متفرقه

معرفی بهترین ایمپلنت ایرانی

ایمپلنت های ایرانی عموما ایمپلنت های با کیفیتی هستند اما نمی شود این ایمپلنت ها را با ایمپلنت های اروپایی و آمریکایی مقایسه کرد. این ایمپلنت ها دارای هزینه مناسبی برای درمان می باشند و تجهیزاتشان به راحتی یافت می شود. اگر قصد کاشت ایمپلنت دندان برای درمان بی دندانی خود را دارید ایمپلنت های ایرانی نیز می توانند در گزینه های شما باشند و ما در این مطلب به بررسی مزایا و معایب این ایمپلنت ها پرداخته ایم.

ایمپلنت ایرانی

در این مطلب شرکت های سازنده ایمپلنت در ایران، کیفیت این ایمپلنت ها و تفاوتشان با برند های خارجی را مورد بررسی قرار داده ایم. همچنین اگر قصد کاشت ایمپلنت دندان را دارید و نمی دانید کدام برند را باید مورد استفاده قرار دهید بهتر است با دندانپزشک متخصص مشورت کنید.

انواع ایمپلنت ایرانی کدام است؟

در حال حاضر کاشت ایمپلنت دندان از بهترین روش های موجود برای بی دندانی است و اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده اید با استفاده از کاشت ایمپلنت می توانید دندان های خود را درمان کنید. یکی از چالش هایی که در این روش درمانی وجود دارد انتخاب برند ایمپلنت برای کاشت است.

تعداد برند های سازنده ایمپلنت در جهان بسیار زیاد است و این برند ها در بیش از 60 کشور تولید می شوند. همچنین کشور عزیزمان ایران جزو  کشورهایی است که در این صنعت پزشکی فعالیت می کند. برند هایی که در ایران مشغول تولید ایمپلنت هستند توانسته اند ایمپلنت های با دوام و با کیفیتی را تولید و عرضه کنند. این برند های تولید کننده ایمپلنت دارای تائیدیه سازمان غذا و دارو هستند.

بیشتر بخوانید » ایمپلنت ایرانی

برند های ایرانی برای ساخت ایمپلنت های خود پایه ها را از جنس تیتانیوم می سازند و هدف از استفاده از تیتانیوم این است که تیتانیوم با استخوان سازگار است همچنین تفاوت این ایمپلنت ها با برند های خارجی در جنس پایه و آلیاژ آن است. از معایب ایمپلنت هایی که توسط برند های ایرانی تولید می شوند میتوان به کم بودن میزان سازگاری آنها نسبت به برند های اروپایی و آمریکایی با شرایط مختلف انسان اشاره کرد. زمانی که ایمپلنت کاشت شده دارای سازگاری خوبی با استخوان فک باشد احتمال شکستن و لق شدن ایمپلنت ها به صفر میرسد. در ادامه این مطلب به بررسی برند های ایرانی تولید کننده ایمپلنت می پردازیم تا مزایا و معایب آنها را به همراه کیفیت و دوام آنها مورد بررسی قرار دهیم.

ایمپلنت شرکت ایرانی کیمیا کاشت اطبا

این شرکت ایرانی فعالیت خود را در سال 1393 و در کردستان ایران شروع کرده است و بهترین تجهیزات را برای تولید ایمپلنت های خود به کار گرفته است. این شرکت بهترین متخصصان، دندانپزشکان و مهندسان را گرد هم آورده است. این شرکت ایرانی برای تولید ایمپلنت های خود دستگاه سی ان سی سوئیسی را مورد استفاده قرار داده است. این ایمپلنت ها  دارای قیمت مناسب و پایینی هستند که با توجه به قیمت پایین آنها از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مورد استفاده بسیاری از بیماران و دندانپزشکان ایرانی قرار می گیرد. البته باید بگوئیم که اگر قصد کاشت ایمپلنت به روش فوری را دارید بهتر است از برندهای خارجی استفاده کنید.

ایمپلنت شرکت ایرانی کیمیا کاشت اطبا

این شرکت ایرانی ایمپلنت های خود را با اسم های کیمیا 1 ، کیمیا 2 و کیمیا 3 در سه نوع کیفیت متفاوت تولید می کند. این شرکت ایرانی مدعی است که ایمپلنت های کیمیا 1 با برند های کره ای هم سطح است و نکته قابل توجه این است که این ایمپلنت ها دارای هزینه ای تقریبا نصف برندهای کره ای هستند. ایمپلنت ها تحت عنوان کیمیا 2 با استاندارد برند های اروپایی نظیر کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و سوئیس تولید می شود و کیمیا 3 هم سطح برندهای آمریکایی مانند زیمر تولید می شود. این 3 محصول دارای کیفیت های متفاوت و همچنین هزینه های گوناگون هستند.

این برند ایمپلنت های خود را در سایز 8 تا 14 میلی متر تولید می کند و برای تولید پایه های ایمپلنت از تیتانیوم گرید 4 و 5 استفاده می کند که این موضوع ارتباطی با کیفیت ایمپلنت ها ندارد. این درجه نشان گر این است که مواد خاصی با تیتانیوم ترکیب شده اند.

از مهم ترین مزیت های این برند ایمپلنت میتوان به گارانتی مادام العمر این برند اشاره کرد. بهترین برند های سازنده ایمپلنت در سطح اروپا و آمریکا گارانتی مادام العمر را ارائه نمی دهند اما شما با انتخاب این برند می توانید از گارانتی مادام العمر آن استفاده کنید.

ایمپلنت ایرانی شرکت مهندسی تولیدی کوشا فن پارس

این شرکت از دیگر شرکت هایی است که در ایران در صنعت پزشکی تولید ایمپلنت دندان فعالیت دارد و تحت لیسانس برند اشترومن فعالیت کرده و با این برند یک قرارداد دارد. این برند تولید کننده ایمپلنت علاوه بر فعالیت در این حوزه تجهیزات دندان پزشکی دیگری را هم تولید می کند. این تجهیزات از قبیل روکش های دندان، لمینت و محصولات دندانپزشکی  اغلب از جنس زیرکونیا، پرسلین و پروتزهای دندانی هستند.

این برند تولید کننده ایمپلنت محصولات خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب روانه بازار می کند و همچنین لابراتوآر و آزمایشگاه های پیشرفته ای که در این کارخانه وجود دارد به تحقیق و توسعه در این زمینه کمک بسیار زیادی انجام می دهند. متخصصان در حوزه‌های مختلف مهندسی، دندانپزشکی و پروتودنتیست در این شرکت مشغول به کار هستند و تحت لیسانس اشترومن آلمان تجهیزات را تولید می‌ کنند.

این برند تولید کننده ایمپلنت دندان اویتا را به بازار عرضه کرده و این ایمپلنت تمام آزمایش ها و تست های حیوانی ، بیولوژیکی و بالینی خود را پشت سر گذاشته است که این آزمایش ها در بهترین آزمایشگاه های سوئیس و دانشگاه های برتر ایران نظیر شریف و امیر کبیر انجام شده است.

ایمپلنت برند نیک کاشت آسیا

این شرکت نیک کاشت آسیا از دیگر برند هایی است که تولید ایمپلنت دندان را در ایران انجام می دهد و پس از 7 سال تحقیق و آزمایش موفق شد تا ایمپلنت سینابایونیک به بازار عرضه کند. تحقیقات اولیه این برند در سال 1389 توسط رئیس مرکز تحقیقات ایمپلنت دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز شد. ساخت ایمپلنت به دلیل قیمت بالای تجهیزات در آن زمان به تاخیر افتاد.

ایمپلنت برند نیک کاشت آسیا

شرکت نیک کاشت آسیا در سال 1393 ایمپلنت هایی را تحت نام بایونیک تولید و عرضه کرد. سپس بعد از بستن قرداد با مرکز تحقیقات ایمپلنت دانشگاه علوم پزشکی تهران ایمپلنت سینابایونیک با کیفیت بالا تحت نظر و لیسانس ایپلازا آلمان تولید شد.

این شرکت سازنده ایمپلنت محصولات خود را با استفاده از دستگاه سی ان سی تولید می کند، ایمپلنت های این شرکت در دو کیفیت تولید می شوند و آن ها را با نام تیپ 2 و تیپ3 می شناسند.

اگر به دنبال درمان دندان های از دست رفته خود و ترمیم جای خالی آنها هستید بهتر است با یک پزشک متخصص و ماهر مشورت کنید. مورد معاینه قرار گیرید تا بهترین برند ممکن را انتخاب و مورد استفاده قرار دهید زیرا دندان پزشک متخصص بهتر می تواند شما را راهنمایی تا یک برند مناسب را انتخاب کنید و یک کاشت ایمپلنت دندان موفق را تجربه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایمپلنت ایرانی، کره ای، آلمانی، آمریکایی و …. می توانید از صفحه زیر دیدن فرمایید.

قیمت ایمپلنت تهران 1402

امتیاز شما

لیلا اسدی

لیلااسدی هستم. کارشناسی ارشد مدیریت دولتی خوندم. به دلیل علاقه ای که به آشپزی داشتم در فروردین ۹۸ سایت زرین بانو رو راه اندازی کردم و در این مدت سعی کرده ام با ارائه ی مطالب جذاب و آموزش های تجربی، لحظاتی مفید و سرگرم کننده برای بازدیدکنندگان عزیز زرین بانو رقم بزنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا