمانی را امتحان کنید تا به فواید بی‌نظیر آن پی ببرید.
 • کندرومالشی
 • آسیب های عصبی
 • آسیب های رباط های زانو
 • شانه یخ زده

البته ناگفته نماند که در کنار موارد عنوان شده می‌توان از سردرد و میگرن، دردهای بعد از عمل جراحی، زانو درد، انواع آرتروز، روماتیسم، التهاب تاندون و… به‌عنوان دلایل استفاده از مگنت درمانی اشاره کرد.

فواید استفاده از مغناطیس درمانی

تا به این جای مقاله، درباره‌ی کاربردهای این روش درمانی فوق العاده صحبت کردیم و اگر اجازه دهید به فواید بکارگیری از مغناطیس درمانی نیز اشاره کنیم. همانطور که می‌دانید؛ کاهش درد بدن به سادگی امکان‌پذیر نخواهد بود. خصوصاً اینکه درد نواحی مختلف بدن سال‌هاست ایجاد شده باشد. به‌ طور کلی می‌توان از موارد زیر به‌عنوان بهترین فواید استفاده از مگنت درمانی اشاره کرد:

image_1656484632

 • افزایش میزان اکسیژن در بدن که به تنهایی می‌تواند به کاهش درد کمک کند.
 • ترمیم بافت‌های آسیب دیده بدن و و بازسازی سریع‌تر آنها.
 • کاهش دوره‌ نقاهت در بیماری‌‌های مختلف، بخصوص پس از عمل‌های جراحی.
 • تقویت شدن استخوان‌های ضعیف شده و تأخیر در بروز پوکی استخوان.
 • پیشگیری از انجام عمل‌های غیرضروری با رفع مشکل.
 • ترشح بیشتر هورمون‌های ضد درد بدن.
 • بهبود گرفتگی بدن با قابلیت شل شدن عضلات.
 • بهبود کیفیت خواب و افزایش شادابی پس از بیدار شدن.
 • کمک به دفع موادهای زائد بدن.
 • افزایش فعالیت آنزیم‌ها و همچنین سنتز پروتئین‌ها.
 • اثرگذاری فوق العاده بر افزایش متابولیسم بدن.
 • افزایش تولید ATP و انرژی در سطح سلولی.
 • کاهش استرس مخصوصاً در افرادی که توانایی مدیریت آن را ندارند.

بررسی تعداد جلسات فیزیوتراپی مغناطیس درمانی

پر واضح است که برای در نظر گرفتن فیزیوتراپی مگنت درمانی در ابتدا باید به بررسی بیمار و شدت و ضعیف بیماری پرداخت. در واقع این موضوع مهم‌ترین پارامتر تعیین تعداد جلسات درمانی است. به طور کلی افراد متخصص در این زمینه پس از معاینه‌های کاملاً دقیق، بیمار را برای استفاده از چنین روش درمانی آماده می‌کنند. ضمناً توجه داشته باشید که هر جلسه درمان با مگنت به طور کلی حدوداً 30 دقیقه زمان‌بر خواهد بود. البته این مورد با توجه به استانداردهای جهانی در نظر گرفته شده است و ممکن است بنا به درخواست فیزیوتراپ یا حتی خودتان، ساعت انجام جلسات افزایش یابد.

ویژگی‌های بهترین مرکز فیزیوتراپی به روش مگنت

طبیعتاً استفاده از روش درمانی مغناطیس تا حد فوق العاده‌ای می‌تواند به بهبود درد بخش‌های مختلف بدن منجر شود که البته این مهم در گرو بکارگیری از یک کلینیک با متخصصان حرفه‌ای است. حال برای اینکه بتوانید از چنین مراکزی استفاده کنید؛ کافی است به بررسی موارد زیر بپردازید:

 • تخصص و دانش. طبیعتاً دانش و تجربه دو مولفه‌ی فوق العاده با اهمیتی هستند که باید قبل از انتخاب یک کلینیک به جهت استفاده از روش درمانی مگنت، مورد ارزیابی قرار داده شود.
 • تجهیزات پیشرفته. از دیگر مواردی که باید در زمان انتخاب یک مرکز به جهت بکارگیری از خدمات فیزیوتراپی مگنت توجه شود؛ تجهیزاتی است که برای این امر استفاده می‌شود. در واقع هر چه تجهیزات پیشرفته‌تر و کامل‌تر باشد؛ نتایج حاصله بهتر خواهد بود.
 • قیمت بصرفه. قیمت مناسب ارائه این نوع خدمات می‌تواند مشتریان زیادی را در پی داشته باشد. چرا که اکثر افراد دچار دردهای مزمن بدن هستند و عملکرد این روش درمانی تا حد زیادی می‌تواند کمک کننده باشد. خصوصاً مگنت درمانی در کمر درد که تأثیرات بسزایی دارد.

image_1656484656

ارائه خدمات مگنت درمانی با کلینیک فیزیوتراپی دایان

حال با توجه به موارد عنوان شده در این مقاله، چنانچه با دردهای مختلف بدن مواجه هستید و نیاز به فیزیوتراپی مغناطیسی دارید؛ کافی است که از یک مرکز معتبر در این زمینه استفاده کنید که پیشنهاد ما برای این منظور بکارگیری از کلینیک فیزیوتراپی دایان است. این کلینیک، روش مگنت درمانی را به شیوه‌های نوین و با استفاده از تجهیزات پیشرفته برای متقاضیان در نظر گرفته که برای بهره‌مندی از آن، کافی است که از طریق راه‌های ارتباطی قرار داده شده در سایت این کلینیک با مدیران یا مشاوران این مجموعه در تماس باشید. ضمناً گفتنی است که از مزیت‌های استفاده از کلینیک فیزیوتراپی دایان می‌توان به قیمت‌های بصرفه و حضور در محل به جهت انجام فیزیوتراپی اشاره کرد که در کمتر کلینیک فیزیوتراپی چنین خدماتی دیده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع‌تر و نیز مشاهده سایر خذمات می‌توانید به وب‌سایت این کلینیک به آدرس اینترنتی www.dayanphysiotherapy.com مراجعه نمایید.

امتیاز شما

لیلا اسدی

لیلااسدی هستم. کارشناسی ارشد مدیریت دولتی خوندم. به دلیل علاقه ای که به آشپزی داشتم در فروردین ۹۸ سایت زرین بانو رو راه اندازی کردم و در این مدت سعی کرده ام با ارائه ی مطالب جذاب و آموزش های تجربی، لحظاتی مفید و سرگرم کننده برای بازدیدکنندگان عزیز زرین بانو رقم بزنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا