پماد زینک اکساید | روشن کردن پوست | استفاده برای زیر بغل

zinc oxide ointment

153

به نام خدا، دوستان عزیزم سلام، آیا پماد زینک اکساید رو میشناسید؟ چقد ازش استفاده کردید؟ آیا از اثرات زینک اکساید بر پوست و نحوه ی استفاده صحیح از اون مطلع اید؟ آیا می دانید زینک اکساید رفع کننده ی قوی بوی بد زیر بغل است؟ برای پاسخ به سوالات بالا و افزایش آگاهیتان دراین زمینه مقاله ی زیر از بخش سلامت زرین بانو را از دست ندهید.

خواص پماد زینک اکساید

پماد زینک اکساید چیست؟

زینک اکساید | zinc oxide یک ماده ی معدنی ضد التهابی است که برای مشکلات پوستی از قبیل آفتاب سوختگی، سوختگی ها، خراشیدگی ها و زخم های سطحی، عرق سوز شدن، درمان قرمزی و سوزش پای نوزادان ناشی از بستن پوشک استفاده می شود. ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی ضد آفتاب ها زینک اکساید است.

اثربخشی کرم زینک اکسید در این واقعیت نهفته است که این کرم ، خواص ضد عفونی کنندگی بسیار عالی داشته که باعث تخریب میکروب‌های سطح پوست می‌گردند. علاوه بر این، باعث سرکوب اثرات هیستامین‌های آزاد شده توسط سیستم ایمنی شده و بنابراین به کاهش التهاب پوست کمک می‌کنند.

زینک اکساید از پوست در برابر اشعه ماورای بنفش (uv) محافظت کرده و از تخریب سلول های پوستی جلوگیری می کند.

بنا به توضییحات بالا آیا می توان زینک اکساید را جانشین ضد آفتابای موجود در بازار قرار داد ؟ خیر

ضد آفتاب ها طی آزمایشات فراوان میزان جذب اشعه ی ماورای بنفش آنها اندازه گیری میشود. در حالی که چون پماد زینک اکساید برای التهابات پوستی تهیه شده بنابراین آزمایشاتی هم در مورد میزان جذب اشعه ماورای بنفش روی آنها انجام نمیشود.

بنابراین مراقبت از پوستتان را جدی بگیرد و به عنوان ضد آفتاب از محصولات تخصصی ضد آفتاب استفاده کنیید. پماد ضد التهابی زینک اکساید نمی تواند به صورت دایمی جایگزین ضد آفتاب شود.

ولی در شرایط ضروری (قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید) و در دسترس نبودن ضد آفتاب، گزینه ی مناسبی برای جلوگیری از آفتاب سوختگی است و از پوست محافظت می کند.

✔️برای این منظور – دارو باید نیم ساعت قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، به طور یکنواخت روی پوست مالیده شود.

فواید پماد زینک اکساید

۱- آفتاب سوختگی :

در صورت اینکه دچار آفتاب سوختگی شده اید و پوستتان دچار التهاب و قرمز شده بهترین گزینه استفاده از پماد زینک اکساید است که التهابات را رفع کرده و به بهبود و بازسازی پوست کمک می کند.

۲- سوزش و التهاب پای نوزادان

پای نوزادان به دلیل بستن پوشک و قرار گرفتن در معرض محیط بسته و مرطوب و ادار سوختگی، دچارالتهاب دچار التهاب، قرمزی و سوزش میشود و نوزاد شما را ناراحت می کند.

برای رفع این مشکل می توانید از پماد زینک اکساید مارک فیروز استفاده کنید. به این صورت که بعد از هر بار تعویض پوشک بچه و شستن و خشک کردن پاها مقداری از پماد را روی پوست به آرامی بمالید و پوشک را ببندید.

هر بار بعد از تعویض پوشک این عمل را تکرار کنید تا بهبودی حاصل شود.

۳- آسیب های پوستی

زمانی که پوستتان دچار سوختی سطحی شده یا خراشیدگی جزئی برداشته باشد و یا حتی دچار گزیدگی حشرات شده باشد ، می توانید از پماد برداشته باشد. می توانید از پماد زینک اکساید به عنوان ماده ی ای ضد عفونی کننده و ترمیم کننده ی بافت های آسیب دیده استفاده کنید.

هشدار : در صورت بروز سوختگی یا زخم عمیق استفاده نشود و حتما به پزشک مراجعه کنید.

۴- دیگر اثرات پوستی

زینک اکساید باعث از بین رفتن جای جوش ،اکنه و لکه های پوستی نیز می شود. همچنین چربی اضافی پوست را از بین برده و پوست را سفت می کند.

جوش صورت :

خواص ضدباکتریایی زینک اکساید باعث کشتن باکتری ها شده و خواص ضد التهابی آن ها باعث پایین آوردن التهاب پوست می گردد؛ بنابراین باعث کاهش جوش می شود. این ماده برای پیشگیری از جوش صورت نیز مفید است.

این کرم چربی های بیش از حد سطح پوست که تمایل به نفوذ در منافذ پوست و ایجاد جوش دارند را جذب می کند. کسانی که پوست آن ها مستعد آکنه است و یا این که مدتی است از این مشکل رنج می برند، باید از این کرم به طور منظم به منظور درمان جوش موجود و جلوگیری از فوارن بیشتر آن استفاده کنند.

ملاسما :

ملاسما یک اختلال پوستی بوده که توسط لکه های قهوه ای تیره بر روی پوست صورت تشخیص داده می شود. استفاده ی منظم کرم زینک تا حد زیادی به تسکین علائم ملاسما کمک می کند.

اگزما

این کرم می‌تواند برای درمان اگزما نیز استفاده شود که یک اثر آرام بخش بر التهاب و تحریک پوست دارد.

مقدار مصرف پماد زینک اکساید

روزانه چندین بار به مقدار لازم می توانید روی ضایعه بمالید.

نحوه ی مصرف

قبل از استفاده دست هایتان را با آب و صابون بشویید و خشک کنید.سپس مقداری از پماد را به آرامی روی پوست بمالید.بعد از استفاده دوباره دستهایتان را خوب بشویید.

خواص پماد زینک اکساید

استفاده از پماد زینک اکساید برای زیر بغل 

بوی بد عرق بدن جزو مشکلاتی است که اکثر افراد با آن درگیر هستند مخصوصا با گرم شدن هوا و تعریق زیاد این مشکل شدید تر میشود و معمولا استفاده از انواع اسپری های زیر بغل ،دئودورانت ها زیاده تر میشود.

اما پرسش اینجاست که این اسپری ها، با هزینه های بالایی که دارند، تا چه حدی می توانند در جلوگیری از بوی بد زیر بغل می توانند موثر باشد ؟

زینک اکساید به سفیدی و روشن شدن پوست زیر بغل نیز کمک می کند.

شما می توانید با استفاده کردن از پماد زینک اکساید، یک بار برای همیشه از شر بوی بد زیر بغل ،با هزینه ی بسیار کم خلاص شوید.

طریقه ی مصرف:

شما می توانید بعد از استحمال و خشک کردن بدنتان مقدار بسیار کمی از پماد را زیر بغل خود بزنید. با این کار تا دو سه روز (استحمام بعدی) به هیچ وجه بوی بدی نمی دهید.

نکته : نیازی به استفاده ی روزانه نیست.
 • حتما امتحان کنید که فوق العادس.

عوارض پماد زینک اکساید

هیچ گونه عوارض جانبی شناخته شده‌ای در رابطه با کرم زینک اکسید وجود ندارد. این کرم برای همه‌ی انواع پوست‌ها مناسب است و تاکنون، هیچ شواهدی یافت نشده که نشان دهد این کرم با دارو‌های دیگر تداخل دارد. با این حال ممکن است استفاده از زینک اکساید در بعضی افراد ایجاد حساسیت کند و فرد دچار خارش ،سوزش شود.

لذا در ابتدای مصرف ،مقدار کمی از آن را روی پوست بمالید و در صورت عدم بروز علایم مصرف را ادامه دهید. اگر شما هر گونه از این واکنش‌ها را مشاهده کردید، استفاده از این کرم را بلافاصله متوقف کنید و با پزشک در این باره صحبت کنید.

استفاده از زینک اکساید در دوران بارداری و شیردهی با مشورت پزشک صورت گیرد.

نکته : پماد زینک اکساید که برای رفع بوی بد زیر بغل استفاده می شود، در بعضی از افراد باعث تحریک غده ی لنفاوی و خارش و درد در ناحیه زیر بغل میشود. لذا این گونه افراد از استفاده ی مجدد زینک اکساید خوددارری کنند.

نحوه ی نگهداری از زینک اکساید

اگر به عنوان ضد آفتاب از پماد زینک اکساید استفاده می کنید از تماس آن به اطراف چشم و دهان جلوگیری کنید.

 • دور از دسترس اطفال نگه داری شود.
 • در صورت اینکه خورده شود سریعا به اورژانس مراجعه شود.
 • در دمای معمولی اتاق نگه داری شود.
 • از یخ زدگی محافظت شود.
 • از تماس آن به اطراف چشم و دهان و بینی جلوگیری کنید و اگر به چشم یا دهان و بینی شما برخورد کرد سریعا با آب زیاد بشویید.
 • در صورت اینکه بدون نسخه ی پزشک تهیه می کنید حتما بروشور داخل جعبه را که حاوی اطلاعات دارویی است مطالعه کنید.
 • حتما به تاریخ انقضای رو جعبه دقت کنید و در صورت گذشتن تاریخ آن از مصرف خودداری کنید.
این پماد فقط برای استعمال خارجی است.

امیدوارم مطالب عنوان شده مفید واقع شده باشد ، سلامت و تندرست باشید.

سلامتی و تندرستی شما آرزوی قلبی زرین بانوست.

شاد و پیروز باشید.

#مجله ی خانوادگی زرین بانو
#بخش سلامت
#سایتی برای تمام بانوان ایران زمین

🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

توجه : تمامی مطالب موجود در بخش سلامت و پزشکی زرین بانو ، فقط جنبه ی اطلاع رسانی و آگاهی دارد و نباید جایگزین تجویز پزشک تلقی شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
153 نظرات
 1. Leila می گوید

  با سلام و خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون منم امتحان کردم برای رفع بوی بدن فوق العادس

  1. زرین بانو می گوید

   سلام لیلا جان
   خیلی خوشحالیم که دوستان خوبی چون شما داریم
   پیروز باشید

 2. انسیه می گوید

  بعد میکرونیدل پوست استفاده کردم امیدوارم خوب باشه

  1. زرین بانو می گوید

   ممنون از پیغامتون انسیه جان
   انشالله که عالی میشه

 3. سارا می گوید

  سلام.ممنون از اطلاعات مفیدتون جز بهترین هاست پماد زینک اکساید

  1. زرین بانو می گوید

   ممنون از اینکه متن رو مطالعه کردید سارا جان ، بله حتما همینطوره 🙂
   شاد باشید

 4. پرنیا می گوید

  من شنیدم خطرناک هست واسه زیربغل ولی ازداروخونه خودم گرفتم ازضررش چیزی نگفتن ایاحقیقت داره که ضررداره؟

  1. سلام
   پرنیا جان ، زینک اکساید هیچ مشکلی برای زیر بغل نداره و علاوه بر تاثیر مثبت در بافت های پوست زیر بغل ، بوی نامناسب اون رو هم از بین میبره

   1. پروانه می گوید

    منم یمدته میزنم مشکل نداشتم.ولی سایت دیگه میگن اکثرشون ک غدد لنفای زیر بغلشون تورم شدید پیدا کرده

    1. زرین بانو می گوید

     سلام
     پروانه جان ، پماد زینک اکساید یک پماد موضعی هست، پس وارد خون نمیشه که مشکلات لنفادنوپاتی ایجاد کنه !
     این موارد در صورت وجود سریعا باید توسط متخصص غدد مورد بررسی قرار بگیره تا دلیل اصلی مشکل مشخص بشه !
     شاد و سلامت باشید

 5. Goli می گوید

  من تعداد زیادی کیست سینه دارم.ایا پماد زینک بزنم زیر بغلم ضرری داره؟چند وقته بعد از حمام میزنم که بوی عرق نگیره.ایا ضرری داره؟؟ممنون میشم جواب بدین.واینکه میشه بعنوان صد افتاب استفاده کرد؟؟

  1. سلام گلی عزیز
   خیر هیچ ضرری برای کیست سینه نداره و به راحتی می تونید ازش استفاده کنید
   بله به عنوان ضدآفتاب هم میتونید استفاده کنید . زینک اکساید یا همان اکسید روی یه سدفیزیکی ایجاد میکنه که باعث بازتاب ، پراکنده شدن و حذب اشعه ماوراء بنفش و اشعه ی مرئی نور خورشید میشه و نفود اون رو از طریق اپیدرم به حداقل میرسونه .از طرفی اثرات محافظتی و ضدعفونی کنندگی بسیار خوبی روی پوست داره .
   شاید باشید

 6. فاطمه می گوید

  سلام و وقت بخیر
  ممنون از مقاله خوبتون..می خواستم بپرسم زینک اکساید روی جوش و جای جوش آیا واقعا موثره؟؟

  1. سلام و ممنون از شما فاطمه عزیز
   این مورد بستگی به نوع پوست داره، اگر پوست چرب باشه تاثیر مثبت نداشته و حتی ممکنه تاثیر عکس بزاره و سبب آسیب به پوست بشه.
   در دیگر انواع پوست ها ممکنه اثر مثبتی داشته باشه …

  2. Asall می گوید

   سلام برای جوش و جای جوش روی صورت چند دیقه یا چند ساعت بزاریم پماد رو پوستمونه بمونه جای جوش رو هم خوب میکنه؟؟ مثلا از پماد زینک ۲۵ درصد برای جوش استفاده کنم؟؟؟

   1. سلام عسل جان
    ببینید اشکارترین تاثیر زینک روی پوست به خاطر کاهش التهاب هست ، التهابهای جوش رو به میزان قابل توجهی کاهش می ده.
    من رفرنس های رسمی رو چک کردم ، مطلبی در مورد زمان نگهداری کرم روی پوست نوشته نشده بود و مثل سایر کرم های جذبی میتونه ۲ تا ۴ ساعت روی پوست بمونه و بعدش میتونید بشورید .
    اما به دو نکته دقت کنید ، اول اینکه حتما قبل از مصرف روی قسمتی از پوستتون تستش کنید که حساسیت نده ، دوم اینکه بیشتر از دو هفته ازش استفاده ی مداوم نداشته باشید .
    و در پایان پیشنهاد میکنم که در چنین مواردی با پزشک متخصص پوست مشورت کنید ، چون بهرحال صورت هر خانمی براش بسیار اهمیت داره .
    شبتون شیرین

 7. فاطمه می گوید

  ممنون از راهنماییتون ..البته که پوستم چربه ..شما چه چیزی رو برای رفع جای جوش و جوش ها پیشنهاد میدید؟؟

  1. خواهش میکنم فاطمه جان
   پماد اداپالن و ترتینوئین برای برطرف کردن جای جوش مناسبند ولی باعث پوسته ریزی میشن و به همین دلیل بهتره شب از اونها استفاده کنید . روزی یک بار و تماس با افتاب هم نداشته باشید . در ابتدای مصرف ممکنه جوش بیشتر بشه ولی به دنبال مصرف منظم باعث کاهش جوش و ترمیم جای جوش ها خواهد شد .
   برای خود جوش هم میتونید از محلول اریترومایسین دو و چهار درصد و یا پماد اون روزی یک یا دو بار استفاده کنید
   شاد باشید

 8. لطفی می گوید

  باسلام بنده ازپمادزینک برای زیربغل یکماهی میشه که استفاده میکنم امامتاسفانه ازدیروززیربغلم یه ضایعه بزرگی ایجادشده نمیدنم بخاطرمصرف پماده (جوش)زده یادورازجون چیزدیگه ای باشه؟خیلیم دردمیکنه واقعانمیونم چه اقدامی کنم تازه دوره قاعدگی هم شروع شده

  1. سلام خانم لطفی
   اگه ضایعه دردناک باشه احتمالا میتونه یه عامل عفونی باشه و احتمال اینکه زینک باعث شده باشه کمه ولی زینک میتونه واکنش پوستی و یا حتی جوش ایجاد کنه ، بهتره حتما معاینه بشین و یه سونوگرافی از ناحیه زیر بغلتون انجام بدین چون میتونه غدد لنفاویتون ملتهب شده باشه .

 9. الهه می گوید

  سلام من برای زیر بغلم استفاده کردم یکی دوبار هم بیشتر استفاده نکردم ولی الان زیر بغلم غده های لنفاویم به شدت متورم شده و درد میکنه….الان نمیدونم باز هم استفاده کنم یا نه!!!

  1. سلام الهه جان
   کیس شما هم شبیه خانم لطفی هست ، ممکنه که واکنش پوستی باشه ، لطفا به پزشک مراجعه کنید و یک سونوگرافی از ناحیه زیر بغل انجام بدید ، تا مشخص شدن نتایج سونو هم لطفا از پماد استفاده نکنید . جای نگرانی هم نیست ممکنه فقط یک واکنش پوستی ساده باشه . حتما سونوگرافی انجام بدید

 10. الهه می گوید

  ممنون از لطف و توجه شما…

  1. خواهش می کنم الهه عزیز
   شاد باشید

 11. محمدرضا می گوید

  باسلام چندوقتی ازپماد استفاده کردم خیلی خوب بود ولی الان دیگه بوی زیر بغل رو نمیبره اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. سلام
   محمدرضا جان برند تجاری پماد مصرفیتون رو تغییر بدید و یا اگر از عطاری میخرید محل خرید رو تغییر بدید
   ممکنه نمونه ی جدید خالص نبوده باشه و یا در محل مناسبی نگهداری نشده و در نتیجه اثر اون کم شده باشه
   در صورتی که با تغییر کرم هم درست نشد بهتره از رول های زیر بغل فاقد الومینیوم استفاده کنید

 12. فرناز می گوید

  سلام من خال صورتم رو برداشتم دکتر گفت پماد چشمی بزنم ولی زدم ازش اب راه افتاد و لیز شد،میشه زینک بزنم؟

  1. سلام
   خیر فرناز جان
   پماد مصرفیتون آنتی بیوتیک چشمی هست و برای این گفتن استفاده کنید که از عفونت جلوگیری کنه . زینک همچین خاصیتی رو برای این مورد ایفا نخواهد کرد . بهتره با پزشک معالجتون مشورت کنید .
   شاد باشید

 13. عطیه عبدالملکی می گوید

  من پماد زینک اکساید ۲۵ درصد برای رفع جوش های بعد از اپلاسیون میزنم ‘ خوبه؟؟؟ تقریبا ی هفته ای هست ولی نتیجه نگرفتم ….

  1. سلام
   عطیه عزیز پماد زینک اکساید در مواردی می تونه باعث بدتر شدن جوش هم بشه ، بخصوص در پوست های چرب
   به صورت محدودی می تونید از بتامتازون استفاده کنید
   شاد باشید

 14. Fatemeh می گوید

  سلام خسته نباشید به نظر شما این پماد میتونه به بهبود جوش و شفاف سازی پوست کمکی کنه؟ بیشتر صاف شدن پوستم برلم اولویت داره..
  ممنون از پاسخ دهی شما

  1. سلام فاطمه جان
   در وحله ی اول باید بدونید که اثرگذاری و میزان اثری که این کرم میتونه داشته باشه مستقیما ارتباط داره با نوع پوست شما
   اما در کل بله این کرم میتونه باعث شفاف سازی پوست بشه چون به نوعی لایه بردار هست
   درمورد بهبود جای جوش هم اگه پوستتون چرب نباشه ممکنه که باعث بهبود پوست بشه ، اما اگه چرب باشه ممکنه برعکس عمل کنه
   روزتون خوش

 15. نیلو می گوید

  سلام من خط بیکنیم بخاطر لیزر متورم و قرمز شده .پماد زینک بزنم خوب؟

  1. سلام
   بله اگه حساسیت به زینک نداشته باشین میتونین از این پماد استفاده کنین
   بعضی پوستها که به زینک حساسیت دارن ممکنه با مصرف این کرم التهاب پیدا کنن
   قبلا روی قسمت دیگری از پوستتون امتحان کنید بعد مورد مصرف قرار بدید
   شاد باشید

 16. نیلو می گوید

  تبدیل شده ب سوختگی پماد قوی تری نیست قبل از جلسه ی بعد لیزر خوب بشم

  1. سلام
   از پماد ها بعد از لیزر استفاده کنین پماد الفا و ترمیم کننده های اوریاژ هم مفیدن و اگه سوختگی مختصر باشد هیدروکورتیزول هم میتونه مفید باشه
   شاد باشید

 17. لیلیانا می گوید

  عزیزم این پماد برای از بین بردن لکه های ریز قهوه ای صورتم مفیده؟اگه نه بغیر از لیزر چی پیشنهاد میدین؟ممنونم

  1. سلام
   بله دوست عزیز ، میتونه مفید باشه ولی اونم به خاطر خاصیت ضد افتابیشه بهتره از پمادهای قویتر برای لک صورت استفاده کنین
   شاد باشید

 18. zeynab می گوید

  سلام عزیزم خسته نباشید
  من چند ماهی میشه از زینک استفاده میکنم و قبلا هم سابقه عمل زیر بغل رو داشتم البته وقتی که تازه به دنیا اومده بودم که دکترا گفتن یه جوش چرکی بزرگ بوده چیزه دیگه ای نیست خیلی عذر میخوام البته اما بعد از مصرف زینک الان دوباره زیر همون بغل یه چیزی سفت و بزرگ شده دقیقا همونجا می تونید راهنماییم کنید لطفا؟

  1. سلام زینب جان
   بهتره حتما توسط پزشک معاینه بشین و نباید در قدم اول به زینک نسبتش داد ، در صورت لزوم نیاز هست که سونوگرافی انجام بگیره
   سونوگرافی غد لنفاوی ناحیه اگزیلاری انجام بشه ، در صورت نرمال بودن احتمالا در زمینه زینک و انسداد غدد عرق و چربی باشه
   تا زمان انجام سونوگرافی مصرف زینک رو قطع کنید
   شاد باشید

  2. لاله می گوید

   سلام،میخواستم بدونم از این پماد زینک برای رفع بوی عرق زیر بغل تا کی میشه استفاده کرد،آخه من قبلا همیشه مرتب باید از اسپره رکسانا استفاده میکردم،الانکه از این پماد استفاده میکنم بهترم جواب گرفتم هم هزینش پایینه خیلی عالیه من کلا زیر بغلم بوی عرق بد میگیره میشه برای همیشه از این پماد استفاده کنم عوارض نداره دائم باشه، مثلا چندین سال بشه؟

   1. زرین بانو می گوید

    سلام لاله جان
    بله برای رفع بوی زیر بغل و کاهش عرق خیلی مناسبه
    نه مشکلی نداره کرم موضعی هست ، تنها ایراد اینه که ممکنه حساسیت بده که اونم قبلا استفاده کردید و حساسیتی نداده
    شاد باشید.

 19. مریم می گوید

  سلام خسته نباشید،ببخشید من زینک استفاده می کنم بوی،زیربغل رو کاملا میبره ولی خیلی تعرق زیربغلم زیاد شده این تعرق،زیاد مشکلی ایحاد نمیکنه؟!

