پماد زینک اکساید | روشن کردن پوست | استفاده برای زیر بغل

zinc oxide ointment

312

به نام خدا، دوستان عزیزم سلام، آیا پماد زینک اکساید رو میشناسید؟ چقد ازش استفاده کردید؟ آیا از اثرات زینک اکساید بر پوست و نحوه ی استفاده صحیح از اون مطلع اید؟ آیا می دانید زینک اکساید رفع کننده ی قوی بوی بد زیر بغل است؟ برای پاسخ به سوالات بالا و افزایش آگاهیتان دراین زمینه مقاله ی زیر از بخش سلامت زرین بانو را از دست ندهید.

خواص پماد زینک اکساید

پماد زینک اکساید چیست؟

زینک اکساید | zinc oxide یک ماده ی معدنی ضد التهابی است که برای مشکلات پوستی از قبیل آفتاب سوختگی، سوختگی ها، خراشیدگی ها و زخم های سطحی، عرق سوز شدن، درمان قرمزی و سوزش پای نوزادان ناشی از بستن پوشک استفاده می شود. ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی ضد آفتاب ها زینک اکساید است.

اثربخشی کرم زینک اکسید در این واقعیت نهفته است که این کرم ، خواص ضد عفونی کنندگی بسیار عالی داشته که باعث تخریب میکروب‌های سطح پوست می‌گردند. علاوه بر این، باعث سرکوب اثرات هیستامین‌های آزاد شده توسط سیستم ایمنی شده و بنابراین به کاهش التهاب پوست کمک می‌کنند.

زینک اکساید از پوست در برابر اشعه ماورای بنفش (uv) محافظت کرده و از تخریب سلول های پوستی جلوگیری می کند.

بنا به توضییحات بالا آیا می توان زینک اکساید را جانشین ضد آفتابای موجود در بازار قرار داد ؟ خیر

ضد آفتاب ها طی آزمایشات فراوان میزان جذب اشعه ی ماورای بنفش آنها اندازه گیری میشود. در حالی که چون پماد زینک اکساید برای التهابات پوستی تهیه شده بنابراین آزمایشاتی هم در مورد میزان جذب اشعه ماورای بنفش روی آنها انجام نمیشود.

بنابراین مراقبت از پوستتان را جدی بگیرد و به عنوان ضد آفتاب از محصولات تخصصی ضد آفتاب استفاده کنیید. پماد ضد التهابی زینک اکساید نمی تواند به صورت دایمی جایگزین ضد آفتاب شود.

ولی در شرایط ضروری (قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید) و در دسترس نبودن ضد آفتاب، گزینه ی مناسبی برای جلوگیری از آفتاب سوختگی است و از پوست محافظت می کند.

برای این منظور – دارو باید نیم ساعت قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، به طور یکنواخت روی پوست مالیده شود.

فواید پماد زینک اکساید

1- آفتاب سوختگی :

در صورت اینکه دچار آفتاب سوختگی شده اید و پوستتان دچار التهاب و قرمز شده بهترین گزینه استفاده از پماد زینک اکساید است که التهابات را رفع کرده و به بهبود و بازسازی پوست کمک می کند.

2- سوزش و التهاب پای نوزادان

پای نوزادان به دلیل بستن پوشک و قرار گرفتن در معرض محیط بسته و مرطوب و ادار سوختگی، دچارالتهاب دچار التهاب، قرمزی و سوزش میشود و نوزاد شما را ناراحت می کند.

برای رفع این مشکل می توانید از پماد زینک اکساید مارک فیروز استفاده کنید. به این صورت که بعد از هر بار تعویض پوشک بچه و شستن و خشک کردن پاها مقداری از پماد را روی پوست به آرامی بمالید و پوشک را ببندید.

هر بار بعد از تعویض پوشک این عمل را تکرار کنید تا بهبودی حاصل شود.

3- آسیب های پوستی

زمانی که پوستتان دچار سوختی سطحی شده یا خراشیدگی جزئی برداشته باشد و یا حتی دچار گزیدگی حشرات شده باشد ، می توانید از پماد برداشته باشد. می توانید از پماد زینک اکساید به عنوان ماده ی ای ضد عفونی کننده و ترمیم کننده ی بافت های آسیب دیده استفاده کنید.

هشدار : در صورت بروز سوختگی یا زخم عمیق استفاده نشود و حتما به پزشک مراجعه کنید.

4- دیگر اثرات پوستی

زینک اکساید باعث از بین رفتن جای جوش ،اکنه و لکه های پوستی نیز می شود. همچنین چربی اضافی پوست را از بین برده و پوست را سفت می کند.

جوش صورت :

خواص ضدباکتریایی زینک اکساید باعث کشتن باکتری ها شده و خواص ضد التهابی آن ها باعث پایین آوردن التهاب پوست می گردد؛ بنابراین باعث کاهش جوش می شود. این ماده برای پیشگیری از جوش صورت نیز مفید است.

این کرم چربی های بیش از حد سطح پوست که تمایل به نفوذ در منافذ پوست و ایجاد جوش دارند را جذب می کند. کسانی که پوست آن ها مستعد آکنه است و یا این که مدتی است از این مشکل رنج می برند، باید از این کرم به طور منظم به منظور درمان جوش موجود و جلوگیری از فوارن بیشتر آن استفاده کنند.

ملاسما :

ملاسما یک اختلال پوستی بوده که توسط لکه های قهوه ای تیره بر روی پوست صورت تشخیص داده می شود. استفاده ی منظم کرم زینک تا حد زیادی به تسکین علائم ملاسما کمک می کند.

اگزما

این کرم می‌تواند برای درمان اگزما نیز استفاده شود که یک اثر آرام بخش بر التهاب و تحریک پوست دارد.

مقدار مصرف پماد زینک اکساید

روزانه چندین بار به مقدار لازم می توانید روی ضایعه بمالید.

نحوه ی مصرف

قبل از استفاده دست هایتان را با آب و صابون بشویید و خشک کنید.سپس مقداری از پماد را به آرامی روی پوست بمالید.بعد از استفاده دوباره دستهایتان را خوب بشویید.

خواص پماد زینک اکساید

استفاده از پماد زینک اکساید برای زیر بغل 

بوی بد عرق بدن جزو مشکلاتی است که اکثر افراد با آن درگیر هستند مخصوصا با گرم شدن هوا و تعریق زیاد این مشکل شدید تر میشود و معمولا استفاده از انواع اسپری های زیر بغل ،دئودورانت ها زیاده تر میشود.

اما پرسش اینجاست که این اسپری ها، با هزینه های بالایی که دارند، تا چه حدی می توانند در جلوگیری از بوی بد زیر بغل می توانند موثر باشد ؟

زینک اکساید به سفیدی و روشن شدن پوست زیر بغل نیز کمک می کند.

شما می توانید با استفاده کردن از پماد زینک اکساید، یک بار برای همیشه از شر بوی بد زیر بغل ،با هزینه ی بسیار کم خلاص شوید.

طریقه ی مصرف:

شما می توانید بعد از استحمال و خشک کردن بدنتان مقدار بسیار کمی از پماد را زیر بغل خود بزنید. با این کار تا دو سه روز (استحمام بعدی) به هیچ وجه بوی بدی نمی دهید.

نکته : نیازی به استفاده ی روزانه نیست.

عوارض پماد زینک اکساید

هیچ گونه عوارض جانبی شناخته شده‌ای در رابطه با کرم زینک اکسید وجود ندارد. این کرم برای همه‌ی انواع پوست‌ها مناسب است و تاکنون، هیچ شواهدی یافت نشده که نشان دهد این کرم با دارو‌های دیگر تداخل دارد. با این حال ممکن است استفاده از زینک اکساید در بعضی افراد ایجاد حساسیت کند و فرد دچار خارش ،سوزش شود.

لذا در ابتدای مصرف ،مقدار کمی از آن را روی پوست بمالید و در صورت عدم بروز علایم مصرف را ادامه دهید. اگر شما هر گونه از این واکنش‌ها را مشاهده کردید، استفاده از این کرم را بلافاصله متوقف کنید و با پزشک در این باره صحبت کنید.

استفاده از زینک اکساید در دوران بارداری و شیردهی با مشورت پزشک صورت گیرد.

نکته : پماد زینک اکساید که برای رفع بوی بد زیر بغل استفاده می شود، در بعضی از افراد باعث تحریک غده ی لنفاوی و خارش و درد در ناحیه زیر بغل میشود. لذا این گونه افراد از استفاده ی مجدد زینک اکساید خوددارری کنند.

نحوه ی نگهداری از زینک اکساید

اگر به عنوان ضد آفتاب از پماد زینک اکساید استفاده می کنید از تماس آن به اطراف چشم و دهان جلوگیری کنید.

 • دور از دسترس اطفال نگه داری شود.
 • در صورت اینکه خورده شود سریعا به اورژانس مراجعه شود.
 • در دمای معمولی اتاق نگه داری شود.
 • از یخ زدگی محافظت شود.
 • از تماس آن به اطراف چشم و دهان و بینی جلوگیری کنید و اگر به چشم یا دهان و بینی شما برخورد کرد سریعا با آب زیاد بشویید.
 • در صورت اینکه بدون نسخه ی پزشک تهیه می کنید حتما بروشور داخل جعبه را که حاوی اطلاعات دارویی است مطالعه کنید.
 • حتما به تاریخ انقضای رو جعبه دقت کنید و در صورت گذشتن تاریخ آن از مصرف خودداری کنید.
این پماد فقط برای استعمال خارجی است.

امیدوارم مطالب عنوان شده مفید واقع شده باشد ، سلامت و تندرست باشید.

سلامتی و تندرستی شما آرزوی قلبی زرین بانوست.

شاد و پیروز باشید.

#مجله ی خانوادگی زرین بانو
#بخش سلامت
#سایتی برای تمام بانوان ایران زمین

توجه : تمامی مطالب موجود در بخش سلامت و پزشکی زرین بانو ، فقط جنبه ی اطلاع رسانی و آگاهی دارد و نباید جایگزین تجویز پزشک تلقی شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

312 نظرات
 1. Leila می گوید

  با سلام و خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون منم امتحان کردم برای رفع بوی بدن فوق العادس

 2. زرین بانو می گوید

  سلام لیلا جان
  خیلی خوشحالیم که دوستان خوبی چون شما داریم
  پیروز باشید

 3. انسیه می گوید

  بعد میکرونیدل پوست استفاده کردم امیدوارم خوب باشه

 4. زرین بانو می گوید

  ممنون از پیغامتون انسیه جان
  انشالله که عالی میشه

 5. سارا می گوید

  سلام.ممنون از اطلاعات مفیدتون جز بهترین هاست پماد زینک اکساید

 6. زرین بانو می گوید

  ممنون از اینکه متن رو مطالعه کردید سارا جان ، بله حتما همینطوره 🙂
  شاد باشید

 7. پرنیا می گوید

  من شنیدم خطرناک هست واسه زیربغل ولی ازداروخونه خودم گرفتم ازضررش چیزی نگفتن ایاحقیقت داره که ضررداره؟

 8. سلام
  پرنیا جان ، زینک اکساید هیچ مشکلی برای زیر بغل نداره و علاوه بر تاثیر مثبت در بافت های پوست زیر بغل ، بوی نامناسب اون رو هم از بین میبره

 9. Goli می گوید

  من تعداد زیادی کیست سینه دارم.ایا پماد زینک بزنم زیر بغلم ضرری داره؟چند وقته بعد از حمام میزنم که بوی عرق نگیره.ایا ضرری داره؟؟ممنون میشم جواب بدین.واینکه میشه بعنوان صد افتاب استفاده کرد؟؟

 10. سلام گلی عزیز
  خیر هیچ ضرری برای کیست سینه نداره و به راحتی می تونید ازش استفاده کنید
  بله به عنوان ضدآفتاب هم میتونید استفاده کنید . زینک اکساید یا همان اکسید روی یه سدفیزیکی ایجاد میکنه که باعث بازتاب ، پراکنده شدن و حذب اشعه ماوراء بنفش و اشعه ی مرئی نور خورشید میشه و نفود اون رو از طریق اپیدرم به حداقل میرسونه .از طرفی اثرات محافظتی و ضدعفونی کنندگی بسیار خوبی روی پوست داره .
  شاید باشید

 11. فاطمه می گوید

  سلام و وقت بخیر
  ممنون از مقاله خوبتون..می خواستم بپرسم زینک اکساید روی جوش و جای جوش آیا واقعا موثره؟؟

 12. سلام و ممنون از شما فاطمه عزیز
  این مورد بستگی به نوع پوست داره، اگر پوست چرب باشه تاثیر مثبت نداشته و حتی ممکنه تاثیر عکس بزاره و سبب آسیب به پوست بشه.
  در دیگر انواع پوست ها ممکنه اثر مثبتی داشته باشه …

 13. فاطمه می گوید

  ممنون از راهنماییتون ..البته که پوستم چربه ..شما چه چیزی رو برای رفع جای جوش و جوش ها پیشنهاد میدید؟؟

 14. خواهش میکنم فاطمه جان
  پماد اداپالن و ترتینوئین برای برطرف کردن جای جوش مناسبند ولی باعث پوسته ریزی میشن و به همین دلیل بهتره شب از اونها استفاده کنید . روزی یک بار و تماس با افتاب هم نداشته باشید . در ابتدای مصرف ممکنه جوش بیشتر بشه ولی به دنبال مصرف منظم باعث کاهش جوش و ترمیم جای جوش ها خواهد شد .
  برای خود جوش هم میتونید از محلول اریترومایسین دو و چهار درصد و یا پماد اون روزی یک یا دو بار استفاده کنید
  شاد باشید

 15. لطفی می گوید

  باسلام بنده ازپمادزینک برای زیربغل یکماهی میشه که استفاده میکنم امامتاسفانه ازدیروززیربغلم یه ضایعه بزرگی ایجادشده نمیدنم بخاطرمصرف پماده (جوش)زده یادورازجون چیزدیگه ای باشه؟خیلیم دردمیکنه واقعانمیونم چه اقدامی کنم تازه دوره قاعدگی هم شروع شده

 16. الهه می گوید

  سلام من برای زیر بغلم استفاده کردم یکی دوبار هم بیشتر استفاده نکردم ولی الان زیر بغلم غده های لنفاویم به شدت متورم شده و درد میکنه….الان نمیدونم باز هم استفاده کنم یا نه!!!

 17. سلام خانم لطفی
  اگه ضایعه دردناک باشه احتمالا میتونه یه عامل عفونی باشه و احتمال اینکه زینک باعث شده باشه کمه ولی زینک میتونه واکنش پوستی و یا حتی جوش ایجاد کنه ، بهتره حتما معاینه بشین و یه سونوگرافی از ناحیه زیر بغلتون انجام بدین چون میتونه غدد لنفاویتون ملتهب شده باشه .

 18. سلام الهه جان
  کیس شما هم شبیه خانم لطفی هست ، ممکنه که واکنش پوستی باشه ، لطفا به پزشک مراجعه کنید و یک سونوگرافی از ناحیه زیر بغل انجام بدید ، تا مشخص شدن نتایج سونو هم لطفا از پماد استفاده نکنید . جای نگرانی هم نیست ممکنه فقط یک واکنش پوستی ساده باشه . حتما سونوگرافی انجام بدید

 19. الهه می گوید

  ممنون از لطف و توجه شما…

 20. خواهش می کنم الهه عزیز
  شاد باشید

 21. محمدرضا می گوید

  باسلام چندوقتی ازپماد استفاده کردم خیلی خوب بود ولی الان دیگه بوی زیر بغل رو نمیبره اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

 22. سلام
  محمدرضا جان برند تجاری پماد مصرفیتون رو تغییر بدید و یا اگر از عطاری میخرید محل خرید رو تغییر بدید
  ممکنه نمونه ی جدید خالص نبوده باشه و یا در محل مناسبی نگهداری نشده و در نتیجه اثر اون کم شده باشه
  در صورتی که با تغییر کرم هم درست نشد بهتره از رول های زیر بغل فاقد الومینیوم استفاده کنید

 23. فرناز می گوید

  سلام من خال صورتم رو برداشتم دکتر گفت پماد چشمی بزنم ولی زدم ازش اب راه افتاد و لیز شد،میشه زینک بزنم؟

 24. سلام
  خیر فرناز جان
  پماد مصرفیتون آنتی بیوتیک چشمی هست و برای این گفتن استفاده کنید که از عفونت جلوگیری کنه . زینک همچین خاصیتی رو برای این مورد ایفا نخواهد کرد . بهتره با پزشک معالجتون مشورت کنید .
  شاد باشید

 25. عطیه عبدالملکی می گوید

  من پماد زینک اکساید ۲۵ درصد برای رفع جوش های بعد از اپلاسیون میزنم ‘ خوبه؟؟؟ تقریبا ی هفته ای هست ولی نتیجه نگرفتم ….

 26. سلام
  عطیه عزیز پماد زینک اکساید در مواردی می تونه باعث بدتر شدن جوش هم بشه ، بخصوص در پوست های چرب
  به صورت محدودی می تونید از بتامتازون استفاده کنید
  شاد باشید

 27. Fatemeh می گوید

  سلام خسته نباشید به نظر شما این پماد میتونه به بهبود جوش و شفاف سازی پوست کمکی کنه؟ بیشتر صاف شدن پوستم برلم اولویت داره..
  ممنون از پاسخ دهی شما

 28. سلام فاطمه جان
  در وحله ی اول باید بدونید که اثرگذاری و میزان اثری که این کرم میتونه داشته باشه مستقیما ارتباط داره با نوع پوست شما
  اما در کل بله این کرم میتونه باعث شفاف سازی پوست بشه چون به نوعی لایه بردار هست
  درمورد بهبود جای جوش هم اگه پوستتون چرب نباشه ممکنه که باعث بهبود پوست بشه ، اما اگه چرب باشه ممکنه برعکس عمل کنه
  روزتون خوش

 29. نیلو می گوید

  سلام من خط بیکنیم بخاطر لیزر متورم و قرمز شده .پماد زینک بزنم خوب؟

 30. سلام
  بله اگه حساسيت به زينك نداشته باشين ميتونين از اين پماد استفاده كنين
  بعضی پوستها که به زینک حساسیت دارن ممکنه با مصرف این کرم التهاب پیدا کنن
  قبلا روی قسمت دیگری از پوستتون امتحان کنید بعد مورد مصرف قرار بدید
  شاد باشید

 31. نیلو می گوید

  تبدیل شده ب سوختگی پماد قوی تری نیست قبل از جلسه ی بعد لیزر خوب بشم

 32. لیلیانا می گوید

  عزیزم این پماد برای از بین بردن لکه های ریز قهوه ای صورتم مفیده؟اگه نه بغیر از لیزر چی پیشنهاد میدین؟ممنونم

 33. سلام
  از پماد ها بعد از ليزر استفاده كنين پماد الفا و ترميم كننده هاي اورياژ هم مفيدن و اگه سوختگي مختصر باشد هيدروكورتيزول هم ميتونه مفيد باشه
  شاد باشید

 34. سلام
  بله دوست عزیز ، ميتونه مفيد باشه ولي اونم به خاطر خاصيت ضد افتابيشه بهتره از پمادهاي قويتر براي لك صورت استفاده كنين
  شاد باشید

 35. zeynab می گوید

  سلام عزیزم خسته نباشید
  من چند ماهی میشه از زینک استفاده میکنم و قبلا هم سابقه عمل زیر بغل رو داشتم البته وقتی که تازه به دنیا اومده بودم که دکترا گفتن یه جوش چرکی بزرگ بوده چیزه دیگه ای نیست خیلی عذر میخوام البته اما بعد از مصرف زینک الان دوباره زیر همون بغل یه چیزی سفت و بزرگ شده دقیقا همونجا می تونید راهنماییم کنید لطفا؟

 36. سلام زینب جان
  بهتره حتما توسط پزشک معاینه بشین و نباید در قدم اول به زینک نسبتش داد ، در صورت لزوم نیاز هست که سونوگرافی انجام بگیره
  سونوگرافی غد لنفاوی ناحیه اگزیلاری انجام بشه ، در صورت نرمال بودن احتمالا در زمینه زینک و انسداد غدد عرق و چربی باشه
  تا زمان انجام سونوگرافی مصرف زینک رو قطع کنید
  شاد باشید

 37. مریم می گوید

  سلام خسته نباشید،ببخشید من زینک استفاده می کنم بوی،زیربغل رو کاملا میبره ولی خیلی تعرق زیربغلم زیاد شده این تعرق،زیاد مشکلی ایحاد نمیکنه؟!

 38. زرین بانو می گوید

  سلام
  مریم جان اصولا زینک اکساید ضرری نداره و فقط ممکنه در برخی پوست ها موجب ایجاد جوش بشه
  باید دنبال عوامل دیگری برای زیاد شدن میزان تعریق بگردید
  شاد باشید

 39. ستاره می گوید

  ایا خالهای ملاسمایی یا تیرگی های پوستمو زینک اکساید از بین میبره؟؟؟

 40. سلام ، بله ستاره عزیز
  در صورت استفاده ی منظم و به موقع می تونه باعث کم رنگ شدن ملاسما صورت بشه ، ولی در صورتی که صورتتون حساسیت داد باید سریعت مصرف زینک رو متوقف کنید
  شاد باشید

 41. حسین می گوید

  با سلام من یک خال گوشتی برروی برجستگی گونه داشتم دقیقا زیر استخوان گونه دکتر معالج گفتند شبها پماد استریل چشمی را بزنم و هر چهارساعت یک بار پما زینک 25 درصد را بزنم جای خال بعد از گذشت چند روز کاملا زخم شده و خشک شد و بنده حواسم نبود که جای زخم کاملا کنده شده ولی خون ریزی نداشت اما جای آن بصورت لکه باقی مانده است آیا استفاده از این کرم همچنان می تواند جای لکه ای که مانده بردارد. با استفاده از این کرم.

 42. سلام حسین عزیز
  زینک اکساید میتونه جای لکه رو کم رنگتر کنه ، با استفاده ی مداوم ، اما نمیتونه کامل جاشو برداره
  برای این کار بهتره از کرم ترتینوئین استفاده کنید. نکته ی بسیار مهم در مصرف این کرم، این هست که حتما باید در شب و هنگام خواب استفاده کنید، به خاطر اینکه این کرم لایه بردار قوی هست و در زمان مصرف به هیچ وجه نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید
  شاد باشید

 43. آوا می گوید

  سلام این پمادباعث کیست سینه نمیشه؟یا میشه؟
  ممنون میشم جواب بدید

 44. آوا می گوید

  و اینکه زینک اکساید فیروز بهتره؟یانه؟

 45. زرین بانو می گوید

  سلام
  خیر اوا جان ، همانطور که اشاره کردیم ، هیچ عارضه ای برای زینک اکساید شناخته نشده ، عامل ایجاد کیست هم موارد دیگری هست
  شاد باشید

 46. زرین بانو می گوید

  مارک خارجی اگه تونستید بگیرید که بسیار مناسب هست در غیر این صورت مارک های ایرانی تقریبا یک گونه هست اثرشون
  شاد باشید

 47. فروغ می گوید

  سلام
  من برای استخر رو باز میخام ازش استفاده کنم
  بعد از چند جلسه که رفتم روی گونه هام لک شده حالت ملاسما…
  ایا زینک اکسید میتونه توی اب هم در برابر افتاب محافظت کنه؟!

 48. سلام
  بله میتونه موثر باشه ولی بیشتر اثر تسکین التهاب پوست داره و بهتره از کرم ضدآفتاب در استخر روباز با SPF بالا استفاده کنید
  شاد باشید

 49. هادی می گوید

  سلام.
  من پوستم چرب نیست پوست خشکی دارم
  چون در استان هرمزگان سکونت دارم افتاب اینجا خشک و سوزناک هستش که باعث تیره بودن پوست میشه
  آیا پماد زینک میتونه پوست رو شفاف و جای جوش رو برطرف کنه.
  طریقه مصرف صحیح رو هم اگه محبت کنید ممنون میشم

 50. سلام هادی جان
  زینک میتونه به عنوان ضد آفتاب استفاده بشه ولی باتوجه به اینکه در مناطق جنوبی کشور هستید ، بهتره از ضدآفتابهایی با SPF بالا بهره ببرید .
  بله زینک به مرور زمان میتونه باعث روشن شدن پوست میشه
  شبتون خوش

 51. رضا می گوید

  سلام، من چند تا خال از روی صورتم با لیزر برداشتم دکتر برام کرم زینک اکساید تجویز کرده میخواستم بدونم این کرم چه تاثیری بعد از برداشتن خال روی پوست داره

 52. سلام رضای عزیز
  بله ، برای از بین بردن پیگمانتاسیون که بعد از لیزر روی پوست ایجاد میشه موثره و هم اینکه اثر ضدآفتابی مناسبی هم داره .
  شاد باشید

 53. Kosar می گوید

  سلام من یه مدتیه بعد زایمان پوستم تیره شده ممکنه برای روشن شدن پوستم و شاف شدن ان زینک اکساید بزنم

 54. زرین بانو می گوید

  سلام کوثر عزیز
  ممکنه ملاسما باشه
  بله زینک کاملا میتونه روی اونها تاثیر بزاره و با استفاده ی مداوم، پوست رو روشن کنه
  روزتون خوش

 55. Zeynab می گوید

  سلام من صورتم جوشای خیلی ریز داره ک برجسته نیستن زیرپوستی ان و ی جوشم دارم ک کمی بزرگه اینا بخاطر قرمز بودنشون صورتم بدنشون میدن تصمیم گرفتم زینک بزنم یکبار زدم احساس کردم جوشم تبدیل ب لک شد بنظرتون بزنم ؟داره رنگش کمرنگ میشه؟

 56. زرین بانو می گوید

  سلام
  زینب جان اگه الان صورتتون جوش التهابی داره ، بهتره فعلا از رینک استفاده نکنید
  بعد از فروکش التهاب ، جهت کاهش جای جوش و لک زینک میتونه مفید باشه
  شاد باشید

 57. hadis می گوید

  سلام من پوستم چربه عایا میشه از پمادزینک استفاده کنم

 58. زرین بانو می گوید

  سلام حدیث عزیز
  اگر قصد استفاده دارید روزی یکبار و با دوز کم استفاده کنید چون امکان التهاب پوست های چرب در استفاده از زینک اکساید وجود داره
  شاد باشید

 59. سحر می گوید

  سلام من چند روز میشه از زینک استفاده کردم . اول بازوهام شروع به خارش کرد و الان کل بدنم .

 60. زرین بانو می گوید

  سلام
  سحر جان زینک اگه خارش و آلرژی بده معمولا موضعی میشه ، به احتمال زیاد علت این مشکل ، چیزی بجز زینک هست
  شاد باشید

 61. محمد می گوید

  سلام
  من امروز چند خال از روی صورتم برداشتم
  دکتر گفت پماد تترا سایکلین و زینک اکساید روی صورتم استفاده کنم
  پوست صورتم فوق العاده چرب هست ممکنه عوارض جانبی داشته باشه؟

 62. زرین بانو می گوید

  سلام محمد عزیز
  با توجه به اینکه زینک جهت کاهش اسکار، ناشی از برداشتن خال تجویز شده، نیازی نیست که به کل صورتتون زینک بزنید، فقط به همون محل برداشت خال بزنید کافیه و با توجه به کم بودن سطح تماس ، احتمال حساسیت کم خواهد بود
  شاد باشید

 63. سمانه می گوید

  سلام من پوستم جوشای قرمز میزنه زیادم میزنه چیکارکنم یه درمان قطعی بگین لطفا
  دیگه خسته شدم

 64. زرین بانو می گوید

  سلام سمانه عزیز
  باید بررسی بشین و آزمایشات لازم بر اساس سنتون انجام بشه ، چون ممکنه مشکل هورمونی باشه . در این صورت با درمان مخصوص مشکلتون رفع خواهد شد .
  در حالت کلی می تونید از محلول اریترومایسین و یا ژل اون استفاده کنید . قبل از استفاده روی قسمت کوچکی از پوست تست کنید تا احیانا حساسیت نده، این محلول یا ژل ممکنه برخی مواقع باعث بدتر شدن هم بشه که با تست متوجه این موضوع میشید .
  فقط پیشنهاد می کنم حتما به پزشک مراجعه کنید تا آزمایش هورمونی ازتون بگیرن و راحتتر بشه دلیل جوش صورت رو تشخیص داد
  شاد باشید

 65. مریم می گوید

  سلام من سه بارمیکرونیدلینگ کردم دوباراول زنیگ اکساید زدم هربار۴روزبارسوم انجام دادم اومدم زینک بزنم دیدم ۸ماه از تاریخش گذشته دو بار قبل تاریخ کدشته استفاده کردم پوستم چی میشه

 66. میلاد می گوید

  سلام من۵۰ روز پیش عمل سینوس به روش باز انجام دادم یه قسمت کوچیک از عمل بسته نشده رفتم دکترم این کرم رو تجویز کرد الان دو روز میزنم ولی اون قسمت خوب نشده هیچ حس میکنم بدتر شده چون خون ازشاومد ممنون میشم راهنماییم کنین

 67. زرین بانو می گوید

  سلام مریم جان
  سعی کنید حتما در زمان خرید به تاریخ مصرف توجه کنید ، اما این موردی که داشتید اگه میخواست حساسیتی یا موردی از خودش نشون بده سریع نشون میداد که بیشتر به شکل قرمزی و خارش هست
  قطع کنید یا با نمونه ی تاریخ دار تعویضش کنید
  شاد باشید

 68. زرین بانو می گوید

  سلام میلاد جان
  لطفا دقیقتر بفرمایید منظورتون از عمل سینوس چیست ؟
  و اینکه آیا از محل مد نظر ترشح عفونی هم مشاهده کردید ؟ ترشحی که همراهش چرک باشه
  و اینکه ایا همراه زینک اکساید پماد آنتی بیوتیک هم تجویز شده ؟

 69. میلاد می گوید

  عمل کیست مویی نه فقط خون بود دکتر تجویز کرد واسم ولی وقتی زدم خون اومد

 70. زرین بانو می گوید

  میلاد جان با توجه به باز بودن زخم ، بهتره از این پماد استفاده نکنید و بعد از بسته شدن زخم از اون استفاده کنید .
  مجدد به پزشک مراجعه کنید تا از کرم های انتی بیوتیک مثل موپیروسین و تتراسایکلین براتون تجویز کنن. دقت کنید که بدون مشاوره با پزشک معالج اقدام به تهیه ی این کرم ها نکنید .
  شاد باشید .

 71. Nahal می گوید

  سلام ببخشید پماد زینک اکسید برای سرما سوختگی (با برف)قابل استفادست؟ممنون میشم پاسخ بدین.

 72. قاصدک می گوید

  سلام . سلام ، من بعد از اصلاح صوزتم جوش ریز میزنه که خارش و سوزش داره میتونم از این پماد استفاده کنم ؟ یا پماد دیگری به من معرفی کنید ، این پماد برای پوستهای مختلط خوبه و مشکلی ایجاد نمیکنه؟

 73. زرین بانو می گوید

  سلام نهال جان
  بله ، مفید هست ، البته یک هفته باید منظم استفاده کنید تا نتیجه کم کم نمایان بشه
  شاد باشید

 74. زرین بانو می گوید

  سلام قاصدک جان
  بله میتونید استفاده کنید ، به شرطی که پوستتون چرب نباشه ، اگه چرب باشه ممکنه باعث بدتر شدن جوش ها هم بشه
  برحسب نوع پوست اثر زینک اکساید متفاوته
  میتونید از ژل سینره و یا ژل کلیندا مایسین استفاده کنید و توجه داشته باشید که حداقل 12 ساعت پس از اصلاح ، نباید از وسایل آرایشی استفاده کنید
  شاد باشید

 75. Anisali می گوید

  سلام. میخواستم بدونم پماد زینک اکساید رو میشه روی کشاله ران و خط بیکینی و کل ناحیه تناسلی برای روشن کردن استفاده کرد ؟ تاثیری روی روشن شدن اون ناحیه داره ؟ و بعد یه مدت قطع دوباره بحال اولش برمیگرده ؟

 76. زرین بانو می گوید

  سلام عزیز جان
  تاثیر جهت سفید کردن بر حسب نوع پوست متفاوت هست ولی در کل تاثیری که بر روی سفید کردن این ناحیه ها میزاره محدود و به دنبال استفاده ی بسیار طولانی حاصل میشه که در کل پیشنهاد نمیشه از این محصول برای اینکار استفاده کنید .
  شاد باشید

 77. نغمه می گوید

  سلام میخواستم بدونم این پماد برای جوشهای دورانربلوغ هم موثره یا خیر ؟ ممنون

 78. زرین بانو می گوید

  سلام نغمه جان
  بهتره بدین منظور از این پماد استفاده نکنید
  در صورت اسرار بر استفاده ، بعد از از بین رفتن التهاب استفاده کنید و در مدت استفاده در مقابل نور افتاب قرار نگیرید
  شاد باشید

 79. Mah می گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید آیا پماد زیک اکساید برای رفع عرق زیاد زیر بغل نیز مناسب میباشد و وهمینطور برای درمان هموروئید نیز مناسب میباشد یا خیر

 80. زرین بانو می گوید

  سلام دوست عزیز
  برای از زینک اکساید برای رفع عرق زیر بغل میتونید استفاده کنید و بسیار هم مفید هست ! هم بوی نامطبوع رو از بین میبره و هم عرق رو کاهش میده
  برای هموروئید خیر ! بهتره استفاده نکنید برای این مورد ! برای درمان هیموروئید به جراح مراجعه کنید که بعد از بررسی در صورت خفیف بودن میتونید از پمادهای آنتی هموروئید استفاده کنید .
  شاد باشید

 81. رویا می گوید

  سلام من بیشتر اوقات پوست خشکی دارم جوری که پوسته پوسته میشه و قرمز و اینکه جوشای سرسیاه هم دارم و وقتی از حمام بیرون میام بعد از چن ساعت پوستم چرب میشه قبلا زیاد جوش میزدم ولی الان کمتر شده اما جای جوش ها روی پوستم به شکل لکه های قرمز و خال وجود داره میخواستم بدونم که استفاده از پماد زینک اکساید تاثیری داره واسه از بین بردن جای جوش و خال ها و اینکه ایا حساسیتی ایجاد میکنه یا نه

 82. زرین بانو می گوید

  سلام رویا جان
  بله این کرم میتونه در صورت استفاده مرتب جای جوش رو کم رنگتر کنه
  اما حتما قبل از مصرف روی یک ناحیه ی کوچیکی از پوست بزنید تا مشخص بشه حساسیت میده یا نه ، چون به برخی پوستها حساسیت میده و با برخی دیگه هم مشکلی نداره و مفید هم هست
  شاد باشید

 83. Reza می گوید

  با سلام وعرض خسته نباشید آیا این پماد برای رفع دائمی بوی بد عرق میباشد یا نه و برای چند مدت استفاده کنیم کافیست و در روز چند بار استفاده شود و از پماد زینک اکساید چه مارکی استفاده کنیم بهتر میباشد به خاطر فعالیت بیشتر در هنگام کار عرق زیاد میکنم با سپاس فراوان از پاسخگو بودنتان

 84. Karimi می گوید

  سلام خسته نباشیدشما چه برندی را برای از بین بردن بوی بد عرق پیشنهاد می کنید و آیا این پماد برای رفع دائمی است یا خیر با تشکر

 85. زرین بانو می گوید

  سلام
  سپاس از شما
  معمولا پماد ایپوزینک 20% با توجه به سابقه ی بالایی که داره پیشنهاد میشه
  بله برای رفع بوی عرق بسیار مفید هست ، اما خیر دائمی نیست و باید مرتب استفاده بشه و که اون هم با توجه به میزان تعریق خواهد بود
  شاد باشید

 86. زرین بانو می گوید

  سلام رضا جان ، خیر برای رفع دائمی مفید نخواهد بود و موقتی از بین میبره
  بوی بد رو بله از بین میبره
  مارک هم ایپوزینک 20% می تونید استفاده کنید . (ایپوزیک نام تجاری هست)
  برای از بین بردن بوی بد و کم کردن تعریق باید میزان تعریق سنجیده بشه ، روزی یک تا 3 بار میشه استفاده کرد
  میتونید بعد از استحمام پماد رو استفاده کنید ، در برخی مواقع پماد چنان عمل میکنه که نیازی به استفاده ی روزانه هم نخواهید داشت .

  فقط ، نکته مهم ، اینکه قبل از استفاده روی زیر بغل ، بر روی قسمتی از پوستتون تستش کنید که اگزما نده و حساسیت از خودش نشون نده ، رو برخی پوست ها جساسیت نشون میده و قرمزش میکنه
  شاد باشید

 87. حسام می گوید

  سلام . من سوالی نداشتم فقط خواستم از زحماتتون تشکر کنم . هم سایت خوبی دارید هم ممنون از پزشکان محترم که جواب سوالات رو میدن . مرسی از همتون

 88. زرین بانو می گوید

  سلام حسام جان
  بسیار ممنون از شما و خوشحالیم که همراهان گرانقدری چون شما رو داریم
  شاد باشید …

 89. فرهاد می گوید

  سلام. ببخشید من برای بوی بد زیر بغل زینک اکساید رو بهم پیشنهاد دادن استفاده کردم خیلی هم خوبه،اما به کشاله رانم زدم،معذرت میخوام،بیضه هام سوخته و درد و خارش داره،بعد دوباره زدم یکم تسکین داد،اما این دفعه کشاله مم جوش سفید زده،به نظرتون از پماده؟چیکار کنم آیا؟

 90. زرین بانو می گوید

  سلام فرهاد عزیز
  کشاله ی ران پوست حساستری داره و ممکنه به دلیل چربی اون منطقه حساسیت داده باشه
  بهتره که دیگه از این پماد برای اون نقطه استفاده نکنید
  پودر بچه که دارای زینک هست رو میتونید تست کنید شاید اون جواب بده
  شاد باشید

 91. فرهاد می گوید

  الان کشاله م همش شده جوش ریز و سفید،چی استفاده کنم؟

 92. سمانه می گوید

  سلام ممنون ازپاسخ گوییتون
  ازمایش وسونو انجام دادم هیچ مشکلی نداشتم ولی همچنان جوش میزنم و جاشون قرمزه
  چیکارکنم؟؟
  که هم جوش نزنم هم جاشون بره

 93. سمانه می گوید

  ۲۲سالمه

 94. زرین بانو می گوید

  سلام مجدد
  فرهاد عزیز شما از پماد هيدروكورتيزون استفاده كنين و زينك رو قطع كنين
  شاد باشید

 95. زرین بانو می گوید

  سلام سمانه جان
  پوستتون چرب هست یا خشک ؟
  بهتره که در اولین فرصت توسط متخصص پوست ویزیت بشید ولی در صورت عدم امکان ویزیت ، میتونید از محلول اریترومایسین 2 یا 4 درصد روزانه دوبار استفاده کنید و در طی استفاده سعی کنید از تماس با افتاب پرهیز کنید . ممکنه محلول در ابتدا کمی اریتم پوست بده .
  در صورت استفاده از ضدافتاب هم بهتره از ضدافتاب بدون چربی استفاده کنید
  شاد باشید

 96. امیرمحمد می گوید

  سلام ، خسته نباشید ، مطلب مفیدی بود.
  بنده از زینک اکساید برای بهبود جوش های صورتم استفاده می‌کنم. آیا زینک اکساید باعث برجسته شدن خال های کوچک زیر پوستی می‌شود؟با تشکر

 97. زرین بانو می گوید

  سلام
  سپاس از شما امیرمحمد عزیز
  خیر در حالت عادی چنین عارضه ای بروز نمیده ، مگر اینکه پوست شما حساسیت به زینک اکساید داشته باشه
  شاد باشید

 98. سلن می گوید

  سلام خانم دکتر
  من سوالم اینه چن وقت پیش رفتم لیزر الکس واس چانه
  ظاهرا دوز بالا زده شده و ی تیکه از چانه ام سوخت و هنگامی ک زخم شد زودتر از بهبودی کامل زخم کنده شد و جای زخم مونده ی فردرفتگی سطحی بوجد اومد و روی صورتم کاملا مشخصه لطفا ی کرم ترمیمی ک مث قبل بشه معرفی کنید و ایا زینک اینکارو میکنه؟

 99. Asall می گوید

  سلام برای جوش و جای جوش روی صورت چند دیقه یا چند ساعت بزاریم پماد رو پوستمونه بمونه جای جوش رو هم خوب میکنه؟؟ مثلا از پماد زینک 25 درصد برای جوش استفاده کنم؟؟؟

 100. الهام می گوید

  سلام منم ی مدت از زینک اکسید زیر بغل استفاده میکردم و راضی بودم اما حدودا از سه ماه پیش زیر بغلم شروع کرد به درد گرفتن سونو هم رفتم همه چی نرمال بود ،به طور اتفاقی ی جا درمورد این پماد خوندم ک ممکنه باعث درد بشه بعد ک پماد رو قطع کردم حالا بدنم جوش میزنه جوش های ک همراه با درد و سوزش هستند بیشتر زیر بغل و سینه اما جاهای دیگه بدنم هم هست ، این جوش ها می‌تونه بخاطر این پماد باشه !؟

 101. سلام سلن جان
  با توجه به فرو رفتگی و اسکار عمیق، زینک نمیتونه نقش چندانی در کاهش اون داتشه باشه ، بهتره از پماد ای ترمیم کننده ی اسکار استفاده کنید (مثل اون ، الفا ، کنتراکتیوبکس و …) و به پزشک مراجعه کنید در جهت استفاده از روش های غیر دارویی مراجعه کنید .
  شبتون خوش

 102. سلام عسل جان
  ببینید اشکارترین تاثیر زینک روی پوست به خاطر کاهش التهاب هست ، التهابهای جوش رو به میزان قابل توجهی کاهش می ده.
  من رفرنس های رسمی رو چک کردم ، مطلبی در مورد زمان نگهداری کرم روی پوست نوشته نشده بود و مثل سایر کرم های جذبی میتونه 2 تا 4 ساعت روی پوست بمونه و بعدش میتونید بشورید .
  اما به دو نکته دقت کنید ، اول اینکه حتما قبل از مصرف روی قسمتی از پوستتون تستش کنید که حساسیت نده ، دوم اینکه بیشتر از دو هفته ازش استفاده ی مداوم نداشته باشید .
  و در پایان پیشنهاد میکنم که در چنین مواردی با پزشک متخصص پوست مشورت کنید ، چون بهرحال صورت هر خانمی براش بسیار اهمیت داره .
  شبتون شیرین

 103. زرین بانو می گوید

  سلام الهام عزیز
  الهام جان این پماد پوستی هست ، یعنی اگه بخواد عارضه ای در پوست شما ایجاد کنه ، فقط در همون نقطه ای که مصرف کردید ایجاد میکنه ! به گونه ای نیست که در کل بدن پخش بشه ! پس این موارد نمیتونه از این پماد باشه .
  در صورتی که در قاعدگی اختلالی وجود داشته باشه ، یا استرس داشته باشید ، یا تغذیه تغییر کرده باشه ، یا هوا گرم تر شده باشه و … ، جوش میتونه از این عوامل هم باشه ، باید بررسی لازم انجام بگیره تا مشخص بشه که این جوش ها از چیه .
  شاد باشید

 104. Zahra می گوید

  سلام به نظرشما پپشت لبم لکه های قهوای زده میتونم ازپماد زینک استفاده کنم

 105. زرین بانو می گوید

  سلام
  بله زهرا جان میتونید از زینک برای لایه برداری اون قسمت استفاده کنید
  ممکنه به دلیل مجاورت با افتاب این مورد پیش اومده باشه ، در صورتی که تداوم داشت از کرم ضدآفتاب spf بالا برای جلوگیری از این مورد استفاده کنید
  شاد باشید

 106. Z می گوید

  سلام
  پماد زینک برای رفع تیرگی های بدن هم تاثیری داره؟

 107. لاله می گوید

  سلام،میخواستم بدونم از این پماد زینک برای رفع بوی عرق زیر بغل تا کی میشه استفاده کرد،آخه من قبلا همیشه مرتب باید از اسپره رکسانا استفاده میکردم،الانکه از این پماد استفاده میکنم بهترم جواب گرفتم هم هزینش پایینه خیلی عالیه من کلا زیر بغلم بوی عرق بد میگیره میشه برای همیشه از این پماد استفاده کنم عوارض نداره دائم باشه، مثلا چندین سال بشه؟

 108. زرین بانو می گوید

  سلام دوست عزیز
  بله به مقداری امکان رفع تیرگی های بدن رو داره
  بار اول که استفاده میکنید همه ی بدن نزنید ، اول یه قسمت بزنید که اگه حساسیت داد مشخص بشه
  شاد باشید

 109. زرین بانو می گوید

  سلام لاله جان
  بله برای رفع بوی زیر بغل و کاهش عرق خیلی مناسبه
  نه مشکلی نداره کرم موضعی هست ، تنها ایراد اینه که ممکنه حساسیت بده که اونم قبلا استفاده کردید و حساسیتی نداده
  شاد باشید.

 110. کامران می گوید

  سلام …
  وقت بخیر خسته نباشید …
  ببخشید برای اینکه لکه های پیشونی که کمی قهوهایی رنگشده اندازه یه سکه هست خوبه ….
  و..
  برای جای جوش هم که لکه شده و قهوه ایی شده جاهاش مناسبه …
  برای همه صورت باید زد یا فقط روی همه نقطه از جاهایی که می خوایم رنگشو از بین ببره …
  به کل صورت بزنیم خوبه …
  چقدر روی صورت باید قرار بگیره …
  زود باید شست …
  ممنون از پاسخ گویی و سایت خوبتون…

 111. زرین بانو می گوید

  سلام کامران عزیز
  زینک اکساید میتونه تا حدودی به کم رنگ شدن لکه ها کمک کنه
  البته نباید انتظار داشته باشید که اونها رو به صورت کامل از بین ببره
  به تمام صورت هم میتونید بزنید مشکلی نداره
  نیازی به شستن زود هنگام هم نداره می تونه تا چند ساعت رو پوست بمونه

  فقط یه نکته مهم اینکه این پماد در برخی از پوست ها حساسیت میده ، بهتره اون رو قبل از مصرف روی قسمت کوچکی از پوست صورتتون تست کنید و بعد در صورت نبود مشکل به صورت کامل ازش استفاده کنید .

  شاد و سلامت باشید

 112. علی رضا می گوید

  سلام من از داروه گیاهی واسه جوش صورت استفاده میکنم صابون کاج مریم گلی وماسک پیلاف لدوراو ایا درکنارشون میشه از زینک اکسید استفاده کرد ؟

 113. Naziiiii می گوید

  با عرض سلام خسته نباشید, وقتتون بخیر.

  ببخشید, این کرم زینک اکساید میتونه نواحی تیره الت تناسلی را از بین ببره و چه کرمی پیشنهاد میدین که تیرگی الت تناسلی را از بین ببره خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنونم ؟؟!!

 114. زرین بانو می گوید

  سلام علیرضا جان
  بله میتونید برای کاهش التهاب پوست و کم رنگ شدن جای پوست از این کرم استفاده کنید ، ولی بهتره قبل از استفاده روی قسمت خیلی کوچک از پوست صورتتون تستش کنید ، چون زینک اکساید واکنش متفاوتی نسبت به پوست های مختلف دارهو ممکنه باعث بدتر شدن جوش صورت بشه
  شاد و سلامت باشید

 115. زرین بانو می گوید

  سلام نازی جان
  من پیشنهاد میکنم برای اینکار از زینک استفاده نکنید
  چون تاثیر زینک دائمی نیست و کم هم هست
  بهتره برای اینکار اقدام به لیزر در دو یا سه جلسه به فاصله ی 30-45 روز کنید .
  برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد میتونید به متخصص پوست مراجعه کنید .
  جوابی که لیزر داره قطعی تر هست
  شاد و سلامت باشید

 116. بهزاد می گوید

  سلام . با تشکر از اطلاعات عالی و کامل شما در باره کرم زینک . واقعا عالی جواب میده

 117. زرین بانو می گوید

  سلام بهزاد عزیز
  خوشحالیم که از مطالب راضی بودید
  شاد و سلامت باشید

 118. Zizi می گوید

  سلام خسته نباشید. ممنون مطالبتون عالیه
  ببخشید زینک میتونه لک های ناشی از جوش رو به مرور زمان از بین ببره؟
  چون یکی بهم پیشنهاد کرده بود برای لک های روی بازو میخواستم بدونم اثر میذاره؟

 119. زرین بانو می گوید

  سلام زینب جان
  زینک میتونه به مرور زمان اثر لک های جوش رو کم رنگ کنه ، ولی اینکه کامل از بین ببره خیر ، نمیتونه
  البته همیشه پیشنهاد کردم که قبل از استفاده روی پوست ، روی قسمتی از پوست امتحان کنید و ببینید ایا واکنش یا حساسیتی به زینک نشان خواهد داد یا خیر ، در صورتی که واکنشی نشان نداد میتونید استفاده کنید
  شاد باشید

 120. شقایق می گوید

  سلام
  من پلاسماجت بینی انجام دادم
  بعد از گذشت ۲۰ روز هنوز بینیم قرمزه
  پماد زینک برای از بین بردن این قرمزی مناسبه؟

 121. زرین بانو می گوید

  سلام شقایق جان
  بله میشه استفاده کرد ولی خوب نباید انتظار داشته باشید که سریع اثر کنه ، طول میکشه تا اثر کنه
  بیشتر متخصصان کپسولهای ویتامین E رو برای این کار پیشنهاد میکنن
  اما برای اینکه سریعتر نتیجه بگیرید میتونید از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید که بهتر و سریعتر پاسخ میدن ، مخصوصا مارک های شناخته شده مثل بایودرما و سیکالفیت اون .
  شاد باشید

 122. رویا می گوید

  سلام
  من میخوام از پماد زینک اکساید برای رفع جای جوش های صورتم استفاده کنم میخواستم بدونم که نحوه ی استفاده ازش چجوریه و اینکه چه وقت هایی و چن مرتبه باید ازش استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

 123. زرین بانو می گوید

  سلام رویای عزیز
  زینک اکساید به میزانی قادر به کم رنگ کردن جای جوش هست ، خیلی زیاد نه فقط به میزانی !
  روزی 1 بار بهتره در آغاز بزنید و اگه دیدید که مشکلی بوجود نیومد هر 12 ساعت یکبار استفاده کنید .
  دقت کنید که پیش از مصرف ، روی قسمت کوچکی از پوست پماد رو بزنید و تست کنید که حساسیتی بوجود نیاد .
  یه نکته هم اینکه اگه پماد رو زدید و جوشها زیاد شد ، مصرف پماد رو قطع کنید ، افزایش جوش صورت در برخی از پوستا نشانه ای از حساسیت به زینک اکساید هست
  شاد باشید

 124. ساحل می گوید

  با سلام من یک هفته ای هست که از پماد زینک برای صورتم استفاده می کنم می خواستم ببینم برای دور چشم هم میشه استفاده نکرد یا نه

 125. زرین بانو می گوید

  سلام ساحل جان
  دور چشم پوست نازکتر و حساستری داره
  برای این قسمت بهتره از کرم های مخصوص به خودش استفاده بشه
  شاد باشید

 126. مریم می گوید

  سلام خسته نباشید،من یه مدت برای رفع موهای زائدِ بیکینی پودر نوره استفاده میکردم و متاسفانه بیکینیم تیره شده،الان خیلی وقته برای رفع موهای زائد لیزر میرم ولی بیکینیم دیگه رنگش برنگشت،زینک اکساید استفاده کنم روشن میشه؟

 127. زرین بانو می گوید

  سلام مریم جان
  این کرم در اون حد نمیتونه بهتون کمک کنه
  پیشنهاد میکنم با توجه به مسائل بهداشتی برای روشن شدن پوست این ناحیه از لیزر درمانی استفاده کنید
  موفق باشید

 128. مریم می گوید

  ممنونم،آخه یکی از آشناهامون برا تیرگی لیزر رفته کشاله هاشو نشون داد وحشتناک تیره شده بود ،با دستگاه مونالیزا هم بوده،بخاطر همین من خیلی میترسم،نمیخوام لیزر کنم،راه دیگه ای نیست؟پمادی چیزی؟من خیلی ناراحتم,قبلا مثل پوست بدنم روشن بود

 129. زرین بانو می گوید

  خواهش میکنم مریم جان
  ببینید این ناحیه پوست بسیار حساسی داره و استفاده از کرم های نا آشنا میتونه آسیب بهش وارد کنه ، اما در صورت اصرار به استفاده از کرم ، پیشنهاد من استفاده از کرم روشن کننده avene هست. (این کرم البته حجمش کم هست)
  در صورت عدم امکان تهیه کرم اون، میتونید از زینک اکساید به مقداری کم استفاده کنید، اما توجه کنید که مقدار کم استفاده کنید.
  در مورد بعدی هم میشه از ترکیب ماست پرچرب و لیموترش استفاده کنید ، دیده شده که بعضی از افراد با این مشکل تیرگی رو رفع کردن .
  اما در صورتی که تیرگی زیاد بود باید به لیزردرمانی مراجعه کنید ، پیشنهاد میکنم حتما به همکاران متخصص زیبایی پوست مراجعه کنید و از مراجعه به پزشک عمومی و یا مراکز زیبایی فاقد متخصص برای لیزردرمانی خودداری کنید چراکه به دلیل عدم اشنایی با اصول لیزردرمانی و بالابردن درجه ی لیزر ، سبب سیاهی ناحیه ی پوست میشن .
  ناراحت نباشید ، روحیتون رو بالاببرید و امیدتون رو بیشتر از پیش کنید
  شاد و سلامت باشید