  1. زرین بانو می گوید

   سلام
   مریم جان اصولا زینک اکساید ضرری نداره و فقط ممکنه در برخی پوست ها موجب ایجاد جوش بشه
   باید دنبال عوامل دیگری برای زیاد شدن میزان تعریق بگردید
   شاد باشید

 20. ستاره می گوید

  ایا خالهای ملاسمایی یا تیرگی های پوستمو زینک اکساید از بین میبره؟؟؟

  1. سلام ، بله ستاره عزیز
   در صورت استفاده ی منظم و به موقع می تونه باعث کم رنگ شدن ملاسما صورت بشه ، ولی در صورتی که صورتتون حساسیت داد باید سریعت مصرف زینک رو متوقف کنید
   شاد باشید

 21. حسین می گوید

  با سلام من یک خال گوشتی برروی برجستگی گونه داشتم دقیقا زیر استخوان گونه دکتر معالج گفتند شبها پماد استریل چشمی را بزنم و هر چهارساعت یک بار پما زینک ۲۵ درصد را بزنم جای خال بعد از گذشت چند روز کاملا زخم شده و خشک شد و بنده حواسم نبود که جای زخم کاملا کنده شده ولی خون ریزی نداشت اما جای آن بصورت لکه باقی مانده است آیا استفاده از این کرم همچنان می تواند جای لکه ای که مانده بردارد. با استفاده از این کرم.

  1. سلام حسین عزیز
   زینک اکساید میتونه جای لکه رو کم رنگتر کنه ، با استفاده ی مداوم ، اما نمیتونه کامل جاشو برداره
   برای این کار بهتره از کرم ترتینوئین استفاده کنید. نکته ی بسیار مهم در مصرف این کرم، این هست که حتما باید در شب و هنگام خواب استفاده کنید، به خاطر اینکه این کرم لایه بردار قوی هست و در زمان مصرف به هیچ وجه نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید
   شاد باشید

 22. آوا می گوید

  سلام این پمادباعث کیست سینه نمیشه؟یا میشه؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. زرین بانو می گوید

   سلام
   خیر اوا جان ، همانطور که اشاره کردیم ، هیچ عارضه ای برای زینک اکساید شناخته نشده ، عامل ایجاد کیست هم موارد دیگری هست
   شاد باشید

 23. آوا می گوید

  و اینکه زینک اکساید فیروز بهتره؟یانه؟

  1. زرین بانو می گوید

   مارک خارجی اگه تونستید بگیرید که بسیار مناسب هست در غیر این صورت مارک های ایرانی تقریبا یک گونه هست اثرشون
   شاد باشید

 24. فروغ می گوید

  سلام
  من برای استخر رو باز میخام ازش استفاده کنم
  بعد از چند جلسه که رفتم روی گونه هام لک شده حالت ملاسما…
  ایا زینک اکسید میتونه توی اب هم در برابر افتاب محافظت کنه؟!

  1. سلام
   بله میتونه موثر باشه ولی بیشتر اثر تسکین التهاب پوست داره و بهتره از کرم ضدآفتاب در استخر روباز با SPF بالا استفاده کنید
   شاد باشید

 25. هادی می گوید

  سلام.
  من پوستم چرب نیست پوست خشکی دارم
  چون در استان هرمزگان سکونت دارم افتاب اینجا خشک و سوزناک هستش که باعث تیره بودن پوست میشه
  آیا پماد زینک میتونه پوست رو شفاف و جای جوش رو برطرف کنه.
  طریقه مصرف صحیح رو هم اگه محبت کنید ممنون میشم

  1. سلام هادی جان
   زینک میتونه به عنوان ضد آفتاب استفاده بشه ولی باتوجه به اینکه در مناطق جنوبی کشور هستید ، بهتره از ضدآفتابهایی با SPF بالا بهره ببرید .
   بله زینک به مرور زمان میتونه باعث روشن شدن پوست میشه
   شبتون خوش

 26. رضا می گوید

  سلام، من چند تا خال از روی صورتم با لیزر برداشتم دکتر برام کرم زینک اکساید تجویز کرده میخواستم بدونم این کرم چه تاثیری بعد از برداشتن خال روی پوست داره

  1. سلام رضای عزیز
   بله ، برای از بین بردن پیگمانتاسیون که بعد از لیزر روی پوست ایجاد میشه موثره و هم اینکه اثر ضدآفتابی مناسبی هم داره .
   شاد باشید

 27. Kosar می گوید

  سلام من یه مدتیه بعد زایمان پوستم تیره شده ممکنه برای روشن شدن پوستم و شاف شدن ان زینک اکساید بزنم

  1. زرین بانو می گوید

   سلام کوثر عزیز
   ممکنه ملاسما باشه
   بله زینک کاملا میتونه روی اونها تاثیر بزاره و با استفاده ی مداوم، پوست رو روشن کنه
   روزتون خوش

 28. Zeynab می گوید

  سلام من صورتم جوشای خیلی ریز داره ک برجسته نیستن زیرپوستی ان و ی جوشم دارم ک کمی بزرگه اینا بخاطر قرمز بودنشون صورتم بدنشون میدن تصمیم گرفتم زینک بزنم یکبار زدم احساس کردم جوشم تبدیل ب لک شد بنظرتون بزنم ؟داره رنگش کمرنگ میشه؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام
   زینب جان اگه الان صورتتون جوش التهابی داره ، بهتره فعلا از رینک استفاده نکنید
   بعد از فروکش التهاب ، جهت کاهش جای جوش و لک زینک میتونه مفید باشه
   شاد باشید

 29. hadis می گوید

  سلام من پوستم چربه عایا میشه از پمادزینک استفاده کنم

  1. زرین بانو می گوید

   سلام حدیث عزیز
   اگر قصد استفاده دارید روزی یکبار و با دوز کم استفاده کنید چون امکان التهاب پوست های چرب در استفاده از زینک اکساید وجود داره
   شاد باشید

 30. سحر می گوید

  سلام من چند روز میشه از زینک استفاده کردم . اول بازوهام شروع به خارش کرد و الان کل بدنم .

  1. زرین بانو می گوید

   سلام
   سحر جان زینک اگه خارش و آلرژی بده معمولا موضعی میشه ، به احتمال زیاد علت این مشکل ، چیزی بجز زینک هست
   شاد باشید

 31. محمد می گوید

  سلام
  من امروز چند خال از روی صورتم برداشتم
  دکتر گفت پماد تترا سایکلین و زینک اکساید روی صورتم استفاده کنم
  پوست صورتم فوق العاده چرب هست ممکنه عوارض جانبی داشته باشه؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام محمد عزیز
   با توجه به اینکه زینک جهت کاهش اسکار، ناشی از برداشتن خال تجویز شده، نیازی نیست که به کل صورتتون زینک بزنید، فقط به همون محل برداشت خال بزنید کافیه و با توجه به کم بودن سطح تماس ، احتمال حساسیت کم خواهد بود
   شاد باشید

 32. سمانه می گوید

  سلام من پوستم جوشای قرمز میزنه زیادم میزنه چیکارکنم یه درمان قطعی بگین لطفا
  دیگه خسته شدم

  1. زرین بانو می گوید

   سلام سمانه عزیز
   باید بررسی بشین و آزمایشات لازم بر اساس سنتون انجام بشه ، چون ممکنه مشکل هورمونی باشه . در این صورت با درمان مخصوص مشکلتون رفع خواهد شد .
   در حالت کلی می تونید از محلول اریترومایسین و یا ژل اون استفاده کنید . قبل از استفاده روی قسمت کوچکی از پوست تست کنید تا احیانا حساسیت نده، این محلول یا ژل ممکنه برخی مواقع باعث بدتر شدن هم بشه که با تست متوجه این موضوع میشید .
   فقط پیشنهاد می کنم حتما به پزشک مراجعه کنید تا آزمایش هورمونی ازتون بگیرن و راحتتر بشه دلیل جوش صورت رو تشخیص داد
   شاد باشید

   1. سمانه می گوید

    سلام ممنون ازپاسخ گوییتون
    ازمایش وسونو انجام دادم هیچ مشکلی نداشتم ولی همچنان جوش میزنم و جاشون قرمزه
    چیکارکنم؟؟
    که هم جوش نزنم هم جاشون بره

    1. سمانه می گوید

     ۲۲سالمه

     1. زرین بانو می گوید

      سلام سمانه جان
      پوستتون چرب هست یا خشک ؟
      بهتره که در اولین فرصت توسط متخصص پوست ویزیت بشید ولی در صورت عدم امکان ویزیت ، میتونید از محلول اریترومایسین ۲ یا ۴ درصد روزانه دوبار استفاده کنید و در طی استفاده سعی کنید از تماس با افتاب پرهیز کنید . ممکنه محلول در ابتدا کمی اریتم پوست بده .
      در صورت استفاده از ضدافتاب هم بهتره از ضدافتاب بدون چربی استفاده کنید
      شاد باشید

 33. مریم می گوید

  سلام من سه بارمیکرونیدلینگ کردم دوباراول زنیگ اکساید زدم هربار۴روزبارسوم انجام دادم اومدم زینک بزنم دیدم ۸ماه از تاریخش گذشته دو بار قبل تاریخ کدشته استفاده کردم پوستم چی میشه

  1. زرین بانو می گوید

   سلام مریم جان
   سعی کنید حتما در زمان خرید به تاریخ مصرف توجه کنید ، اما این موردی که داشتید اگه میخواست حساسیتی یا موردی از خودش نشون بده سریع نشون میداد که بیشتر به شکل قرمزی و خارش هست
   قطع کنید یا با نمونه ی تاریخ دار تعویضش کنید
   شاد باشید

 34. میلاد می گوید

  سلام من۵۰ روز پیش عمل سینوس به روش باز انجام دادم یه قسمت کوچیک از عمل بسته نشده رفتم دکترم این کرم رو تجویز کرد الان دو روز میزنم ولی اون قسمت خوب نشده هیچ حس میکنم بدتر شده چون خون ازشاومد ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. زرین بانو می گوید

   سلام میلاد جان
   لطفا دقیقتر بفرمایید منظورتون از عمل سینوس چیست ؟
   و اینکه آیا از محل مد نظر ترشح عفونی هم مشاهده کردید ؟ ترشحی که همراهش چرک باشه
   و اینکه ایا همراه زینک اکساید پماد آنتی بیوتیک هم تجویز شده ؟

 35. میلاد می گوید

  عمل کیست مویی نه فقط خون بود دکتر تجویز کرد واسم ولی وقتی زدم خون اومد

  1. زرین بانو می گوید

   میلاد جان با توجه به باز بودن زخم ، بهتره از این پماد استفاده نکنید و بعد از بسته شدن زخم از اون استفاده کنید .
   مجدد به پزشک مراجعه کنید تا از کرم های انتی بیوتیک مثل موپیروسین و تتراسایکلین براتون تجویز کنن. دقت کنید که بدون مشاوره با پزشک معالج اقدام به تهیه ی این کرم ها نکنید .
   شاد باشید .

 36. Nahal می گوید

  سلام ببخشید پماد زینک اکسید برای سرما سوختگی (با برف)قابل استفادست؟ممنون میشم پاسخ بدین.

  1. زرین بانو می گوید

   سلام نهال جان
   بله ، مفید هست ، البته یک هفته باید منظم استفاده کنید تا نتیجه کم کم نمایان بشه
   شاد باشید

 37. قاصدک می گوید

  سلام . سلام ، من بعد از اصلاح صوزتم جوش ریز میزنه که خارش و سوزش داره میتونم از این پماد استفاده کنم ؟ یا پماد دیگری به من معرفی کنید ، این پماد برای پوستهای مختلط خوبه و مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام قاصدک جان
   بله میتونید استفاده کنید ، به شرطی که پوستتون چرب نباشه ، اگه چرب باشه ممکنه باعث بدتر شدن جوش ها هم بشه
   برحسب نوع پوست اثر زینک اکساید متفاوته
   میتونید از ژل سینره و یا ژل کلیندا مایسین استفاده کنید و توجه داشته باشید که حداقل ۱۲ ساعت پس از اصلاح ، نباید از وسایل آرایشی استفاده کنید
   شاد باشید

 38. Anisali می گوید

  سلام. میخواستم بدونم پماد زینک اکساید رو میشه روی کشاله ران و خط بیکینی و کل ناحیه تناسلی برای روشن کردن استفاده کرد ؟ تاثیری روی روشن شدن اون ناحیه داره ؟ و بعد یه مدت قطع دوباره بحال اولش برمیگرده ؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام عزیز جان
   تاثیر جهت سفید کردن بر حسب نوع پوست متفاوت هست ولی در کل تاثیری که بر روی سفید کردن این ناحیه ها میزاره محدود و به دنبال استفاده ی بسیار طولانی حاصل میشه که در کل پیشنهاد نمیشه از این محصول برای اینکار استفاده کنید .
   شاد باشید

 39. نغمه می گوید

  سلام میخواستم بدونم این پماد برای جوشهای دورانربلوغ هم موثره یا خیر ؟ ممنون

  1. زرین بانو می گوید

   سلام نغمه جان
   بهتره بدین منظور از این پماد استفاده نکنید
   در صورت اسرار بر استفاده ، بعد از از بین رفتن التهاب استفاده کنید و در مدت استفاده در مقابل نور افتاب قرار نگیرید
   شاد باشید

 40. Mah می گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید آیا پماد زیک اکساید برای رفع عرق زیاد زیر بغل نیز مناسب میباشد و وهمینطور برای درمان هموروئید نیز مناسب میباشد یا خیر

  1. زرین بانو می گوید

   سلام دوست عزیز
   برای از زینک اکساید برای رفع عرق زیر بغل میتونید استفاده کنید و بسیار هم مفید هست ! هم بوی نامطبوع رو از بین میبره و هم عرق رو کاهش میده
   برای هموروئید خیر ! بهتره استفاده نکنید برای این مورد ! برای درمان هیموروئید به جراح مراجعه کنید که بعد از بررسی در صورت خفیف بودن میتونید از پمادهای آنتی هموروئید استفاده کنید .
   شاد باشید

 41. رویا می گوید

  سلام من بیشتر اوقات پوست خشکی دارم جوری که پوسته پوسته میشه و قرمز و اینکه جوشای سرسیاه هم دارم و وقتی از حمام بیرون میام بعد از چن ساعت پوستم چرب میشه قبلا زیاد جوش میزدم ولی الان کمتر شده اما جای جوش ها روی پوستم به شکل لکه های قرمز و خال وجود داره میخواستم بدونم که استفاده از پماد زینک اکساید تاثیری داره واسه از بین بردن جای جوش و خال ها و اینکه ایا حساسیتی ایجاد میکنه یا نه

  1. زرین بانو می گوید

   سلام رویا جان
   بله این کرم میتونه در صورت استفاده مرتب جای جوش رو کم رنگتر کنه
   اما حتما قبل از مصرف روی یک ناحیه ی کوچیکی از پوست بزنید تا مشخص بشه حساسیت میده یا نه ، چون به برخی پوستها حساسیت میده و با برخی دیگه هم مشکلی نداره و مفید هم هست
   شاد باشید

 42. Reza می گوید

  با سلام وعرض خسته نباشید آیا این پماد برای رفع دائمی بوی بد عرق میباشد یا نه و برای چند مدت استفاده کنیم کافیست و در روز چند بار استفاده شود و از پماد زینک اکساید چه مارکی استفاده کنیم بهتر میباشد به خاطر فعالیت بیشتر در هنگام کار عرق زیاد میکنم با سپاس فراوان از پاسخگو بودنتان

  1. زرین بانو می گوید

   سلام رضا جان ، خیر برای رفع دائمی مفید نخواهد بود و موقتی از بین میبره
   بوی بد رو بله از بین میبره
   مارک هم ایپوزینک ۲۰% می تونید استفاده کنید . (ایپوزیک نام تجاری هست)
   برای از بین بردن بوی بد و کم کردن تعریق باید میزان تعریق سنجیده بشه ، روزی یک تا ۳ بار میشه استفاده کرد
   میتونید بعد از استحمام پماد رو استفاده کنید ، در برخی مواقع پماد چنان عمل میکنه که نیازی به استفاده ی روزانه هم نخواهید داشت .