 130. Zahrabanu می گوید

  سلام پماد زینک اکساید واسه نواحی تیره بدن مثل واژن وزانو و…خوبه؟میشه یه پماد باقیمت مناسب برای رفع تیرگی پیشنهاد بدید مخصوصا برای پشت پا ک دراثر نشستن بوجود میاد

 131. آرش می گوید

  سلام من چندتا از خالهای صورتمو که کوچیکم بودن برداشتم دکتر گفته سه روز اول زینک اوکساید استفاده کنم و بعد از اون به مدت بیست روز کرم ترمیم کننده سیلکافیت اونه ولی قیمتش الان حدود ۲۰۰ تومنه جای این خالها همینطوری خوب نمیشه؟ بجای پماد ترمیم کننده از همین زینک اوکساید میتونم استفاده کنم یا پماد ایرانی ترمیم کننده با قیمت پایین وجود نداره؟

 132. ترنم می گوید

  سلام وقت تون بخیردر سمت چپ از صورتم نزدیک به گوشم یک دفعه لک بوجود اومد برای درمان خیلی پیگیری کردم خوب نشد البته اطراف چانه ام کمی تیره شده اگرپماد زینک بزنم اثری داره شنیده ام استفاده از زینک در دراز مدت باعث تیرگی پوست میشود ایا حقیقت داره برای لک صورتم لطفا راهنمایی کنید

 133. Simin می گوید

  سلام ممنونم از مطالب عالیتون
  ببخشید من دوتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید
  ۱_برای رفع بوی عرق بعد از استحمام از زینک اکساید۲۵درصد ایرانی استفاده کردم اما اثر نداشت،علتش چیه؟ (درضمن من بلافاصله بعد از حمام به شدت عرق میکنم و بوی بدی هم داره درصورتی که حتی یک ساعت ازحموم رفتنم وشستن کامل بدنم نگذشته !!!! این میتونه نشونه ی مشکلی باشه؟)
  ۲_برای سفید شدن زانو وکشاله ی ران میشه از این پماد استفاده کرد؟اگه میشه باید چند بار درروز وتا چه مدت این کارو انجام بدم که نتیجه بگیرم؟

 134. زرین بانو می گوید

  سلام آرش جان
  کرم ترمیم کننده قدرتش بیشتره و تاثیر بهتری خواهد گذاشت ، البته زینک هم موثره ولی نه به اون اندازه . سیکالفیت از نظر تاثیر از بیشتر کرم های ترمیم کننده ی تو بازار بهتره ولی خوب کرم ایرانی زهیدرومدرم مدیلن و البته کرم خیلی خوب اردن هم در بازار موجود هست
  کرم ادیب درم و نورا هم خوبن ، دیدم که خیلی ها از این کرم ها هم نتیجه ی خوبی گرفتن
  شاد باشید

 135. زرین بانو می گوید

  سلام زهرا جان
  زینک میتونه تا حدودی در روشن کردن این ناحیه مناسب باشه ، اما برای روشن کردن نواحی تناسلی بهتره به دکتر متخصص مراجعه کنید ، چون پوست این نواحی حساس هست و استفاده ی نادرست سبب تیرگی بیشتر خواهد شد
  شاد باشید

 136. سارا می گوید

  آیا این پماد باعث سفیدی پوست هم میشه؟ اگه به عنوان ضد آفتاب استفاده بشه تاچه مدتی میشه ازش استفاده کرد؟ واینکه میشه روش کرم پودر هم بزنیم

 137. زرین بانو می گوید

  سلام ترنم جان
  زینک در کم کردن ملاسما میتونه موثر باشه ولی اینکه انتظار داشته باشید باعث کم رنگ شدن هر لکه بشه درست نیست .
  خیر دلیل علمی مبنی بر سیاه شدن پوست با استفاده از زینک گزارش نشده
  دقت کنید که قبل از استفاده از زینک ، روی یک قسمت کوچکی از پوست تست کنید ، اگه حساسیت نداد روی محل مدنظر مورد استفاده قرار بدید
  شاد باشید

 138. زرین بانو می گوید

  سلام سیمین جان
  در مورد اول بهتره که برای اطمینان از نبود مشکل یک آزمایش تیروئید بدید تا از عملکرد تیروئید مطمئن بشید .
  در مورد دوم هم بله میتونه باعث روشن شدن پوست بشه ولی نه اونقدر ها که شگفت انگیز باشه ! تا مقداری فقط
  شاد و سلامت باشید

 139. مهتاب می گوید

  سلام وقتتون بخیر ببخشید یه سوال داشتم لطفا جواب بدید . اطراف دهان من و مخصوصا خط لبخند خیلی تیره تر از نواحی دیگه ی پوست صورتمهه آیا میشه از پماد زینک اکساید برای از بین بردن اون تیرگی استفاده کنم؟ قبلا برای جای جوش که زدم حساسیتی برام نداشته حالا آیا در این مورد تاثیرگزار هست؟؟ لطفا پاسخ بدید خیلی ضروریه

 140. زرین بانو می گوید

  سلام
  بله تا میزانی میتونه باعث روشن شدن پوست بشه
  بله به عنوان ضدآفتاب هم میشه استفاده کرد که باید اون موقع زیاد بزنید چون spf زینک کمه ، فکر کنم 25 درصد باشه
  بله میشه از روش کرم پودر هم بزنید ، برا اینکار باید منتظر باشید که کرم جذب بشه بعد کرم پودر بزنید
  شاد باشید

 141. زرین بانو می گوید

  سلام مهتاب جان
  میشه استفاده کرد ولی تاثیر آنچنانی نخواهد گذاشت که به چشم بیاد . بهتره برای اینکار به متخصص پوست مراجعه کنید تا از روش های لیزر درمانی استفاده کنن
  شاد باشید

 142. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید من قبل از حمام رفتن حدود دو ساعت به صورتم میزنم و بعد دوش می گیرم
  اگر به صورتم که دارم پماد میزنم صورتم که ریش داره بروی ریشم مالیده بشه ریش میاره یا
  اگر به صورتم که دارم میالم به موهای سرم مالیده بشه ریش میاره ؟
  جواب بدین خیلی تشکر

 143. زرین بانو می گوید

  سلام عزیز جان
  همیچین عوارضی برای این پماد عنوان نشده
  شاد و سلامت باشید

 144. پروانه می گوید

  منم یمدته میزنم مشکل نداشتم.ولی سایت دیگه میگن اکثرشون ک غدد لنفای زیر بغلشون تورم شدید پیدا کرده

 145. زرین بانو می گوید

  سلام
  پروانه جان ، پماد زینک اکساید یک پماد موضعی هست، پس وارد خون نمیشه که مشکلات لنفادنوپاتی ایجاد کنه !
  این موارد در صورت وجود سریعا باید توسط متخصص غدد مورد بررسی قرار بگیره تا دلیل اصلی مشکل مشخص بشه !
  شاد و سلامت باشید

 146. عما می گوید

  سلام
  ممکن هست برای رفع تیره گی کشاله ران دارویی معرفی کنید

 147. زرین بانو می گوید

  سلام
  عما جان متاسفانه برای این مورد داروی خاصی وجود نداره ، میتونید از زینک استفاده کنید و به مقدار کمی هم تاثیر گذار خواهد بود ، استفاده از روشن کننده ها هم عقلانی به نظر نمیرسه چون حجم کوچک در مقابل قیمت بالا دارن
  تنهاراهی که میشه تضمین کرد که موفقیت امیز هست لیزر درمانی هست که باید زیر نظر مستقیم متخصص پوست باشه
  شاد باشید

 148. مهسا می گوید

  سلام من خودم حدود دوماهی از این پماد استفاده کردم اوایل خیلی ازش راضی بودم اما ناگهان زیر بغلم شروع کرد به دردکردن. و تیره هم شده.

 149. زرین بانو می گوید

  سلام
  مهسا جان این پماد موضعی هست و چنین مشکلی رو بوجود نمیاره
  اینکه در اون ناحیه دچار درد شدید باید به پزشک متخصص غدد مراجعه کنید تا مورد به صورت کامل بررسی بشه
  شاد باشید

 150. الهام می گوید

  سلام خسته نباشیدمیشه از این پماد برای یه زخم سطحی استفاده کرد البته زخم خشک شده بود ولی روش کنده شده و الان روش بازه زخم عمیق نیس ولی روش خشک نیس میشه استفاه کرد اگه نمیشه چه پمادی باید تهیه کنم که زودتر خوب بشه و سوزشش کم بشه

 151. زرین بانو می گوید

  سلام الهام جان
  نه خوب زینک اکساید برای این کار نیست
  شما از کرم موپیروسین استفاده کنید ، اطلاعات بیشتر در مورد این کرم رو در لینک زیر میتونید مطالعه کنید :
  استفاده از پماد موپیروسین
  موپیروسین چون خاصیت آنتی بیوتیک داره در افزایش سرعت بهبود زخم بسیار کمک میکنه
  بعد از خشک شدن کامل زخم و از بین رفتن حالت عفونی ، از کرم آلفا یا رژودرم استفاده کنید که جای زخم رو از بین ببره
  شاد و سلامت باشید

 152. سمانه می گوید

  سلام خسته نباشید برلی تیرگی ناحیه واژن هم خوب هست؟؟

 153. زرین بانو می گوید

  سلام سمانه جان
  تاثیر بسیار کمی میزاره برای این ناحیه
  در مورد این ناحیه بهترین راه استفاده از لیزر هست که توسط متخصصین پوست زده شده باشه
  شاد و سلامت باشید

 154. آرمیتا می گوید

  سلام و خسته نباشید من یک ماه پیش پلاسما فرکشنال کل صورت انجام دادم . الان زیر چشمام لکه های قهوه ای ایجاد شده . به دکتر گفتم گفت زینک اکساید بزن . یعنی از بین میبره ابن لکه های زیر چشما مو

 155. زرین بانو می گوید

  سلام آرمیتا جان
  زینک میتونه این لکه ها رو کم رنگ کنه ولی از بین نمیبره
  همینطور زینک روی یک پوست خوب جواب میده و روی اونیکی جواب چندانی نمیده باید حتما تست بشه
  کرم های ترمیم کننده ی خوبی در بازار موجوده که میتونه تاثیر خوبی داشته باشه ، هر چقدر استفاده از کرم با زمان لیزر فاصله ی کمتری داشته باشه تاثیر بیشتر هست
  شاد و سلامت باشید

 156. مژده می گوید

  سلام یه سوال آیا برای تیرگی دور گردن هم خوبه یعنی سیاهی دور گردن را از بین میبره چه مدت استفاده بشه برای دخترم که ۱۴ سالشه میپرسم ممنون

 157. زرین بانو می گوید

  سلام مژده جان
  خوب بودنش که میتونه خوب باشه ولی تاثیرش کم خواهد بود
  اول باید ببینید که دلیل این سیاهی دور گردن چیه ، بعد پزشک متخصص پوست میتونه راهکار مناسبتری بهتتون بده
  با توجه به اینکه روشن کننده ها هم حجم کم و قیمت بسیار بالایی دارن ، استفاده از کرم برای این ناحیه زیاد موثر نخواهد بود
  شاد و سلامت باشید …

 158. زهرا عزیزان می گوید

  ممنون از اطلاعاتتون
  کرم زینک اکساید رو من اولین باره که استفاده میکنم
  من فقط به خاطر جوش و لکه های جوش استفاده میکنم
  میتونین بگین چقدر تو روز و یا هفته استفاده کنم؟

 159. نسرین می گوید

  سلام وقتتون بخیر باچه شوینده ای بشوریم پماد زینک اکسایدو از رو صورتمون ؟

 160. زرین بانو می گوید

  سلام نسرین جان
  زینک خودش جذب صورت میشه
  اما اگه میخواید که حتما بشورید از صابون های مخصوص پوست صورت خودتون استفاده کنید
  مثلا صابون صورت پست خشک
  شاد و سلامت باشید

 161. زرین بانو می گوید

  سلام زهرا جان
  اگه پوستتون چرب و مستعد جوش هست ، هفته ای 3 بار استفاده کنید ، البته بهتره از کرم هایی که حاوی ترتینوئین هست استفاده کنید ، این نوع پماد ها اثربخشی بهتری برای مورد اشاره شده ی شما دارن
  اما اگه پوستتون چرب نیست و مستعد جوش نیست میتونید هر روز بزنید
  شاد و سلامت باشید

 162. سیاوش می گوید

  سلام.وقت بخیر
  محل کار من خیلی خشک و سرد هست الان انگشتان دستم کامل زخم شده و ترک برداشته دکتر امروز برام پماد آ +د و زینک اکساید نوشته گفته ترکیب کنم بزنم .آیا میتونم این دوتا رو برام صورتم هم استفاده کنم؟

 163. زرین بانو می گوید

  سلام سیاوش جان
  بله خوب هست ، استفاده کنید مقداری ممکنه پوست صورت رو چرب کنه
  دقت کنید که هرکدوم از این دو و ترکیبشون برای ترمیم پوست مناسب هستن ولی در کوتاه مدت جواب نخواهند داد ، در بلند مدت جواب میدن
  در استفاده از زینک برای صورت اول روی قسمت کوچکی از پوست تست کنید ، یروز تستش بگذره ، ببینید جوش میزنه یا خیر ، اگه نزد ازش استفاده کنید
  شاد و سلامت باشید

 164. Sara می گوید

  سلام وخسته نباشید میشه لطفااا برای تیرگی کشاله ران یه راه کم هزینه لطف کنید بگید چون لیزر یکم هزینش زیاد لطفااا یه راه دیگه بگین که واقعااا تاثیر داشته باشه ممنون از وقتی که میزارین

 165. Sara می گوید

  سلام ببخشید صابون سفید کننده قوی برای بدن که تا دوسه درجه پوست روشن تر بشه voox خوبه ممنون یا شما محصولات دیگه ای سراغ دارین ممنون میشم راهنمایی کنید

 166. مریم می گوید

  سلام از کرم زینک اکساید فیروز برای رفع تیرگی کشاله ران و واژن میشه استفاده کرد؟

 167. زرین بانو می گوید

  سلام سارا جان
  بهترین راه که ماندگاری بالایی هم داره همون لیزر هست
  اما از زینک اکساید هم میتونید استفاده کنید ، میتونه مقداری تاثیر بزاره در بلند مدت ولی شگفت انگیز نمیشه تاثیرش
  شاد و سلامت باشی

 168. زرین بانو می گوید

  سلام سارا جان
  برای روشن کردن نقاط خاص مثل صورت یا هر نقطه ای میشه از پنهای معتبر سفید کننده و یا پماد های سفید کننده مارکهای لیراک ، بیودرم ، اوریاژ و یا اون استفاده کرد .
  میزان تاثیر این موارد در کوتاه مدت هم میتونه خوب باشه
  شاد و سلامت باشید

 169. زرین بانو می گوید

  سلام مریم جان
  بله میشه استفاده کرد ولی تاثیر شگفت انگیری نخواهد داشت و مقداری تاثیر مثبت میزاره
  برای روشنی این ناحیه بهترین مورد استفاده از لیزر زیر نظر متخصص پوست هست
  شاد و سلامت باشید

 170. کیانا می گوید

  آیا برای رفع تیرگی بکینی هم مناسبه؟؟
  در عرض چند روز جواب میده؟؟

 171. زرین بانو می گوید

  سلام کیانای عزیز
  تاثیر شگفت انگیزی نمیزاره ولی مناسب هست
  نمیشه گفت دقیقا ، چون بستگی به پوست داره
  شاد و سلامت باشید

 172. لیلا می گوید

  ببخشید یه سوال داشتم برای سفیدی دست ها وصورت و بدن میشه یه راه خوب معرفی کنید ونرم وخوشبو شدن پوست

 173. تینا می گوید

  سلام …من وقتی موهای بازومو میزنم جوش های خیلی بزرگ وقرمز زیر پوستی میزنه و خیلی هم طول میکشه تا خوب شه
  شاید یک ماه بقیه قسمت های بدنم هم جوش میزنه اما نوع جوش های روی بازو ام فرق دارهو خیلی هم شدید تره …پوست چربی دارم …میشه راهنماییم کنید تا از چی استفاده کنم؟؟؟؟

 174. مجید می گوید

  سلام دکتر
  ببخشید

  آلت من دچار خشکی ووترک پوستی شده و چندجا زخم کوچیک شده. لکه های سفیدی هم هست. میتونم از این پماد استفاده کنم ؟

 175. مینا می گوید

  سلام من ب مدت دوهفته زیر بغل استفاده کردم پماد زینک اکساید .خیلی ام خوب بود بوی عرق نمی‌دادم .اما بعد دوهفته زیر بغلم جوش زیر پوستی بزرگ زده دیده نمیشه اما روش یکم قرمزه .یکی دیگم بود خوب شده اما نمیدونم واقعا اینا خوب میشن یا ن ؟؟مشکل خاصی ام نداشتم لطفا راهنمایی کنید خوب میشن یا ن خیلی نگرانم ؟؟

 176. زرین بانو می گوید

  سلام
  برای این مورد بهتره به پزشک متخصص اورولوژی در وحله ی اول مراجعه کنید
  با کرم هایی مثل زینک ممکنه مشکل کمی رفع بشه ولی باید دلیل این مشکل مشخص بشه ، ممکنه نیاز به نمونه برداری باشه
  شاد و سلامت باشید

 177. kefa می گوید

  سلام وقتتون بخیر ـ مرسی بابت سایت خوبتون ـ
  شرمنده من پوسوریازیس دارم و دارو استفاده میکنم که خوشبختانه جوشی که روی پوستم هس رفع شد اما متاسفانه جای جوش بصورت لکه روی پوستم مونده و واقعا اعصابمو خورد کرده این مسئله ـ چکار باید بکنم ؟ آیا زینک میتونه موثر باشه یا داروی دیگه ای پیشنهاد میدید ـ ممنونم

 178. زرین بانو می گوید

  سلام دوست عزیز
  زینک میتونه مقدار کمی روی این مورد تاثیر بزاره ولی برای حل کامل اون به نظر من باید لیزر استفاده بشه
  دقت کنید که اگه پوست چرب باشه استفاده از زینک میتونه شرایط رو بدتر کنه .

  برای این مورد حتما به متخصص پوست مراجعه کنید

 179. زرین بانو می گوید

  سلام
  اگر پوست به زینک حساسیت بده ممکنه ایجاد جوش های ریز بکنه . مدتی استفاده از کرم رو قطع کنید و ببینید تغییری در شرایط ایجاد خواهد شد یا خیر
  شاد و سلامت باشید …

 180. Ava می گوید

  سلام ی کرم یاپماد سفید کننده میتونین بهم معرفی کنین برا پوست خشک ک واقعا تاثیر داشته باشه
  بعد من توی افتاب دست و صورتم دچار افتاب سوختیگی شد برای افتاب سوختگی چیرو پیشنهاد میکنین

 181. ف م می گوید

  سلام
  ببخشید یه راه حل ثد در صدی برای رفع سیاهی زیر بغل ندارید؟ این پماد میگن خوبه واقعا اینطوره؟ تیرگی زیاد هم رفع می‌کنه آیا؟

 182. زرین بانو می گوید

  سلام دوست عزیز
  این پماد میتونه کمی تیرگی رو از بین ببره ولی زیاد نخواهد بود
  برای زیاد کرم خاصی نمیشه پیشنهاد داد متاسفانه چون مکانیزم عملشون چنین نیست که بتونن تیرگی رو به کل از بین ببرن
  شاد و سلامت باشید

 183. ارغوان می گوید

  سلام من میخواستم بدونم این پماد میتونه پوست صورت و بدن رو روشن و سفید کنه ؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین یا این که چه فوایدی برای صورت داره

 184. ارغوان می گوید

  ایا این پماد میتونه پوست بدن بخصوص واژن رو سفید کنه؟

 185. زرین بانو می گوید

  سلام ارغوان جان
  نه در اون حد، کمی روشن میکنه ولی برای روشن شدن کامل باید به متخصص پوست مراجعه کنید
  شاد وسلامت باشید

 186. زرین بانو می گوید

  سلام ارغوان جان
  در مورد فوایدش داخل متن توضیحات رو دادیم
  میتونه مقداری سفید کنه ولی نه خیلی زیاد
  دقت کنید که در صورت ، حتما اول یکم امتحان کنید بعد از یه روز که مشکلی نداشت بزنید ، چون بعضی از پوستها ممکنه جوش بده
  شاد و سلامت باشید

 187. فریبا می گوید

  سلام ببخشید میشه پماد زینک رو شب هم استفاده کرد ممنون میشم جواب بدین

 188. زرین بانو می گوید

  سلام لیلا جان
  حقیقا یک راه کلی برای این موارد وجود نداره و صابون ها و کرم ها هم نمیتونن کامل اینکارو انجام بدن
  حتی اگه لیزر هم برید چون رنگ دانه ها تیره هستن ممکنه بعد یه مدت مجددا برگردن
  شاد و سلامت باشید

 189. زرین بانو می گوید

  سلام تینا جان
  یه پیشنهادی که میتونم بهتون بکنم استفاده از سفید آب با کیسه هست ! روشول پوست رو خشک میکنه و تاثیر بسیار شگفت انگیری روی جوش های زیر پوستی داره
  تست کنید حتما راضی خواهید بود
  قبل از استفاده سفید آب رو کمی تو اب بزارید تا نرم بشه
  شاد و سلامت باشید

 190. زرین بانو می گوید

  سلام فریبا جان
  اصولا باید زینک رو شب استفاده کنید
  روز فایده ی چندانی نداره و به هیچ وجه هم وقتی روز استفاده شد نباید برید زیر افتاب
  شاد و سلامت باشید

 191. زرین بانو می گوید

  سلام آوا جان

  کرم سفید کننده ی خاصی برای پوست های خشک که واقعا تاثیر مدت دار داشته باشه نمیشه معرفی کرد چون تاثیرهای همشون کوتاه مدت هست ، استفاده از زینک در این مورد میتونه موثر باشه به مقدار کمی

  در مورد افتاب سوختگی هم کم کم پوسته میده و درس میشه ، برای اینکه اینکار سریعتر انجام بشه میتونید از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید. ترمیم کننده ی سیکالفیت بسیار خوب هست برای اینکار . همینطور ترمیم کننده ی بایودرما هم بسیار خوب هست

  شاد و سلامت باشید

 192. حسین می گوید

  سلام ببخشید یک پمادی معرفی کنید برای سیاهی زیر بغل و کشاله ران استفاده کنم.عوارضی هم نداشته باشه ممنون

 193. Y می گوید

  سلامم
  تست حساسیت ب زینک رو هر جای پوست میشه زد؟
  و این کرم برای بیکینی ام قبل استفادس؟

 194. زرین بانو می گوید

  سلام دوست عزیز
  نه خوب ظرافت پوست در نقطه های مختلف متفاوت هست
  اگه برای صورت میخواید در نقطه ای کوچک زیر چانه تست کنید
  منظورتون خط بیکینی هست ؟ میشه استفاده کرد ولی سفید کننده ی قوی نیست برای اونجا لیزر بهتره
  شاد و سلامت باشید

 195. زرین بانو می گوید

  سلام حسین جان
  همین زینک اکساید مناسب هست
  زیاد سفید نمیکنه ولی مقداری تاثیر داره
  پماد های روشن کننده قیمت های بسیار بالایی دارند که برای این مناطق شاید بصرفه نباشن
  لیزر زیر نظر متخصص پوست بهترین مورد هست .

  در مورد عوارض هم ، اول به قسمت کمی از پوست اون قسمت بزنید چند ساعت بگذره ببینید جوش یا قرمزی میده یا خیر ، اگه نداد استفاده کنید

  شاد و سلامت باشید

 196. Mobi می گوید

  اصلا تیرگی زیر بغل رو کم نمیکنه
  در واقع هیچ تاثیری روی تیرگی نداره

 197. زرین بانو می گوید

  سلام
  دوست عزیز لیزر نیست که دو روزه خودشو نشون بده ! کم کم 6 ماه مصرف میخواد تا خیلی کم از خودش اثری نشون بده
  برای بهترین تاثیر میتونید لیزر رو زیر نظر متخصص انجام بدید
  استفاده از کرم های روشن کننده ی برند هم با توجه به قیمت های بسیار بالا عقلانی نیست
  شاد و سلامت باشید

 198. مهدیه می گوید

  عالیه من خودم پوستم سبزه بود الان ۵ماه که میزنم پوست خیلی زیبا شده

 199. مهدیس می گوید

  سلام ممنونم از مقاله شما فقط من زینک اکساید استفاده میکنم و یه سری زگیل زیر بغلم یه سمت در اومده و حس میکنم که درد میکنه باید چیکار کنم؟

 200. زرین بانو می گوید

  سلام مهدیس عزیز
  زینک اکساید با توجه به مکانیزم عملش که سطحی هست نمیتونه چنین مواردی رو ایجاد کنه ، برای بررسی این مورد حتما به پزشک متخصص پوست در اولین فرصت مراجعه کنید
  شاد و سلامت باشید

 201. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم
  من تقریبا ۱ سال به طور مداوم و روزانه از کرم زینک اکساید مارک فیروز استفاده کردم که عملکردشم عالی بود هیچ مشکلی هم نداشتم ولی برای لیزر موهای زیر بغل که اقدام کردم بعده سه جلسه غده های لنفاویم تحریک شد هم بیرون زد هم تورم شدیدودرد شدید.کلی زمان برد تا خوب شه و کلی دارو استفاده کردم و دکتر رفتم یه مدته طولانی هم از ترسم شیو نکردم.دکتر هم توصیه کرد که خیلی کاری انجام ندم با زیر بغل چون ممکنه دوباره تحریک شه.حالا سواله من از شما اینه که بعده ۲ سال میتونم دوباره استفاده کنم یا ممکنه ضرر داشته باشه؟

 202. زرین بانو می گوید

  سلام زهرای عزیز

  در مورد زینک اکساید این کرم به صورت موضعی هست و تاثیری بر روی غدد اون ناحیه نمیگزاره ولی با توجه به حساسیتی که در این مورد دارید و ممکنه که با این زدم این کرم دچار یک سری وسواس فکری و نگرانی در زمینه اون قسمت بشید ، پیشنهاد میکنم حتما با یک متخصص غدد مشورت کنید تا با خیال راحت بتونید استفاده کنید

  شاد و سلامت باشید

 203. لیا می گوید

  سلام من شنیده بودم که پماد زینک اکساید برای رفع بوی زیر بغل و تعریق خوبه برای همین دو هفتس که استفاده میکنم هفته اول همه چی خوب بود ولی اللن متوجه شدم یه چیزی مثل یه جوش زیر پوستی یا غده زیر بغلم ایجاد شده سمت چپ‌بدنم و دردم داره تاحالا همچین مشکلی نداشتم و الان خیلی نگرانم حس میکنم به خاطر همین پماده

 204. پریسا می گوید

  سلام من صورتم جوش زده خیلی وهم جای جوش وام دارم وهم یکم لک آفتاب سوختگی آیا با کرم زینگ اکسید میتونم از بین ببرم؟

 205. زرین بانو می گوید

  سلام
  نه پریسا جان در اون حد نمیتونه جای جوش رو ببره
  بهتره برای رفع کامل این مورد با یک متخصص پوست مشورت کنید تا پس از مشخص شدن میزان آسیب کرم رو تجویز کنن