   فقط ، نکته مهم ، اینکه قبل از استفاده روی زیر بغل ، بر روی قسمتی از پوستتون تستش کنید که اگزما نده و حساسیت از خودش نشون نده ، رو برخی پوست ها جساسیت نشون میده و قرمزش میکنه
   شاد باشید

 43. Karimi می گوید

  سلام خسته نباشیدشما چه برندی را برای از بین بردن بوی بد عرق پیشنهاد می کنید و آیا این پماد برای رفع دائمی است یا خیر با تشکر

  1. زرین بانو می گوید

   سلام
   سپاس از شما
   معمولا پماد ایپوزینک ۲۰% با توجه به سابقه ی بالایی که داره پیشنهاد میشه
   بله برای رفع بوی عرق بسیار مفید هست ، اما خیر دائمی نیست و باید مرتب استفاده بشه و که اون هم با توجه به میزان تعریق خواهد بود
   شاد باشید

 44. حسام می گوید

  سلام . من سوالی نداشتم فقط خواستم از زحماتتون تشکر کنم . هم سایت خوبی دارید هم ممنون از پزشکان محترم که جواب سوالات رو میدن . مرسی از همتون

  1. زرین بانو می گوید

   سلام حسام جان
   بسیار ممنون از شما و خوشحالیم که همراهان گرانقدری چون شما رو داریم
   شاد باشید …

 45. فرهاد می گوید

  سلام. ببخشید من برای بوی بد زیر بغل زینک اکساید رو بهم پیشنهاد دادن استفاده کردم خیلی هم خوبه،اما به کشاله رانم زدم،معذرت میخوام،بیضه هام سوخته و درد و خارش داره،بعد دوباره زدم یکم تسکین داد،اما این دفعه کشاله مم جوش سفید زده،به نظرتون از پماده؟چیکار کنم آیا؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام فرهاد عزیز
   کشاله ی ران پوست حساستری داره و ممکنه به دلیل چربی اون منطقه حساسیت داده باشه
   بهتره که دیگه از این پماد برای اون نقطه استفاده نکنید
   پودر بچه که دارای زینک هست رو میتونید تست کنید شاید اون جواب بده
   شاد باشید

   1. فرهاد می گوید

    الان کشاله م همش شده جوش ریز و سفید،چی استفاده کنم؟

    1. زرین بانو می گوید

     سلام مجدد
     فرهاد عزیز شما از پماد هیدروکورتیزون استفاده کنین و زینک رو قطع کنین
     شاد باشید

 46. امیرمحمد می گوید

  سلام ، خسته نباشید ، مطلب مفیدی بود.
  بنده از زینک اکساید برای بهبود جوش های صورتم استفاده می‌کنم. آیا زینک اکساید باعث برجسته شدن خال های کوچک زیر پوستی می‌شود؟با تشکر

  1. زرین بانو می گوید

   سلام
   سپاس از شما امیرمحمد عزیز
   خیر در حالت عادی چنین عارضه ای بروز نمیده ، مگر اینکه پوست شما حساسیت به زینک اکساید داشته باشه
   شاد باشید

 47. سلن می گوید

  سلام خانم دکتر
  من سوالم اینه چن وقت پیش رفتم لیزر الکس واس چانه
  ظاهرا دوز بالا زده شده و ی تیکه از چانه ام سوخت و هنگامی ک زخم شد زودتر از بهبودی کامل زخم کنده شد و جای زخم مونده ی فردرفتگی سطحی بوجد اومد و روی صورتم کاملا مشخصه لطفا ی کرم ترمیمی ک مث قبل بشه معرفی کنید و ایا زینک اینکارو میکنه؟

  1. سلام سلن جان
   با توجه به فرو رفتگی و اسکار عمیق، زینک نمیتونه نقش چندانی در کاهش اون داتشه باشه ، بهتره از پماد ای ترمیم کننده ی اسکار استفاده کنید (مثل اون ، الفا ، کنتراکتیوبکس و …) و به پزشک مراجعه کنید در جهت استفاده از روش های غیر دارویی مراجعه کنید .
   شبتون خوش

 48. الهام می گوید

  سلام منم ی مدت از زینک اکسید زیر بغل استفاده میکردم و راضی بودم اما حدودا از سه ماه پیش زیر بغلم شروع کرد به درد گرفتن سونو هم رفتم همه چی نرمال بود ،به طور اتفاقی ی جا درمورد این پماد خوندم ک ممکنه باعث درد بشه بعد ک پماد رو قطع کردم حالا بدنم جوش میزنه جوش های ک همراه با درد و سوزش هستند بیشتر زیر بغل و سینه اما جاهای دیگه بدنم هم هست ، این جوش ها می‌تونه بخاطر این پماد باشه !؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام الهام عزیز
   الهام جان این پماد پوستی هست ، یعنی اگه بخواد عارضه ای در پوست شما ایجاد کنه ، فقط در همون نقطه ای که مصرف کردید ایجاد میکنه ! به گونه ای نیست که در کل بدن پخش بشه ! پس این موارد نمیتونه از این پماد باشه .
   در صورتی که در قاعدگی اختلالی وجود داشته باشه ، یا استرس داشته باشید ، یا تغذیه تغییر کرده باشه ، یا هوا گرم تر شده باشه و … ، جوش میتونه از این عوامل هم باشه ، باید بررسی لازم انجام بگیره تا مشخص بشه که این جوش ها از چیه .
   شاد باشید

 49. Zahra می گوید

  سلام به نظرشما پپشت لبم لکه های قهوای زده میتونم ازپماد زینک استفاده کنم

  1. زرین بانو می گوید

   سلام
   بله زهرا جان میتونید از زینک برای لایه برداری اون قسمت استفاده کنید
   ممکنه به دلیل مجاورت با افتاب این مورد پیش اومده باشه ، در صورتی که تداوم داشت از کرم ضدآفتاب spf بالا برای جلوگیری از این مورد استفاده کنید
   شاد باشید

 50. Z می گوید

  سلام
  پماد زینک برای رفع تیرگی های بدن هم تاثیری داره؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله به مقداری امکان رفع تیرگی های بدن رو داره
   بار اول که استفاده میکنید همه ی بدن نزنید ، اول یه قسمت بزنید که اگه حساسیت داد مشخص بشه
   شاد باشید

 51. کامران می گوید

  سلام …
  وقت بخیر خسته نباشید …
  ببخشید برای اینکه لکه های پیشونی که کمی قهوهایی رنگشده اندازه یه سکه هست خوبه ….
  و..
  برای جای جوش هم که لکه شده و قهوه ایی شده جاهاش مناسبه …
  برای همه صورت باید زد یا فقط روی همه نقطه از جاهایی که می خوایم رنگشو از بین ببره …
  به کل صورت بزنیم خوبه …
  چقدر روی صورت باید قرار بگیره …
  زود باید شست …
  ممنون از پاسخ گویی و سایت خوبتون…

  1. زرین بانو می گوید

   سلام کامران عزیز
   زینک اکساید میتونه تا حدودی به کم رنگ شدن لکه ها کمک کنه
   البته نباید انتظار داشته باشید که اونها رو به صورت کامل از بین ببره
   به تمام صورت هم میتونید بزنید مشکلی نداره
   نیازی به شستن زود هنگام هم نداره می تونه تا چند ساعت رو پوست بمونه

   فقط یه نکته مهم اینکه این پماد در برخی از پوست ها حساسیت میده ، بهتره اون رو قبل از مصرف روی قسمت کوچکی از پوست صورتتون تست کنید و بعد در صورت نبود مشکل به صورت کامل ازش استفاده کنید .