 206. نگین می گوید

  سلام پوست دست من به شدت افتاب سوخته تا بازوهام زینک اکسید رو چجوری مصرف کنم ک سریع خوب بشه روزی چند بار؟؟؟

 207. زهرا _ الف می گوید

  سلام من چند روزه اقدام به برداشتن کک ومک وخال از صورتم کردم دکتر زینک ۲۵ درصد وضد افتاب بیرنگ وکالاندلا بعداز شب سوم داد روز دوم که اززینک استفاده کردم بشدت صورتم به خارش وزیر چشمام ملتهب شد که حتی بزور چشمام باز میشد من ترک کردم زینک رو فقط مرطوب کننده میزنم پوستم خیلی خشکه وخشکتر هم شده به دکتر پیام دادم گفت عادیه ولی من نتونستم تحمل کنم کلا رفتم شستم .علت ورم چی بوده .و خارش چشم والانم مرطوب کننده میزنم جای خالها رنگش صورتی وقهوه ای .ممنونم از راهنماییتون

 208. مرین می گوید

  سلام ایا پمتاد زینک اکساید برای رفع تیرگی نواحی تیره بدن هم موثره کسی استفاده کرده؟

 209. زرین بانو می گوید

  سلام مرین جان
  میتونه موثر باشه ولی به میزان بسیار کم

 210. Fatima می گوید

  سلام من زینک اکساید استفاده کردم و زیر بغلم غده در آورده میشه راه نمایی کنید چجوری رفعش کنم مرسی

 211. Yasaman می گوید

  سلام ببخشید پماد زینک سفید کننده نواحی تیره هم هست؟

 212. زرین بانو می گوید

  سلام فاطیما جان
  زینک به تنهایی نمیتونه باعث این مورد بشه چرا که یه کرم موضعی هست
  بهتره با یک متخصص غدد هر چه سریعتر در این مورد مشورت کنید
  شاد و سلامت باشید …

 213. زرین بانو می گوید

  سلام یاسمن جان
  این کرم مقداری این نواحی رو روشن خواهد کرد ولی انتظار معجزه نباید ازش داشت
  شاد و سلامت باشید …

 214. مریم می گوید

  سلام مرسی از محصول خوبتون عالیه برای تابستان و بوی بد عرق

 215. زرین بانو می گوید

  سلام مریم جان
  خوشحالم که از مطلب راضی بودی
  شاد و سلامت باشی

 216. پری می گوید

  سلام مرسی بابت اطلاعاتتون
  یک سوال داشتم
  من دوستم از زینک اکساید روی پوست صورتش و بدنش می زنه و میگه واسه سفیدی پوست خوبه و راضیه
  حتی دور چشمش هم می زنه و نواحی تیره مثل روی زانو و زیر بغل و قوزک پا
  این مسئله مشکلی نداره؟
  میشه واقعا برای سفیدی بدن ازش استفاده کرد حتی روی پوست صورت؟

 217. زرین بانو می گوید

  سلام پری عزیز
  بله تاثیر روی سفیدی پوست به مقداری میزاره
  دور چشم فکر نکنم مناسب باشه ولی سایر نواحی و پوست صورت هم مناسبه
  اما قبل از استفاده روی پوست صورت روی یک قسمت کوچیک تست کنید که بعدا مشکلی پیش نیاد
  در حد فوق العاده سفید نمیکنه ولی درصدی تاثیر گذار هست
  شاد و سلامت باشید

 218. مصطفی می گوید

  خانم زرین بانو من قبل اینکه زینک اکساید رو بزنم صورتم‌رو با آب گرم میشورم و چربی صورتم‌رو از بین‌میبرم و بعدش زینک اکساید رو که شب تا صبح میزنم روی صورتم
  ناحیه ی پیشونیم و روی بینیم پوست میندازه
  و این قرمز شدنش واسه م نگران کننده شده
  به نظرتون استفاده کنم یا نه؟
  ممنونم خانم زرین بانو
  واقعاً وبلاگ خیلی خوبی دارید

 219. پریا می گوید

  سلام
  من روی صورتم یه جای چنگ گرفتگی از کنار ابروم تا روی گونه ام دارم
  زیاد عمیق نیست ولی دوست ندارم جاش بمونه یا مثل بخیه سفید و تو پر بشه جوری که از دورم معلوم بشه
  از زینک میتونم استفاده کنم؟

  یه سوال دیگه هم داشتم اینکه برای تعریق از زیر بغل میشه استفاده کرد؟
  و اگر بخوای تعریق قطع بشه باید همیشه این پماد همراهت باشه؟
  ممنون میشم جواب بدید

 220. زرین بانو می گوید

  سلام پریا جان
  برای اینکار با توجه به حساسیت بالایی که قسمت صورت داره بهتره به پزشک متخصص پوست مراجعه کنی تا میزان آسیب بررسی بشه
  زینک میتونه ترمیم کنه ولی این مورد حتما باید بررسی بشه ، اگه عمیق باشه باید روش های دیگه ای استفاده بشه

  بله میشه
  بله البته تا زمانی میتونه تعریق رو بی بو کنه و کمش کنه که استفاده بشه ازش
  برای رفع کامل میتونید در اون نقطه بوتاکس انجام بدید ، توسط متخصص پوست

 221. سپیده می گوید

  سلام من دکتر پوست رفتم گفت ضد جوش Sebuma رو سه دقیقه روی جوش ها بزن بعد با اب سرد بشور بعد هم کرم زینک اکساید رو بزن فقط یادم رفت کقت اون هم بشور یا بزار بمونه . پوستم خشک هستش اگه نشورم پوستم خراب نمیشه لطفاً کمکم کنید؟

 222. زرین بانو می گوید

  سلام مصطفی جان
  نه اگه پوستت چربه استفاده نکن
  دقت کنید در کامنت های قبلی هم اشاره کرده بودم که در صورت استفاده از این کرم در پوست های چرب امکان جوش زدن و تجربه نامطلبوب وجود داره
  من پیشنهاد میکنم که استفاده نکنید
  شاد و سلامت باشید

 223. زرین بانو می گوید

  سلام سپیده جان
  نیازی به شستن این پماد نیست و سریع جذب پوت میشه

 224. سپیده می گوید

  عزیزم یه سوال دیگه هم داشتم که ایا برای روشن شدن پوست میشه از زینک اکساید استفاده کرد ؟اگه نمیشه لطفاً یک کرم را معرفی کنید

 225. خاتون می گوید

  سلام لطفاً جوابم رو بدید کرم ژل دور چشم اردن برای روشن شدن پوست خشک میشه مصرف کردظ؟

 226. زرین بانو می گوید

  بله سپیده جان میشه ولی تاثیر شگفت انگیزی نخواهد داشت
  باید اول میزان روشنایی مدنظر شما مشخص بشه بعد بشه کرم معرفی کرد ، کرم های روشن کننده جدیدا قیمت های بسیار عجیبی دارن و به نظر فقط در شرایط اضطراری امکان خرید عمومیشون وجود نداشته باشه

 227. زرین بانو می گوید

  سلام سپیده جان
  اگه خود کرم چرب باشه مناسب خواهد بود
  توجه کنید که از نظر کیفی کرم های آردن زیر متوسط قرار میگیرن
  شاد و سلامت باشید

 228. مهسا می گوید

  سلام برای تیرگی واژن هم کاربرد داره؟

 229. زرین بانو می گوید

  سلام
  تاثیر میزاره ولی نه در حدی که زیاد چشمگیر باشه

 230. زرین بانو می گوید

  سلام
  زینک اکساید توانایی ترمیم با اون سرعتی که انتظار دارید رو نداره
  اگه بسیار شدید هست بهتره به متخصص پوست مراجعه کنید

 231. زرین بانو می گوید

  سلام
  این پماد موضعی هست و نمیتونه چیزی شبیه به غذه ایجاد کنه
  اگه مورد ازار دهنده هست حتما به متخصص غدد مراجعه کنید تا بررسی های لازم صورت بگیره

 232. زرین بانو می گوید

  سلام
  در مصرف چنین پماد هایی نباید به صورت یکجا روی تمام پوست استفاده کنید
  حتما باید روی یک نقطه تست کنید و ببینید الرژی میده یا خیر
  الان برای شما به هر دلیل با پوستتون سازگاری نداشته و آلرژی داده و بهتره دیگه استفاده نکنید

 233. aaa می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم پماد زینک برای سیاهی زانو و ارنج موثر است یا خیر

 234. Zahra می گوید

  سلام آیا برای رفع تیرگی بدن و واژن هم خوبه؟؟!

 235. زرین بانو می گوید

  سلام
  میشه استفاده کرد ولی تاثیر شگفت انگیزی نداره

 236. زرین بانو می گوید

  سلام دوست عزیز
  بله ، اگه سیاهی از خونمردگی نباشه میتونه تاثیر داشته باشه
  پیشنهاد میکنم برای سیاهی آرنج و زانو از روشول و کیسه هم استفاده کنی ! تاثیر بینظیری داره چون پوست رو لایه برداری میکنه

 237. mandana می گوید

  سلام خسته نباشید ایا این پماد باعث ایجاد لک میشه؟
  چون خیلی به پوستم میسازه و در طول شبانه روز ازش خیلی استفاده میکنم میخواستم بدونم ایا مصرف زیادش ضرر نداشته باشه؟

 238. حسین می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  پماد زینک رو یکی از دوستان به من معرفی کردن و من میخوام ازش برای رفع بوی زیر بغل استفاده کنم
  با توجه به اینکه گفتین شاید روی پوست چرب تأثیر کمی داشته باشه یا برعکس عمل کنه آیا بازم استفاده از این پماد رو توصیه میکنین یا ن
  ناگفته نماند که من پوستم فوق العاده چرب هستش
  ممنون میشم جواب بدین

 239. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  اگه قرار باشه لک ایجاد کنه سریع خودش رو نشون میده
  ممکنه با پوست های چرب مشکل داشته باشه و ایجاد جوش کنه که بعدا باعث ایجاد لک بشه
  حتما قبل از مصرف کمی روی پوست تست بشه و بعد اگه مشکلی نداشت میتونید بدون مشکل استفاده کنید

 240. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  نه به نظر من استفاده نکنید
  امکان ایجاد جوش در اون ناحیه و اذیتش وجود داره (درصدش بالاست)

 241. مریم می گوید

  سلام پماد زینک به پوست بزنیم و شب بخوابیم مشکلی نداره؟

 242. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  نه مشکلی پیش نمیاد کم کم جذب میشه

 243. بتا می گوید

  سلام من استفاده کردم زخمم پوسته پوسته شد مشکلی نداره ؟؟

 244. لیلا اسدی می گوید

  سلام دوست عزیز
  طبیعی هست
  داره لایه برداری میکنه
  دقت کنید که روی زخم باز نزنید ها
  شاد و سلامت باشید

 245. نرگس می گوید

  سلام ببخشید من از پماد زینک اکساید برای از بین بردن بوی بد زیر بغل استفاده کردم و چند روز اول مشکلی نداشتم ولی الان چند روزه احساس خارش در زیر بغلم دارم آیا نگران کننده است؟

 246. لیلا اسدی می گوید

  سلام نرگس عزیز
  ممکنه به پوست شما حساسیت داده باشه
  پیشنهاد میکنم مدتی استفاده نکنید و پس از رفع خارش و گذشت چند روز از روی اون، مجددا تست کنید ، اگر خارش مجددا ایجاد بشه نشان از وجود حساسیت پوستی به زینک اکساید در شما خواهد بود
  مورد خاصی نیست ، با فطعش درس میشه
  شاد و سلامت باشید

 247. عارفه می گوید

  سلام.من اپیدرم پوست چونه م بخاطر ی لایه بردار قوی از بین رفته وجاش سوخته وپوسته پوسته میشه وقرمز هس رفتم دکتر زینک بهم داد ی مدت اثر کرد بعد دوباره پوسته شد به نظرشما من چی استفاده کنم بهتره؟

 248. بینا می گوید

  من صورتم رو لیزر کردم جهت لایه برداری و باید مرتب زینک بزنم و اجازه ندارم صورتم رو بشورم
  خواستم بدونم پس چطور باید صورتم رو تمیز کنم تا مجدد زینک بزنم

 249. فاطمه می گوید

  فوق‌العاده ازش راضیم هستم بوی عرق ازبین برده
  هم صورتمو با دکلره داغون کرده ازپماد زینک اکسید استفاده کردم خوب شدم

 250. لیلا اسدی می گوید

  ممنون فاطمه جان که تجربتون رو با ما در میان گذاشتید
  شاد و سلامت باشید

 251. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  بیتا جان زینک عرض چند ساعت کامل جذب پوست میشه
  با توجه به انجام لیزر ، حتما با پزشک مربوطه هم در این مورد مشورت های لازم رو داشته باشید

 252. Hasan می گوید

  سلام خسته نباشید تاثیر زینک بر رشد ریش در مردان چقدره ممنون میشم پاسخ بدید

 253. فاطمه می گوید

  سلام من صورتم دوروز پیش تو آرایشگاه وکس کردم و الانم پوسته پوسته شده و خشک اولش تورم داشت الان خارش هم داره میتونم از زینک اکساید استفاده کنم ؟ممنونم.