   شاد و سلامت باشید

 52. علی رضا می گوید

  سلام من از داروه گیاهی واسه جوش صورت استفاده میکنم صابون کاج مریم گلی وماسک پیلاف لدوراو ایا درکنارشون میشه از زینک اکسید استفاده کرد ؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام علیرضا جان
   بله میتونید برای کاهش التهاب پوست و کم رنگ شدن جای پوست از این کرم استفاده کنید ، ولی بهتره قبل از استفاده روی قسمت خیلی کوچک از پوست صورتتون تستش کنید ، چون زینک اکساید واکنش متفاوتی نسبت به پوست های مختلف دارهو ممکنه باعث بدتر شدن جوش صورت بشه
   شاد و سلامت باشید

 53. Naziiiii می گوید

  با عرض سلام خسته نباشید, وقتتون بخیر.

  ببخشید, این کرم زینک اکساید میتونه نواحی تیره الت تناسلی را از بین ببره و چه کرمی پیشنهاد میدین که تیرگی الت تناسلی را از بین ببره خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنونم ؟؟!!

  1. زرین بانو می گوید

   سلام نازی جان
   من پیشنهاد میکنم برای اینکار از زینک استفاده نکنید
   چون تاثیر زینک دائمی نیست و کم هم هست
   بهتره برای اینکار اقدام به لیزر در دو یا سه جلسه به فاصله ی ۳۰-۴۵ روز کنید .
   برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد میتونید به متخصص پوست مراجعه کنید .
   جوابی که لیزر داره قطعی تر هست
   شاد و سلامت باشید

 54. بهزاد می گوید

  سلام . با تشکر از اطلاعات عالی و کامل شما در باره کرم زینک . واقعا عالی جواب میده

  1. زرین بانو می گوید

   سلام بهزاد عزیز
   خوشحالیم که از مطالب راضی بودید
   شاد و سلامت باشید

 55. Zizi می گوید

  سلام خسته نباشید. ممنون مطالبتون عالیه
  ببخشید زینک میتونه لک های ناشی از جوش رو به مرور زمان از بین ببره؟
  چون یکی بهم پیشنهاد کرده بود برای لک های روی بازو میخواستم بدونم اثر میذاره؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام زینب جان
   زینک میتونه به مرور زمان اثر لک های جوش رو کم رنگ کنه ، ولی اینکه کامل از بین ببره خیر ، نمیتونه
   البته همیشه پیشنهاد کردم که قبل از استفاده روی پوست ، روی قسمتی از پوست امتحان کنید و ببینید ایا واکنش یا حساسیتی به زینک نشان خواهد داد یا خیر ، در صورتی که واکنشی نشان نداد میتونید استفاده کنید
   شاد باشید

 56. شقایق می گوید

  سلام
  من پلاسماجت بینی انجام دادم
  بعد از گذشت ۲۰ روز هنوز بینیم قرمزه
  پماد زینک برای از بین بردن این قرمزی مناسبه؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام شقایق جان
   بله میشه استفاده کرد ولی خوب نباید انتظار داشته باشید که سریع اثر کنه ، طول میکشه تا اثر کنه
   بیشتر متخصصان کپسولهای ویتامین E رو برای این کار پیشنهاد میکنن
   اما برای اینکه سریعتر نتیجه بگیرید میتونید از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید که بهتر و سریعتر پاسخ میدن ، مخصوصا مارک های شناخته شده مثل بایودرما و سیکالفیت اون .
   شاد باشید

 57. رویا می گوید

  سلام
  من میخوام از پماد زینک اکساید برای رفع جای جوش های صورتم استفاده کنم میخواستم بدونم که نحوه ی استفاده ازش چجوریه و اینکه چه وقت هایی و چن مرتبه باید ازش استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  1. زرین بانو می گوید

   سلام رویای عزیز
   زینک اکساید به میزانی قادر به کم رنگ کردن جای جوش هست ، خیلی زیاد نه فقط به میزانی !
   روزی ۱ بار بهتره در آغاز بزنید و اگه دیدید که مشکلی بوجود نیومد هر ۱۲ ساعت یکبار استفاده کنید .
   دقت کنید که پیش از مصرف ، روی قسمت کوچکی از پوست پماد رو بزنید و تست کنید که حساسیتی بوجود نیاد .
   یه نکته هم اینکه اگه پماد رو زدید و جوشها زیاد شد ، مصرف پماد رو قطع کنید ، افزایش جوش صورت در برخی از پوستا نشانه ای از حساسیت به زینک اکساید هست
   شاد باشید

 58. ساحل می گوید

  با سلام من یک هفته ای هست که از پماد زینک برای صورتم استفاده می کنم می خواستم ببینم برای دور چشم هم میشه استفاده نکرد یا نه

  1. زرین بانو می گوید

   سلام ساحل جان
   دور چشم پوست نازکتر و حساستری داره
   برای این قسمت بهتره از کرم های مخصوص به خودش استفاده بشه
   شاد باشید

 59. مریم می گوید

  سلام خسته نباشید،من یه مدت برای رفع موهای زائدِ بیکینی پودر نوره استفاده میکردم و متاسفانه بیکینیم تیره شده،الان خیلی وقته برای رفع موهای زائد لیزر میرم ولی بیکینیم دیگه رنگش برنگشت،زینک اکساید استفاده کنم روشن میشه؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام مریم جان
   این کرم در اون حد نمیتونه بهتون کمک کنه
   پیشنهاد میکنم با توجه به مسائل بهداشتی برای روشن شدن پوست این ناحیه از لیزر درمانی استفاده کنید
   موفق باشید

 60. مریم می گوید

  ممنونم،آخه یکی از آشناهامون برا تیرگی لیزر رفته کشاله هاشو نشون داد وحشتناک تیره شده بود ،با دستگاه مونالیزا هم بوده،بخاطر همین من خیلی میترسم،نمیخوام لیزر کنم،راه دیگه ای نیست؟پمادی چیزی؟من خیلی ناراحتم,قبلا مثل پوست بدنم روشن بود

  1. زرین بانو می گوید

   خواهش میکنم مریم جان
   ببینید این ناحیه پوست بسیار حساسی داره و استفاده از کرم های نا آشنا میتونه آسیب بهش وارد کنه ، اما در صورت اصرار به استفاده از کرم ، پیشنهاد من استفاده از کرم روشن کننده avene هست. (این کرم البته حجمش کم هست)
   در صورت عدم امکان تهیه کرم اون، میتونید از زینک اکساید به مقداری کم استفاده کنید، اما توجه کنید که مقدار کم استفاده کنید.
   در مورد بعدی هم میشه از ترکیب ماست پرچرب و لیموترش استفاده کنید ، دیده شده که بعضی از افراد با این مشکل تیرگی رو رفع کردن .
   اما در صورتی که تیرگی زیاد بود باید به لیزردرمانی مراجعه کنید ، پیشنهاد میکنم حتما به همکاران متخصص زیبایی پوست مراجعه کنید و از مراجعه به پزشک عمومی و یا مراکز زیبایی فاقد متخصص برای لیزردرمانی خودداری کنید چراکه به دلیل عدم اشنایی با اصول لیزردرمانی و بالابردن درجه ی لیزر ، سبب سیاهی ناحیه ی پوست میشن .
   ناراحت نباشید ، روحیتون رو بالاببرید و امیدتون رو بیشتر از پیش کنید
   شاد و سلامت باشید

 61. Zahrabanu می گوید

  سلام پماد زینک اکساید واسه نواحی تیره بدن مثل واژن وزانو و…خوبه؟میشه یه پماد باقیمت مناسب برای رفع تیرگی پیشنهاد بدید مخصوصا برای پشت پا ک دراثر نشستن بوجود میاد

  1. زرین بانو می گوید

   سلام زهرا جان
   زینک میتونه تا حدودی در روشن کردن این ناحیه مناسب باشه ، اما برای روشن کردن نواحی تناسلی بهتره به دکتر متخصص مراجعه کنید ، چون پوست این نواحی حساس هست و استفاده ی نادرست سبب تیرگی بیشتر خواهد شد
   شاد باشید