 254. لیندا می گوید

  من تا قبل این مقاله نمیدونستم که تاثیر زینک روی پوست چقدره ولی برای زیر بغل استفاده کردم و واقعا بو نگر بسیار عالی بود این مطلب

 255. لیلا اسدی می گوید

  سلام حسن عزیز
  در این مورد مواردی نشنیدم و جایی هم مطالعه ای نکرده ام
  شاد و سلامت باشید

 256. لیلا اسدی می گوید

  خوشحالیم که از مطالب راضی بودید لیندای عزیز
  شاد و سلامت باشید

 257. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  نه فاطمه ی عزیز
  بهتره این مورد رو حتما با یک متخصص پوست مطرح کنید ، ممکنه واکنش بده و مشکلات بسیاری ایجاد بشه براتون

 258. الهه می گوید

  سلام
  آیاخودکرم برای زیربغل زینک میتونه درطولانی مدت باعث بوی بد بشه؟؟
  نمیدونم دلیلش چیه من اینجوری شدم

 259. لیلا اسدی می گوید

  سلام الهه عزیز
  مارک کرمی که استفاده میکنی رو عوض کن ببین مشکل رفع میشه یا خیر
  شاد و سلامت باشی

 260. javidkhademi17 می گوید

  بادرود سلام ووقت بخیر.بنده ی سوال دارم اینکه کرم زینک اکسید چه اثری روی ریش دارد؟وبرای از بین بردن موهای زاید صورت (ریش و سبیل)چه راهی وجود دارد. با تشکر.

 261. عسل می گوید

  سلام خسته نباشید برای کک و مک صورت از چه پمادی میتونیم استفاده کنیم؟ پوستم تقریبا چربه ممنون میشم اگ پاسخ بدین

 262. لیلا می گوید

  سلام من چند ساله که از زینک برای رفع بوی عرق استفاده کردم در طی این مدت چند بار زیر بغلم غده های کوچیک مانند جوش زیر پوستی زد ولی بعد یه روز خوب میشدن الان یک هفته هست زیر بغل سمت مخالف از همون غده ها زده ی کم درشت تر و خیلی هم دردناکه بطوری که نمیتونم دستمو تکون بدم ایا مشکل خاصی هست یا خیر؟

 263. adminleila می گوید

  سلام دوست عزیز
  زینک اکساید با وجود خاصیت هایی که داره در بعضی از افراد باعث تحریک غده ی لنفاوی و خارش و درد میشه. بهتره دیگه از این پماد برای زیر بغل استفاده نکنید .اگه یک هفته تا ۱۰ روز آینده رفع نشد از یک متخصص پوست مشاوره بگیرید. سلامت و تندرست باشید.

 264. adminleila می گوید

  سلام عسل عزیز
  برای رفع کک و مک صورت می تونید از کرم های ضد لک، سرم های روشن کننده و سفید کننده پوست استفاده کنید. توصیه می کنم از کارشناسان پوست در داروخانه ها کمک بگیرید. البته که بهترین درمان برای از بین بردن کک و مک لیزر هست. شاد باشید و سلامت❤️

 265. عسل می گوید

  متشکرم از پاسخگوییتون❤️

 266. لیلا اسدی می گوید

  شاد و سلامت باشید عسل جان

 267. shamsi می گوید

  منم استفاده کردم مثل دوستان و بسیار راضی بودم

 268. لیلا اسدی می گوید

  ممنون از اینکه نظرتون رو گفتید

 269. سحر می گوید

  سلام صورت من کک و مک داره میشه از زینک استفاده کنم

 270. لیلا اسدی می گوید

  سلام سحر جان
  میتونید استفاده کنید ولی قبلش قسمتی از صورت استفاده کنید که اگه حساسیتی داد مشخص بشه
  توجه کنید لزوما زینک سبب از بین رفتن یا کم کردن کک و مک ها نخواهد شد.

 271. لیلا اسدی می گوید

  سلام دوست عزیز
  هیچ تاثیری روی ریش ، چه کم شدن و چه زیاد شدنش نداره و موردی مرتبط با اون گزارش نشده
  برای از بین بردن همیشگی میتونید از لیزر استفاده کنید ، ایمن تر هست و ماندگاری روشش بیشتر
  شاد و سلامت باشید

 272. لیلا اسدی می گوید

  سلام عارفه عزیز
  توجه کنید که زینک تا مقداری میتونه بهتر کنه ولی بعدش نیاز به سایر کرم ها هم خواهید داشت و صرف استفاده از زینک کافی نیست
  شاد و سلامت باشید

 273. فاطمه می گوید

  سلام ایا پماد زینک پوست رو روشنتر میکنه؟

 274. لیلا اسدی می گوید

  سلام فاطمه عزیز
  بله مقداری روشن میکنه ولی انتظار زیادی ازش نداشته باشید

 275. ریحانه خورانی می گوید

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم این پماد برای رفع تیرگی زیربغل هم استفاده میشه ؟

 276. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  میشه ریحانه جان ولی تاثیر شگفت آور نخواهد بود

 277. faeze می گوید

  سلام وقت بخیر
  من از کرم‌زینک‌اکساید برای جای لک استفاده میکردم که یک‌لک‌پشت لبم‌بود زدم الان بعد یک هفته لبم‌متورم‌شده و سطح لبم زبر شده باید چیکار کنم

 278. لیلا اسدی می گوید

  سلام دوست عزیز
  داخل پست نوشتیم که حتما قبل از استفاده در یک نقطه ی کوچک تست کنید
  نگران نباشید با قطع کرم مشکل رفع خواهد شد
  برای لب ها از تر کننده استفاده کنید مشکلش حل میشه

  شاد و سلامت باشید …

 279. سوگند می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم پماد زینک اکساید برای رفع تیرگی باسن و واژن خوبه؟
  واژن میرم لیزر ولی هیچ کمکی ب تیرگی پوستم نکرد
  باسنم خعلی تیره شده بخاطر اینکه زیاد تیغ میزنم
  این پماد رو برای زیر بغلم استفاده میکنم راضیم ازش

 280. لیلا اسدی می گوید

  سلام سوگند عزیز
  حقیقتش رو بخوای نه تاثیر آنچنانی که انتظار دارید روی این نقاط نخواهد گذاشت ، تاثیر داره ولی نه در حدی که ازش انتظار دارید
  در مورد لیزر هم حتما با یک متخصص پوست مشورت کنید ، ممکنه لیزر مناسبی برای شما انتخاب نشده باشه

 281. مهدی می گوید

  سلا من چن سال استفاده میکنم عالی درصورت اسپریها چن ساعت دوام ندارن ولی زینک درست است بدون بو است ولیتاچنروز ازبوی عرق خبری نیس ممنون از مطالب خوبتون

 282. sadaku loves penny wie می گوید

  سلام من حدود یکسال از زینک اکساید بعنوان از بین برنده بوی عرق زیربغلم استفاده کردم..اما هیچ عوارضی غیر از تعریق شدیدتر از قبل ندیدم…حالا شنیدم که ممکنه باعث کیست بشه
  .بنظرتون ادامه بدم یا در اینده من هم دچار کیست میشم؟

 283. کاربر می گوید

  سلام من مدتی استفاده کردم ولی الان از زیربغلم جوش زیر پوستی در اوردم چیکار باید بکنم

 284. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  بعید هست که مشکل از این کرم باشه چون تاثیر زیرپوستی نمیزاره و فقط موضعی هست
  یه مدت قطع کنید ببینید شرایط چگونه پیش میره
  شاد و سلامت باشید

 285. م پ می گوید

  سلام زرین جان لکه های قهوایی پشت دست زیتک اکساید تاثیری دارد

 286. لیلا اسدی می گوید

  سلام ستاره عزیز
  بله متیونه موثر باشه

 287. امیر علی می گوید

  سلام خسته نباشید ، من خال های صورتم را برداشتم و جای زخم پر شده ولی هنوز لک قرمزی داره آیا با کرم زینک برطرف میشه ؟

 288. R می گوید

  سلام وقت بخیر میشه بعد اینکه این کرم رو به زیر بغل بزنیم اسپری ضد عرق هم بزنیم از روش

 289. Trnm می گوید

  سلام آیا از پماد زینک اکساید برا سفید کردن ناحیه تناسلی هم میشه استفاده کرد
  اگه میشه چه تایمی باید باشه

 290. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  میشه ولی تاثیر آنچنانی نمیزاره
  برای اینکه تخصصی کار کنی حتما باید بری متخصص پوست
  شاد و سلامت باشی

 291. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  من پیشنهاد میکنم فقط همون اسپری رو استفاده کنید
  بهتره همراه با اسپری از زینک استفاده نکنید امکان بروز حساسیت بسیار بالاست

 292. کارن می گوید

  سلام
  من دچار افتاب سوختگی شدم و تیرگی شدیدی داره پوستم
  زینک اکساید مناسب من هستش؟

  پوستم چرب هستش و اکنه و جوش دارم

 293. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  میتونه کمی تاثیر بزاره ولی اثرش فوق العاده نخواهد بود
  حتما قبل از استفاده روی صورت ، با توجه به مواردی که گفتید، یکم روی بخشی تست کنید و بمالید و بزارید یکی دو ساعت بمونه ، بعد اگه واکنشی نداد استفاده کنید.

 294. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  خیر

 295. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  تعریق شدیدتر ممکنه به دلیل مشکلات تیروئیدی هم باشه ، یا مشکلات کبدی و لزومی نداره که حتما دلیلش زینک باشه ، چون زینک یک پماد موضعی هست !
  به نظر من فعلا متوقف کنید و ازمایش های تیروئید و انزیم های کبدی رو حتما انجام بدید

 296. لیلا اسدی می گوید

  سلام مهدی عزیز
  ممنون از اینکه تجربت رو با ما در میان گذاشتی
  شاد و سلامت باشی

 297. سما می گوید

  سلام ایا مصرف کم کرم زینک اکساید برای پوست چرب جوش میاره؟

 298. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  کم کم نمیشه گفت که ایا تاثیری هم میزاره یا خیر
  شما ابتدا مقداری تست کنید ، ببینید جوش ایجاد میشه یا خیر ، بعدا میتونید کامل استفاده کنید
  شاد و سلامت باشید

 299. Nil می گوید

  ببخشید واسه زانو هم میتونم استفاده کنم واس سفید شدن زانو مثلا؟؟؟

 300. Nil می گوید

  از پماد زینک اکساید واسه ی زانوهام هم میشه استفاده نمود بعد اصل و بدل نداره از داروخانه تهیه کنیم

 301. لیلا اسدی می گوید

  سلام دوست عزیز
  میشه استفاده کرد ولی تاثیر شگفت انگیزی نخواهد داشت

 302. لیلا اسدی می گوید

  نه اصل و بدل نداره
  پماد دارویی هست و حتما از داروخانه ها خریداری کنید اوکی هست

 303. مونا برقی می گوید

  سلام چه مدتی طول میکشه تا زیر بغل سفید بشه

 304. مهناز می گوید

  سلام میگن برای زیر غل خوب نیست چون راه غدد لنفاوی که باعث عرق میشن رو میگیره، ولی جاهای دیگه میتونید بزنید

 305. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  کرم موضعی هست و این موردی که شما میگید به صورت علمی تایید نشده
  در بوتاکس زیر بغل که مرسومترین روش برای جلوگیری از عرق هست و توسط تمامی سازمان های بهداشتی هم تایید شده ، علناا ماده ای تزریق میکنن که غذذ تعریق رو مختل کنن !

 306. لیلا اسدی می گوید

  سلام
  میزان سفید کنندگی این کرم کم هست و اگر بدنبال سفید شدن سریع و مناسب هستید باید با پزشک متخصص مشورت کنید و پس از مشخص شدن میزان تیرگی درمان شروع بشه

 307. پریسا می گوید

  سلام وقتتون بخیر،،سوال من درخصوص این هستش من بعداز استفاده پمادزینک۲۵درصددرناحیه ی زیربغلم چیزهایی مانندجوش های زیرپوستی بادردشدیدبه وجودمیان به نظرشمااحتمال داره غده ی لنفاوی فعال شده باشه؟؟

 308. لیلا اسدی می گوید

  سلام پریسای عزیز
  عبارت فعال شدن غدد لنفاوی درست نیست، این غدد ممکنه ورم کنن
  ولی این پماد موضعی هست و هنوز ثابت نشده که میتونه همچین کاری رو انجام بده
  در مورد جوش هم ، بله امکان داره پس از مصرف زینک جوش مشاهده بشه که در این صورت باید مصرف این پماد کاملا متوقف بشه، جوش ها بیشتر به دلیل نوع پوست چرب و خشک ایجاد میشن
  پیروز باشید

 309. Atefeh می گوید

  سلام وقت بخیر
  ایا زینک اکساید ب چاقی صورت هم کمک میکنه یا خیر؟ و اگر نه چ چیزی رو برای چاقی صورت پیشنهاد میکنید ممنون میشم راهنمایی کنید

 310. لیلا اسدی می گوید

  سلام عاطفه جان
  نه متاسفانه کمکی در این مورد نخواهد کرد
  مورد چاقی صورت رو باید با متخصص تغذیه مطرح کنی
  از اپلیکیشن دکتر ساینا استفاده کن ، انلاین پرداخت کن و مواردی که نیاز داری بگو تا راهنمایی کنم ، خودم استفاده کردم خیلی خوبه
  شاد و سلامت باشی

 311. ایمان می گوید

  سلام
  من از زینک اکساید برا زیر بغل استفاده کردم عـــالــــــــیه اخه بوشهر زندگی میکنم هوا شـــــــرجی و گـــــرمه و عرق میکنیم اما این پماد عالیه بوی عرق و خود عرق رو نابود میکنه
  به هیچ عنوان زیر بغل بو نمیگیره ممنـــــونم ازتون مـــــــــــــــــــــــــــرســــــــــــــــــــــــــی

 312. adminleila می گوید

  خواهش می کنم ایمان جان خوشحالم که راضی بودید.