 62. آرش می گوید

  سلام من چندتا از خالهای صورتمو که کوچیکم بودن برداشتم دکتر گفته سه روز اول زینک اوکساید استفاده کنم و بعد از اون به مدت بیست روز کرم ترمیم کننده سیلکافیت اونه ولی قیمتش الان حدود ۲۰۰ تومنه جای این خالها همینطوری خوب نمیشه؟ بجای پماد ترمیم کننده از همین زینک اوکساید میتونم استفاده کنم یا پماد ایرانی ترمیم کننده با قیمت پایین وجود نداره؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام آرش جان
   کرم ترمیم کننده قدرتش بیشتره و تاثیر بهتری خواهد گذاشت ، البته زینک هم موثره ولی نه به اون اندازه . سیکالفیت از نظر تاثیر از بیشتر کرم های ترمیم کننده ی تو بازار بهتره ولی خوب کرم ایرانی زهیدرومدرم مدیلن و البته کرم خیلی خوب اردن هم در بازار موجود هست
   کرم ادیب درم و نورا هم خوبن ، دیدم که خیلی ها از این کرم ها هم نتیجه ی خوبی گرفتن
   شاد باشید

 63. ترنم می گوید

  سلام وقت تون بخیردر سمت چپ از صورتم نزدیک به گوشم یک دفعه لک بوجود اومد برای درمان خیلی پیگیری کردم خوب نشد البته اطراف چانه ام کمی تیره شده اگرپماد زینک بزنم اثری داره شنیده ام استفاده از زینک در دراز مدت باعث تیرگی پوست میشود ایا حقیقت داره برای لک صورتم لطفا راهنمایی کنید

  1. زرین بانو می گوید

   سلام ترنم جان
   زینک در کم کردن ملاسما میتونه موثر باشه ولی اینکه انتظار داشته باشید باعث کم رنگ شدن هر لکه بشه درست نیست .
   خیر دلیل علمی مبنی بر سیاه شدن پوست با استفاده از زینک گزارش نشده
   دقت کنید که قبل از استفاده از زینک ، روی یک قسمت کوچکی از پوست تست کنید ، اگه حساسیت نداد روی محل مدنظر مورد استفاده قرار بدید
   شاد باشید

   1. مهسا می گوید

    سلام من خودم حدود دوماهی از این پماد استفاده کردم اوایل خیلی ازش راضی بودم اما ناگهان زیر بغلم شروع کرد به دردکردن. و تیره هم شده.

    1. زرین بانو می گوید

     سلام
     مهسا جان این پماد موضعی هست و چنین مشکلی رو بوجود نمیاره
     اینکه در اون ناحیه دچار درد شدید باید به پزشک متخصص غدد مراجعه کنید تا مورد به صورت کامل بررسی بشه
     شاد باشید

 64. Simin می گوید

  سلام ممنونم از مطالب عالیتون
  ببخشید من دوتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید
  ۱_برای رفع بوی عرق بعد از استحمام از زینک اکساید۲۵درصد ایرانی استفاده کردم اما اثر نداشت،علتش چیه؟ (درضمن من بلافاصله بعد از حمام به شدت عرق میکنم و بوی بدی هم داره درصورتی که حتی یک ساعت ازحموم رفتنم وشستن کامل بدنم نگذشته !!!! این میتونه نشونه ی مشکلی باشه؟)
  ۲_برای سفید شدن زانو وکشاله ی ران میشه از این پماد استفاده کرد؟اگه میشه باید چند بار درروز وتا چه مدت این کارو انجام بدم که نتیجه بگیرم؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام سیمین جان
   در مورد اول بهتره که برای اطمینان از نبود مشکل یک آزمایش تیروئید بدید تا از عملکرد تیروئید مطمئن بشید .
   در مورد دوم هم بله میتونه باعث روشن شدن پوست بشه ولی نه اونقدر ها که شگفت انگیز باشه ! تا مقداری فقط
   شاد و سلامت باشید

 65. سارا می گوید

  آیا این پماد باعث سفیدی پوست هم میشه؟ اگه به عنوان ضد آفتاب استفاده بشه تاچه مدتی میشه ازش استفاده کرد؟ واینکه میشه روش کرم پودر هم بزنیم

  1. زرین بانو می گوید

   سلام
   بله تا میزانی میتونه باعث روشن شدن پوست بشه
   بله به عنوان ضدآفتاب هم میشه استفاده کرد که باید اون موقع زیاد بزنید چون spf زینک کمه ، فکر کنم ۲۵ درصد باشه
   بله میشه از روش کرم پودر هم بزنید ، برا اینکار باید منتظر باشید که کرم جذب بشه بعد کرم پودر بزنید
   شاد باشید

 66. مهتاب می گوید

  سلام وقتتون بخیر ببخشید یه سوال داشتم لطفا جواب بدید . اطراف دهان من و مخصوصا خط لبخند خیلی تیره تر از نواحی دیگه ی پوست صورتمهه آیا میشه از پماد زینک اکساید برای از بین بردن اون تیرگی استفاده کنم؟ قبلا برای جای جوش که زدم حساسیتی برام نداشته حالا آیا در این مورد تاثیرگزار هست؟؟ لطفا پاسخ بدید خیلی ضروریه

  1. زرین بانو می گوید

   سلام مهتاب جان
   میشه استفاده کرد ولی تاثیر آنچنانی نخواهد گذاشت که به چشم بیاد . بهتره برای اینکار به متخصص پوست مراجعه کنید تا از روش های لیزر درمانی استفاده کنن
   شاد باشید

 67. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید من قبل از حمام رفتن حدود دو ساعت به صورتم میزنم و بعد دوش می گیرم
  اگر به صورتم که دارم پماد میزنم صورتم که ریش داره بروی ریشم مالیده بشه ریش میاره یا
  اگر به صورتم که دارم میالم به موهای سرم مالیده بشه ریش میاره ؟
  جواب بدین خیلی تشکر

  1. زرین بانو می گوید

   سلام عزیز جان
   همیچین عوارضی برای این پماد عنوان نشده
   شاد و سلامت باشید

 68. عما می گوید

  سلام
  ممکن هست برای رفع تیره گی کشاله ران دارویی معرفی کنید

  1. زرین بانو می گوید

   سلام
   عما جان متاسفانه برای این مورد داروی خاصی وجود نداره ، میتونید از زینک استفاده کنید و به مقدار کمی هم تاثیر گذار خواهد بود ، استفاده از روشن کننده ها هم عقلانی به نظر نمیرسه چون حجم کوچک در مقابل قیمت بالا دارن
   تنهاراهی که میشه تضمین کرد که موفقیت امیز هست لیزر درمانی هست که باید زیر نظر مستقیم متخصص پوست باشه
   شاد باشید

 69. الهام می گوید

  سلام خسته نباشیدمیشه از این پماد برای یه زخم سطحی استفاده کرد البته زخم خشک شده بود ولی روش کنده شده و الان روش بازه زخم عمیق نیس ولی روش خشک نیس میشه استفاه کرد اگه نمیشه چه پمادی باید تهیه کنم که زودتر خوب بشه و سوزشش کم بشه

  1. زرین بانو می گوید

   سلام الهام جان
   نه خوب زینک اکساید برای این کار نیست
   شما از کرم موپیروسین استفاده کنید ، اطلاعات بیشتر در مورد این کرم رو در لینک زیر میتونید مطالعه کنید :
   استفاده از پماد موپیروسین
   موپیروسین چون خاصیت آنتی بیوتیک داره در افزایش سرعت بهبود زخم بسیار کمک میکنه
   بعد از خشک شدن کامل زخم و از بین رفتن حالت عفونی ، از کرم آلفا یا رژودرم استفاده کنید که جای زخم رو از بین ببره
   شاد و سلامت باشید

 70. سمانه می گوید

  سلام خسته نباشید برلی تیرگی ناحیه واژن هم خوب هست؟؟

  1. زرین بانو می گوید

   سلام سمانه جان
   تاثیر بسیار کمی میزاره برای این ناحیه
   در مورد این ناحیه بهترین راه استفاده از لیزر هست که توسط متخصصین پوست زده شده باشه
   شاد و سلامت باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.